V neděli čekal dorostenky celodenní výjezd do Kyjova. Nejdříve se dopoledne utkaly s týmem Aligators. Hra byla od začátku až do konce vyrovnaná. Židenické hráčky si během zápasu dokázaly vytvořit dvoubrankový náskok, který pak ale záhy ztratily. Po vyrovnání Aligators na 3:3 následoval oddechový čas Židenic, který přinesl své ovoce a Dračice se dostaly opět do vedení. Toto vedení si i přes time-out soupeře nenechaly vzít a zvládly si utkání pohlídat až do konce. První 3 body tedy Židenice sebraly Aligators.

Na druhý zápas proti Zlín Lions si tým ale musel počkat a nejspíše mu dlouhá tříhodinová pauza prospěla. Odehrával se souboj druhého nejúspěšnějšího ligy a posledního týmu. Tento zápas měl nečekaný průběh, když se do dvoubrankového vedení dostaly Židenice. Kontrolu utkání si vyzkoušely již v prvním zápase a tak Zlín zvládl vstřelit pouze jedinou branku a za to Židenice ještě několikrát navýšily. V průběhu zápasu také došlo k vyloučení trenéra soupeře a díky tomu, že se tím Dračice nenechaly nijak ovlivnit, dohrály utkání v poklidu. Občas na zemi, ale opět si připsaly druhé cenné vítězství a ještě stihly podpořit v boji své starší kamarádky na hale VODOVA.

Komentář trenérky dorostenek Natálie Janečkové

"Musím říct, že mě tuto neděli holky mile překvapily. Nejdříve jsme bojovaly se sestavou, jelikož je tým složen z holek, které současně hrávají i za juniorky a ty tento víkend hrály play-off. Nakonec se nám podařilo postavit oba týmy. Dorostenky sice odjely v sestavě 8+2, ale v tomto počtu jsme hrály už několikrát. Jednalo se o poslední turnaj, ve kterém už nám téměř o nic nešlo. Brankářky se tedy rozhodly podpořit holky v poli a obě si vyzkoušely jedno utkání místo v bráně v útoku. První zápas měl nastaveno chvílemi až chodecké tempo, ale na našeho soupeře to stačilo. Holky hrály hodně času na míčku a snažily se dostat do hry postupný přechod z obrany do útoku. V prvním zápase se nám to nedařilo tolik, ale i přes to se nám povedlo mnoho pohledných akcí a také zakončení z obrany, což tak často neděláme.

Druhý zápas přinesl velké překvapení. Vzhledem k průběhu prvního utkání jsem očekávala, že dominantnější bude náš soupeř a diktovat tempo utkání bude spíše on. Opak byl pravdou. Holky hrály opět hodně na míčku a oproti prvnímu zápasu do hry začaly dostávat náznaky postupného útoku. Zároveň i díky využívání soupeřových chyb v rozehrávce se nám povedlo skórovat. Utkání se nám dařilo držet pod kontrolou a obětavým výkonem do obrany jsme jej příliš nepouštěli k zakončení. Soupeř si poté uškodil vyloučením trenéra a já jsem moc ráda, že to holky v hlavách zvládly a nenechaly se nijak negativně ovlivnit. To byl pro mě důležitý moment a celkově podtrhl průběh celého turnaje. Nejen za tento turnaj si holky zaslouží pochvalu. Na závěr chci poděkovat holkám, že tuto sezonu zvládly. Často se tým potýkal s menším počtem hráček a jeho část tvořily starší žákyně. Dále děkuji všem rodičům, kteří se podíleli na organizaci dopravy a kteří holky podporují za jakýchkoliv podmínek. A v poslední řadě děkuji kolegyním trenérkám, které se podílí na tréninkovém procesu, bez nich by tým neudělal takový progres. Těším se do další sezony a věřím, že bude ještě lepší."