FBS Olomouc vs. K1 Florbal Židenice - čtvrtek 28. září, 17:00 SH Čajkaréna Olomouc

Na první extraligový výjezd této sezony vyrazí A-tým žen do nedaleké Olomouce. Zápas odstartuje netradičně ve sváteční den 28. září v 17 hodin. Týmy se utkají v olomoucké Čajkaréně, ve které Židenice naposledy 30. října 2021 utrpěly porážku. Dnes se již bavíme o úplně jiném týmu, který ušel velký kus cesty. Zažil mnoho pádů, ale vždy se mu povedlo vstát. Tehdejší tým pod vedením Jaroslava Čížka v zápase neuspěl a podehl tak Olomouci 9:5. V zápase si 3 body připsala Monika Jahodová, další 2 body její sestra Klára a po bodu si připsaly Veronika Muselíková, Petra Bílá, Michaela Hřebíčková a Zuzana Žampachová. To na soupeřově straně se nejvíce dařilo Michaele Kacelová, která si v tomto zápase připsala hattrick. Hráčkami utkání se v zápase staly Tereza Reimerová a Monika Jahodová. 

Odveta pak na oba týmy čekala po novém roce 30. ledna 2022. To se Židenice s Olomoucí utkaly na domácí půdě ve STAREZ ARÉNĚ VODOVA. Ani tehdy se pro Židenice nevyvíjel zápas slibně. Sice po první třetině byl stav vyrovnaný, ale gól nepadl ani na jedné půlce. Ve druhé části hry se už Olomouc rozjela a židenickým zhasla veškeré naděje, protože se ujala vedení 4:0. Ačkoliv se Židenice snažily dotahovat a v zápase se jim povedlo vstřelit 3 branky, na výhru to nestačilo. Olomouc své skóre ještě navýšila a Židenice tak padly 7:3. V zápase se trefily Michaela Styková, Monika Jahodová a Veronika Králová. Hattrickem v utkání vynikla olomoucká Barbora Suchánková. Hráčkami utkání se staly Eva Nečasová a Andrea Palinková.

Olomoucké hráčky zavítaly do Brna ještě jednou. A to na pohár českého florbalu 26. srpna 2023, tedy docela nedávno. Oba týmy si tak mohly prověřit, jak jsou na letošní ročník Extraligy připraveny ještě před tím, než vstoupí do ostrých zápasů. Ani tentokrát se brněnskému týmu nezadařilo, avšak porážka nebyla tak krutá, jako ty předchozí. Výsledné skóre hrálo lépe pro Olomouc, ale těsně. Zápas skončil poměrem 2:1 pro hostující hráčky. 

Nyní mají oba týmy za sebou úvodní dvě kola v nejvyšší soutěži. FBS Olomouc se v prvním kole utkala s mistrovskými Vítkovicemi, kterým podlehla 5:0. Druhé kolo poté odehrála s nováčkem soutěže ze Znojma, proti kterému se rozstřílela a vyhrála vysoko 11:1. Ačkoliv Židenice mají papírově úspěšnější vstup do soutěže, ty nejtěžší prověrky je teprve čekají. V úvodu sezony si však dokázaly poradit jak se Znojmem, tak s Třincem a mají na svém kontě 6 bodů. 

Ve čtvrtek se tak prověří už na ostro, jak moc velký pokrok Židenice během uplynulé sezony, kdy si od nejvyšší soutěže daly pauzu, udělaly. Tým pracoval převážně na individuálních dovednostech, zaměřoval se na zakončení, ale pokrok udělal také po psychické stránce. Věříme tak, že se progres v zápase projeví a Olomouc nedostane nic zadarmo i přes to, že bude hrát doma. Pokud zrovna cestu do Olomouce nemáte, sledujte zápas alespoň online. 

Poslední tři vzájemná utkání 

2021/2022 5. kolo Extraligy žen: FBS Olomouc vs. K1 Florbal Židenice 9:5 (8., 26. a 29. Kacelová, 17. Hubáčková, 27. Brančíková, 35. Hegingerová, 37. Hašová, 57. Pešavová, 60. Šablaturová - 8. Bílá, 26. Žampachová, 27. a 36. Jahodová M., 32. Jahodová K.)

2021/2022 20. kolo Extraligy žen: K1 Florbal Židenice vs. FBS Olomouc 3:7  (47.  Jahodová M., 55. Styková, 60. Králová - 26., 45. a 54. Suchánková, 30. Peterková, 33. Řeháková, 36.  Šablaturová, 53. Soušková)

2022/2023 Pohár českého florbalu - 1. kolo: K1 Florbal Židenice vs. FBS Olomouc 1:2 (45. Janečková - 30. Šehičová, 35. Řeháková)

Kde zápas sledovat

ŽIVĚ V OLOMOUCI

ONLINE TEXTOVÝ PŘENOS

PLACENÁ VIDEOPLATFORMA ČESKÉHO FLORBALU

Soupisky týmů

K1 Florbal Židenice

FBS Olomouc

Tabulka, program 4. kola a výsledky 3. kola

Tabulka soutěže

Kompletní výsledky 3. kola Extraligy

Program 4. kola Extraligy žen