K1 Florbal Židenice - FBC Intevo Třinec  3:5
Branky: 13. a 36. Zimolová, 17. Marková - 14. Liberdová, 25. Zelena, 26. Macigová, 35. Podsedníková, 43. Hrobařová;
V
yloučení: 2-2 Využití: 0-1
Zásahy
brankářů: Anna Kratochvílová - 14 - Simona Pytlíková - 23

V posledním zápase sezóny 2023/2024 vyzvaly ženy na domácí půdě FBC Intevo Třinec. Soupeřky měly Brňankám co vracet, protože na posledním výjezdu braly body z horké půdy soupeře právě Židenice.

Skóre nedělního klání otevírala ve druhé polovině první třetiny domácí Zimolová, která skórovala po povedené kombinaci s Markovou. Ta zpoza brány našla v předbrankovém prostoru právě Zimolovou, která se nemýlila a míček usměrnila za záda Pytlíkové. Ihned na to však soupeř reagoval a stav vyrovnal po pěkné individuální akci a přesném zakončení do víka Liberdové. Vedení Židenicím vrátila zpátky pár minut před koncem třetiny povedenou střelou umístěnou do šibenice ze střední vzdálenosti Barbora Marková. Do šatny šli tedy domácí s drobným náskokem.

Druhá třetina byla pro konečný výsledek utkání rozhodující. Nejdříve osamocená hráčka soupeře před bránou Židenic neměla po přihrávce těžkou práci a svému týmu zajistila další vyrovnání. Minutu a půl poté se po skrumáži před Kratochvílovou opět radoval Třinec, který se poprvé v utkání ujal vedení. Židenicím do karet nehrálo ani následné oslabení, kterému musely čelit po nešťastné hře na zemi jedné z hráček. Nově nacvičený signál soupeřkám opět vyšel a i v tomto utkání svoji přesilovou hru využily a dostaly se tak do vedení s dvoubrankovým náskokem. Ten brzy poté ale snížila svojí druhou brankou Zimolová. Tentokrát se jednalo o povedenou individuální akci, když proběhla přes polovinu soupeře až k Pytlíkové a míček velmi šikovně umístila do levého růžku. Velká příležitost k vyrovnání zápasu přišla deset vteřin před koncem druhého dějství, kdy byla nařízena přesilová hra pro domácí. Během těchto deseti vteřin si domácí připsali pouze střelu na branku a další minuta a padesát vteřin se přeneslo do závěrečné části hry.

Bohužel tentokrát byly Židenice na třineckou obranu příliš krátké a nepovedlo se jim početní výhodu využít. Těsně po uplynutí trestu naopak Třinec navýšil. Do konce utkání musely čelit domácí hráčky minutovému oslabení, které přerušilo vyloučení i na straně hostí a tak se chvíli hrálo 4 na 4. Poté proběhla krátce přesilová hra a následně už Židenicím nezbývalo nic než zkusit další početní výhodu, a to hru v šesti, kterou zahájily 3 minuty před koncem zápasu. Žádná z těchto situací však nepomohla výsledek utkání zvrátit a domácí tým tak v závěru sezóny padl na domácí půdě 3:5.