FBS Olomouc - K1 Florbal Židenice 4:5 (2:2; 1:3; 1:0)

Branky: 8. Kuchařová, 14. Hegingerová, 40. Cholinská, 45. Hlaviznová - 11. Marková, 16. a 39. Bílá, 31. Jahodová M., 37. Žampachová
Vyloučení: 0-0; Využití: 0-0
Zásahy brankářů:
 Dlouhá - 23;  Večeřová - 28

Ve čtvrtek 28. září se odehrálo 4. kolo Extraligy žen. A-tým Židenic vyrazil na výjezd do Olomouce, kde od 17 hodin v Čajkaréně svedl boj s FBS Olomouc. Celý zápas probíhal ve velmi vysokých obrátkách, na co áčko z 1. ligy není tolik zvyklé. Avšak tuto prověrku zvládlo. Již od začátku utkání chtěly oba týmy útočit, vstřelit co nejvíce gólů a získat body do tabulky. Gólový vstup do utkání zahájila Olomouc, když se z vrchu hřiště trefila Kuchařová po špatně rozebrané standardní situaci. Kuchařová rychlou střelou poslala míček po zemi k tyčce Večeřové. Avšak Židenice na svůj gól nemusely dlouhou čekat. Hned pár minut poté se trefila Barbora Marková po přihrávce Zuzany Žampachové. Židenice tak neztrácely naději a pokračovaly dál ve své hře. Později se ale znovu prosadila Olomouc, když se po souboji u brankoviště trefila Hegingerová. Soupeř se tak znovu dostal do vedení a na Židenicích bylo znovu vyrovnat. To se do konce třetiny ještě povedlo. Přihrávkou na zadní tyč našla Janečková Bílou, která neminula a překonala tak brankářku soupeře. Posledních 5 minut v prvním dějství už žádné góly nepřineslo a tak se do šaten odcházelo za vyrovnaného stavu 2:2. Druhá třetina patřila Židenicím. Ve druhé třetině sice přišel gól až v polovině, ale dokázal dostat Brňanky do vedení. Zásluhou Moniky Jahodové, Zuzany Žampachové a Petry Bílé odskočily Židenice Olomouci na rozdíl tří branek. Půl minuty před koncem druhé části vstřelila ještě olomoucká Cholinská gól do šatny. Ten domácí tým nejspíš nakopl, jelikož začátkem třetiny znovu snížily zásluhou Hlaviznové. Olomouc tak dělila pouze jedna branka od vyrovnání. Židenice však zamkly bránu a olomouckým už vyrovnat nedovolily. A-tým žen si tak připsal další body do své sbírky a protahuje vítěznou šňůru. A úspěšnou extraligovou premiéru má tak za sebou juniorka Viktorie Hrazdírová, která svým výkonem týmu dopomohla k další výhře.

Dohrávka 3. kola čeká áčko žen znovu netradičně ve všední den a to ve středu 4. října proti týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice od 20:00 ve STAREZ ARÉNĚ VODOVA. Pro diváky máme opět připraven doprovodný program, tak si nezapomeňte dojít po práci zpestřit večer!