Dorostenky v sobotu 4. února odcestovaly do Zlína. K libosti trenérky Natálie Janečkové na turnaj odjelo 14 hráček, mladá trenérka tak konečně mohla počítat s kompletním týmem. Širší soupiska byla jedním z faktorů velmi vyrovnaného prvního duelu s Bulldogs Brno. Rivalky sice otevřely skóre, ale Nela Horáková s Barborou Sedlákovou jej otočily. Buldočky následně vyrovnaly a otočily skóre, ale Magda Jansová znovu vyrovnala. Ještě ve druhém dějství si bohužel soupeřky vypracovaly dvoubrankový náskok, který nakonec udržely až do konce. Za Židenice se ještě trefily Nicol Reissingerová a podruhé v zápase Jansová, na bodový zisk to ale nestačilo. Děvčata ale předvedla sympatický výkon, který je určitě mohl těšit. "Na turnaji ve Zlíně nás čekaly dva těžké zápasy. Mým tajným cílem bylo z tohoto turnaje přivézt minimálně 3 body a dojít si s týmem pro vítězství, jelikož s druhým soupeřem jsme vždy prohrály těsně. Zároveň jsme hodně zapracovaly v tréninkovém procesu na zakončení a také celkový progres hráček, které na tréninky pravidelně chodí, je viditelný. Proto jsem naznala, že díky těmto předpokladům a s mou drobnou pomocí to půjde. Vstup do prvního zápasu s Bulldogs se nám určitě podařil. Na první soupeřův gól jsme dokázaly rychle odpovědět a srovnat skóre. Dokonce jsme zvládly v tomto zápase i vést. Bohužel jsme později začaly zmatkovat při hře bez míčku a soupeř tak několikrát navýšil. I přes to je pro nás ale předvedená hra a výsledek příznivý. Jak jsem již psala na začátku, v tréninkovém procesu se delší dobu věnujeme zakončení a v tomto zápase jsme zaznamenaly 5 pohledných branek. Ze tří vzájemných zápasů s tímto soupeřem je to zatím nejvíce gólů, co jsme daly. Zároveň jsme ale hodně branek dostaly, což souvisí s chutí hrát do útoku a občas zapomeneme vrátit se do obrany. Také je nutné přijmout fakt, že hráčky Bulldogs mají lépe zvládnuté určité herní kombinace a to se také na hře podepsalo. Tento zápas celkově hodnotím pozitivně a věřila jsem, že byl dobrou přípravou pro následující utkání," prohlásila o utkání trenérka Janečková. 

Zlínská hala byla odpoledne svědkem dračího derby mezi Židenicemi a Kyjovem. Brněnské Dračice chtěly vrátit soupeřkám dvě těsné prohry z této sezony a do zápasu vstoupily velmi dobře. První gól utkání vstřelila Viktorie Hrazdírová. Srovnání bohužel přišlo hned záhy z hole Hrbotické. Viktorie Hrazdírová sice druhou brankou vrátila vedení na stranu Židenic, soupeřky ale do konce prvního dějství znovu srovnaly krok. Ze strany Dragons už to však bylo vše. Od té doby už dávaly branky pouze židenické dorostenky. Třetí a čtvrtou trefu v zápase zaznamenala Hrazdírová a do statistik se zapsaly také Sedláková a Adéla Žampachová. Židenice tak zvládly druhý zápas dne a poprvé v sezoně Dragons porazily. "V druhém zápase nás čekal souboj s kyjovskými Dračicemi. Soupeř opět dojel v okleštěné sestavě a měl za sebou již jeden těžký zápas. Od samého začátku jsem chtěla, aby se počet hráček soupeře řešil co nejméně, jelikož to nic nevypovídá a již nás o body v této sezoně obral nejeden tým, který měl 3 hráčky na střídání. V tomto utkání jsme chtěly navázat na průběh a nasazení z předchozího zápasu. První třetina byla vyrovnaná a soupeř dokázal vždy skóre zkorigovat. Ke konci třetiny bylo znát, že holky v úsilí trochu polevily, a tak jsme si musely znovu zopakovat, jak chceme hrát a jak toho dosáhneme. Zároveň nás v první třetině limitovaly ztráty míčku ve středním pásmu a tak jsme si i toto mezi třetinami vysvětlily a výsledek se brzy dostavil. Přes střed jsme začaly hrát zodpovědně a nevymýšlely složitosti. Díky tomuto jsme se snadněji dostávaly na půlku soupeře odkud už jsme situace řešily dobře a dokázaly vstřelit několik gólů. Pomohlo nám také, že soupeř už utkání fyzicky nestíhal. Bohužel jsme se ale ve třetí třetině tempu soupeře trochu podřídily, neboť jsme už fyzicky také odpadly a zápas se dohrával v klidném tempu," hodnotila druhé klání Natálie Janečková.

Jak židenická trenérka hodnotí výjezd jako takový? "Celkově turnaj hodnotím pozitivně. Konečně jsme odjely v sestavě o 12 hráčkách a 2 gólmankach, což se nám bohužel tolik často nedaří. Na turnaji se projevilo to, na co se na trénincích zaměřujeme a u některých hráček je viditelný progres, což je pro nás trenéry příjemná zpráva. Děkuji rodičům za pomoc při organizaci dopravy a hráčkám za předvedené výkony."

Pro dorostenky se jednalo o předposlední turnaj v této sezoně. Ten poslední odehrají 5. března v Kyjově, kde se potkají s Aligators a Zlínem.