V úvodních dvou duelech si Židenice a Bulldogs smírně rozdělily po jednom bodu. Žádný z týmu tak nebyl blíže výhře v sérii, a tak nás čekala další dvě utkání tento víkend. Dračice toužily urvat venkovní utkání a rozhodnout a sérii ukončit v úterý na domácí půdě. Nicméně výkony v obou zápasech neodpovídaly důležitosti situace.

Bulldogs Brno - K1 Florbal Židenice 6:3 (1:0, 4:0, 1:3)

Branky: 4. a 32. Pospíšilová, 28. Dostálová, 35. Domonkosová, 36. Tomanová, 44. Brucháčková - 49. Filipová, 52. Janečková (v PH), 59. Fuchsová

Vyloučení: 1-2; Využití: 0-1

Zásahy brankářek: Prátová 27 - Večeřová 21

Sobotní utkání začalo poklidnou hrou obou týmů. Ale už na začátku čtvrté minuty musela Večeřová lovit míček z brány. Nekoncentrovanost židenických hráček udělala ze zdánlivě bezrizikové rozehrávky gólovou situaci a tou nepohrdla Pospíšilová. Tato branka probrala Židenice v obrané fázi hry, nicméně směrem dopředu se Dračicím dlouhodobě nedaří, a tak se domácí hráčky mohly těšit z hubeného vedení 1:0 po první třetině. Na začátku druhého dějství se Židenice dostaly do slibného tlaku a podařilo se jim i vytvářet brankové příležitosti. Dračicím ale chybí střelkyně, na jejíž branky by se tým mohl spolehnout v těžkých chvílích jako je tato. S rostoucím počtem šancí rostla i frustrace z jejich neproměňování. Zvyšující se tlak hráčky neunesly a přišlo osm minut hrůzy, které rozhodly zápas. Během této doby Bulldogs navýšily skóre na 5:0, když se postupně prosadily Dostálová, Pospíšilová, Domonkosová a Tomanová. I v závěrečném dějství Dračice bohužel marně dobývaly domácí bránu. Naopak domácí Brucháčková vstřelila už šestou branku Bulldogs. Po tomto góle už bylo jisté, že musí hráčky v růžových dresech zariskovat. Téměř třičtvrtě třetiny hrály Židenice bez brankářky a extra hráčka v poli nesla své ovoce. Židenický tlak byl odměněn góly Filipové, Janečkové a Fuchsové. Bohužel židenický nápor začal pozdě a náskok z druhé třetiny stačil Bulldogs na pohodovou výhru 6:3.

Bulldogs Brno - K1 Florbal Židenice 16:2 (6:0, 6:2, 4:0)

Branky: 2. a 58. Pešková, 3. Domonkosová, 9., 16. a 23. Bolfová, 14. Krejčíková, 17. Halaštová, 22. Vlčková, 28. a 29. Brucháčková, 28. Hložanková, 33. Dostálová, 50. Stará, 55. a 59. Žáková - 37. M. Jahodová, 40. Fuchsová (v PH)

Vyloučení: 3-2 + OS Janečková; Využití: 1-1

Zásahy brankářek: Prátová 25 - Večeřová 7, Kratochvílová 16

Fanoušci Židenického florbalu doufali, že Dračice navážou aspoň v neděli na slibný výkon ze závěru sobotního utkání. Ale ti, kteří přišli na sportovní halu Sportpoint, museli už po chvíli od úvodního hvizdu stát jako opaření. Bulldogs vlétli do zápasu s jediným cílem – získat matchball. Už ve třetí minutě Dračice prohrávaly 0:2 a tím to bohužel nekončilo. Domácí ovládly první třetinu 6:0. Na toto nebyl mladý tým Židenic připraven a bylo vidět, že psychicky nezvládá vývoj utkání. Naopak domácí hráčky s gólovým apetitem se pouštěly do dalších útoků. Ještě před polovinou zápasu dokázaly hráčky Bulldogs nasázet potupnou desítku. Ke konci druhé třetiny se sice prosadila Monika Jahodová s Fuchsovou, ale jednalo se pouze o čestné zásahy. Pak už střílely branky opět pouze hráčky domácích. Konečný výsledek byl velkou ranou pro všechny židenické příznivce. Porážka 2:16 znamená vedení v sérii 3:1 pro Bulldogs, což dělí Židenice jedinou prohru od 1. ligy.

Dokud k tomu ale nedojde, nic není rozhodnuto. Ačkoli je soudné napsat, že dostat tak vysokou porážku z hlav mladých hráček bude nesmírně složité. Před trenérským týmem je nelehký úkol nastavit hráčky na vítěznou vlnu, protože jen tři výhry v řadě budou znamenat šanci na setrvání mezi florbalovou elitou. Hrát s nožem na krku nebude jednoduché, přijďte proto podpořit ženy v úterý od 20:00 na MSH Vodova - budou vás opravdu potřebovat!

Autor: Ondřej Vývoda