Kamčo, v anketě o nejlepší gól března jsi dostala nejvíce hlasů. Co na to říkáš?

Potěšilo mě to, obzvlášť když jsem stála proti parádnímu gólu Hráška přes celé hřiště.

Boj s Hráškem byl vyrovnaný, zvítězila jsi o pouhopouhý jeden hlas! Do výběru se dostaly hned dva tvé góly, ze vzduchu proti Panthers a individuální sólo proti Jičínu, které nakonec anketu vyhrálo. Která trefa byla podle tebe lepší?

Určitě gól proti Jičínu. Často se mi nestává, že se skutečně trefím tam, kam mířím (směje se). Celkově jsem měla i hodně času na rozmyšlení, co chci udělat a kam to dát a vyšlo to. Při brance ze vzduchu při mně stálo i trochu toho štěstíčka, plácla jsem do toho a doufala, že to vyjde (směje se). Tyto góly jsou vždycky takové perličky, takže jsem z něj měla velkou radost, zvlášť když se mi to podařilo z pozice obránce.

Letošní základní část ti vyšla. Patřila jsi mezi opory týmu, po restartu Extraligy ses dostala dvakrát do trojice, ze které se vybírala nejlepší hráčka měsíce. Co se týče kanadských bodů, tak se jednalo o tvou druhou nejpovedenější v kariéře.

Jsem ráda, že mi to tam zase začalo víc padat a že jsem týmu platná. Určitě na tom nesou podíl i noví trenéři, kteří přinesli jiný herní styl, složení formací a celkově myšlení o florbalu. Přece jen jsou to chlapi a řeknou nám všechno na rovinu, což jsme potřebovaly. Když nad tím tak přemýšlím, 15 bodů a druhá nejpovedenější sezona… to nezní moc dobře (směje se).

Na obránce je to velmi slušný počin! V Židenicích válčíš už 7. sezonu. Zažila jsi play-off, ale i barážové souboje o udržení v soutěži. Jaká sezona se ti nejvíce vryla do paměti?

Myslím, že to byla sezona 2018/2019, kdy jsme prohrály 1. kolo play-down s Libercem a pak jsme musely hrát 2. kolo s Vinohrady a ještě baráž. To byla strašně dlouhá sezona a prohra s Libercem nás strašně mrzela. Naštěstí jsme Extraligu udržely.

V aktuálním ročníku se týmu podařilo postoupit do play-off ze 7. místa. Jak hodnotíš základní část?

Letošní sezona byla celkově jiná. Nový styl letní přípravy, covid a taky noví trenéři. Nejprve trochu trvalo než si to sedlo, ale ukázaly jsme, že umíme hrát kvalitní florbal i se silnými soupeři. Sice jsme prohrály pár zápasů, které jsme měly vyhrát, ale to se hold stává. Vzaly jsme si z nich jak negativa k poučení, tak i dobré věci, od kterých jsme se mohly odrazit.

Do play-off si Židenice žádný z prvních tří týmů nevybral, zbyl tak na nás Tatran. Jak jsi byla spokojena se soupeřem pro čtvrtfinále?

Popravdě jsem moc ráda nebyla, Tatran je pro nás nepříjemný soupeř. Je to mladý běhavý tým, navíc jsou silné v osobních soubojích a často se i nechávají unést. A co si budem….no bolí to (směje se). Ale semifinále není zadarmo, takže budeme bojovat.

V Praze jste odehrály oba zápasy velmi dobře, ale zvítězit se nepodařilo. Co týmu chybělo k výhře?

S Tatranem jsme jako vždy odehrály dva velmi vyrovnané a vyhrocené zápasy. Troufnu si i říct, že v neděli jsme měly navrch a měly jsme vyhrát, ale zase nás zklamala naše efektivita v koncovce a hlavně nevyužité přesilovky, které nám prostě dlouhodobě nejdou. Je škoda, že jsme prohrály zápas, ve kterém jsme udávaly tempo hry. Ale ukázalo to na jednu věc, a to že s Tatranem dokážeme hrát. Doma vyhrajeme.  

Na čem musíte zapracovat, abyste v domácích zápasech byly úspěšné a mohly pomýšlet na obrat v sérii?

Nechte se překvapit, musíte si zapnout online (usmívá se). Ale myslím, že není žádným tajemstvím, že přesilovky nám prostě nejdou, tak ty asi budou klíčové, zrovna když jich nebylo zrovna nejméně. A určitě musíme dát více gólů, jak soupeř (směje se).

Bohužel se domácích utkání nezúčastní fanoušci. Bude tobě a týmu chybět podpora z hlediště?

Je to hodně znát, ti fanoušci nám tam prostě chybí. Je to krásný pocit, když vidíte, jak vás všichni podporují a chtějí tu výhru stejně jako vy. Ale myslím, že lidem u onlinu doma taky pěkně zvedáme tepovku (směje se).

Chtěla bys něco vzkázat na konec?

Děkujeme všem fanouškům za podporu, budeme makat a společně to obrátíme!