Dorostenky v neděli odehrály pátý a šestý zápas v letošní sezoně. Na brněnském SportPointu se utkaly se Zlínem a Aligators. V prvním zápase lépe začaly soupeřky, které už v šesté minutě vedly 2:0. Dračice ale záhy snížily díky Adéle Žampachové. Zlínu se přesto podařilo do konce první třetiny podruhé odskočit na rozdíl dvou tref. Dorostenkám se dařilo hrát na půlce soupeřek, ale proměňovat své šance nezvládaly. Přítomní diváci s průběhem druhé a třetí části nejspíš nebyli spokojení, ani jednomu týmu se totiž nepodařilo skórovat a Zlín tak zvítězil 3:1. 

Dle trenérky Natálie Janečkové rozhodl o prohře nedůraz v obou brankovištích. "Do prvního zápasu proti Lions jsme vstoupily dobře avšak v ne úplně celé a zkušené sestavě. První část zápasu se nám dařilo hrát na půlce soupeře. Do obrany jsme držely správné rozestavení, ale nebyly jsme dostatečně důrazné v předbrankovém prostoru, což se nás drží již delší dobu. Nedůraz před bránou nám uškodil i vpředu, jelikož kdybychom byly více důrazné, dokázaly bychom vícekrát překonat soupeřovu brankářku."

Ani do druhého duelu dorostenky nevstoupily ideálně, hráčky Aligators se totiž brzy dostaly do vedení. V druhé třetině se dokonce dostaly do tříbrankového trháku. Židenické dorostenky jakoby odešly fyzicky a nezvládly se pořádně dostat do hry. Přesto dvakrát snížily, dvakrát se trefila Adéla Žampachová, vyrovnat se jim však nepodařilo. Ze třetího turnaje tak odešly bodově naprázdno. 

"Ve druhém zápasu jsme se pravděpodobně snažily uspat diváky v hledišti. Zdálo se, že holky odešly fyzicky. Podřídily jsme se tempu soupeře a nezvládly jej o kousek zvýšit i přes to, že jsme na to celý zápas kladly důraz. Chvíli se nám dařilo hrát na soupeřově půlce, také jsme dokázaly párkrát skórovat, ale tento zápas nehodnotím příliš kladně," doplnila k druhému zápasu trenérka týmu Natálie Janečková.

Další turnaj dorostenky odehrají ve Znojmě, 13. listopadu se postaví Znojmu a Hattricku.

Galerii z utkání se Zlínem najdete na našem Flickru.