K1 Florbal Židenice - TJ Znojmo LAUFEN CZ 7:3
branky: 4. Kasal, 15. Jahodová K., 21. Janečková, 28. Klvačová, 33. Žampachová, 50. Jahodová M., 51. Hrazdírová - 28. Nečasová, 44. Kovářová, 46. Smutná
V
yloučení: 1-0; Využití: 0-0
Zásahy brankářů: Anna Kratochvílová - 22 - Veronika Šplíchalová - 28

A-tým žen už se může radovat. Po pěti kolech play-down ČEZ Extraligy žen je jisté, že dokázaly setrvání v nejvyšší soutěži zachránit. Díky tomu, že v každém utkání braly soupeřům body, se už nemůžou propadnout na poslední místo play-down tabulky. Nyní se poperou o to, zda před Třincem ubrání první příčku v tabulce.

V neděli nastoupily ženy ke svému pátému utkání vyřazovacích bojů. Na brněnskou palubovku dorazil soupeř ze Znojma, který den před tím nemile překvapil Třinec, když zápas s ním dovedl až do samostatných nájezdů, ve kterém dokonce zvítězil. Židenice tak nečekal vůbec lehký boj s namotivovaným a dobře naladěným Znojmem.

Dračice se nenechaly zaskočit a stejně motivované vkročily do utkání. Hned v úvodu se po skvělé kombinaci prosadilo duo Zimolová - Kasal. Soupeř převážně trestal nepřesnosti židenické rozehrávky a několikrát se tak dostal do šance, avšak všechny postupně likvidovala chytající Kratochvílová. Ani na druhé straně to neměly hráčky domácího celku se znojemskou Šplíchalovou jednoduché. Ta také několik příležitostí domácích zneškodnila. Druhá branka přišla v posledních minutách prvního dějství a padla díky důrazu Kláry Jahodové v předbrankovém prostoru, která dorazila odraženou střelu Veroniky Králové.

Půl minuty od zahájení druhé třetiny stačilo Židenicím na třetí branku. O tu se postarala střelou z dálky Natálie Janečková a brzy poté navyšovala ještě Anna Klvačová. Čtyřgólový náskok snížila po standardní situaci znojemská Nečasová. Netrvalo dlouho a soupeř dostal příležitost potrápit domácí. Za hru vysokou holí totiž sudí potrestal Kateřinu Vokálovou, která si musela odpykat dvouminutový trest. Oslabení však dopadlo více než skvěle. Nejenom, že jej Židenice ubránily, ale dokonce se v něm podařilo vstřelit gól Zuzaně Žampachové. Ta v souboji na vlastní půlce vypíchla soupeřce míček a protlačila ho na Janečkovou, která později situaci i zakončovala, ale míček vyrazila Šplíchalová, kde si jej našla právě Zuzka, která dorážku úspěšně zvládla. Další minutu a půl trvala ještě soupeřova přesilová hra, kterou však nevyužil.

Do závěrečného dějství vstoupily hráčky Znojma dvěma rychlými góly, díky kterým snížily na 5:3 a zdálo se, že snad Židenicím ještě trochu zavaří. Ty si však svojí zkušenou a klidnou hrou dokázaly soupeře pohlídat a po brankách Moniky Jahodové a Viktorie Hrazdírové, která předvedla krásný samostatný únik, navýšily o dva góly a došly si s klidem pro vítězství 7:3.

Rádi bychom zmínili a především poděkovaly za služby, které odvedla v našem dresu Nikola Domonkosová, pro kterou byl tento zápas poslední. Zdravotní komplikace jí už nedovolí nastoupit do dalších zápasů ČEZ Extraligy. Ačkoliv její působení v Židenicích nebylo dlouhé, určitě týmu pomohla a za to jí patří dík! Přejeme mnoho štěstí a úspěchů v osobním životě a hlavně pevné zdraví.

Ženy tak mají za sebou další zvládnuté utkání a jistotu udržení nejvyšší soutěže k tomu. Do konce série zbývají už jen tři zápasy a z toho jediný doma. Do STAREZ ARÉNY se budete moci na holky dojít znovu podívat po Velikonocích 7. dubna, kde se zároveň budou loučit se sezonou 2023/2024.