FBC Intevo Třinec - K1 Florbal Židenice 4:5

branky: 20. Portešová, 39. a 60. Podsedníková, 47. Šibrová - 3., 7. a 60. N - Janečková, 47. Králová, 52. Zimolová
Vyloučení: 0-1 Využití: 1-0
Zásahy brankářů:
Simona Pytlíková - 22 - Alena Večeřová - 26

V sobotu vyrazily ženy do Třince s jasným cílem. Využít poslední šanci k tomu zvítězit na půdě domácích FBC Intevo Třinec. Výzvu vzaly za svou a už v úvodu utkání otevírala skóre zápasu po přihrávce Anny Klvačové před branku Natálie Janečková. Netrvalo dlouho a střelkyně první branky se prosazovala znovu po úniku. V závěru, jen několik vteřin před koncem prvního dějství, snížili na rozdíl jedné branky domácí. Po první třetině sice přestřílel Třinec hostující Židenice 12:5, avšak vedení si do šatny braly hráčky hostí.

Ve druhé části padla jediná branka a to v přesilové hře soupeře, který po povedené kombinaci stav utkání srovnal. Oproti první třetině Židenice zlepšily obranu a tak více gólových příležitostí Třinci nenabídly. A i přes zlepšenou střeleckou aktivitu se však bohužel neprosadily, neboť soupeřův tým držela brankářka Pytlíková.

Závěrečné dějství přineslo dalších pět branek. Nejdříve navýšila Veronika Králová, která využila fatální chybu třinecké obrany, ale necelou minutu poté soupeř znovu srovnal. Skóre na stranu Židenic zpátky překlopila Monika Zimolová, když se po střele Michaely Sabolové dobře zorientovala v brankovišti a našla vypadnutý míček, který dorazila. Těsné skóre chtěl Třinec ještě dorovnat a tak zkusil hru v šesti. Po zisku míčku na vlastní polovině se pokusila zkompletovat hattrick Janečková náhozem do prázdné, to ale soupeřka nedovolila a míček z branky vysokou holí odpálila. Nařízeno tak bylo trestné střílení, kterého se chopila Janečková a byla úspěšná. Zkompletovala tak hattrick a pojistila týmu vítězství. V závěru se pak Třinci nakonec podařilo prosadit ve hře bez brankáře a míček propasírovat za záda Večeřové. To už však bylo ze zápasu vše a Židenice tak zvítězily poměrem 5:4.

Poprvé se tak podařilo A-týmu porazit Třinec v jejich domácím prostředí na hale Stars a díky tomuto vítězství mají také jistou první příčku v play-down tabulce a je nadobro jisté, že se Židenice vyhnou baráži i sestupu. Nyní už mají před sebou poslední dvě kola. Sezonu definitivně ukončí doma 7. dubna 2024, tak buďte u toho!