K1 Florbal Židenice - Tatran Střešovice

Oproti ostatním utkáním Židenice s Tatranem přináší nejvyrovnanější sérii čtvrtfinále play-off. Dvojice Vítkovice – Olomouc, Chodov – Bohemians a Ostrava – Panthers mají brankový rozdíl větší než 7, favorité vedou v sérii 2:0. Kdežto Židenice favorizovaný Tatran potrápily. V pražských Střešovicích odehrály minulý víkend dva zápasy a do dalšího víkendu vstupují se dvěma těsnými prohrami, stav série je tak 2:0 pro Tatran.

V sobotním utkání si Tatran za dvě třetiny vytvořil náskok 2:0, jednou se prosadil v přesilovce. Ve třetí třetině snížila náskok Andrea Dernerová na konci přesilové hry v 51. minutě. Dračice chtěly jít v 59. minutě do šesti, aby stáhly jednogólový rozdíl, avšak ten Tatran opět zvýšil a po krosové nahrávce se na vzdálenější tyčce prosadila Veronika Kopecká, Tatran tak vedl 3:1. Ve zbývajících minutách byly Střešovice vyloučeny za hrubost, a Židenice tak mohly využít početní výhodu 6 na 4, ale už se jim Drbalovou nepodařilo překonat. Tatran byl stoprocentní v proměnění svých přesilových her, když vstřelil gól z jediné početní výhody. Židenice měly možnost využít až 4 přesilové hry, to se jim ale povedlo pouze jedenkrát.

Zdroj fotografie: Tatran Střešovice

V nedělním utkání se Židenice dostaly do vedení už v 8. minutě po nádherné střele Evy Nečasové. Ke konci první třetiny se ale nechaly Dračice vyloučit za hru rukou a daly tak šanci Tatranu dorovnat. Tu využila Veronika Kopecká nešťastnou střelou téměř z nulového úhlu.  Do druhé třetiny tedy vstoupily oba týmy s jedním gólem a zápas tak mohl začít „od nuly“. Ve 26. minutě si Židenice vzaly zpět svůj náskok, když Lucie Romančáková po krásné krosové nahrávce od Martiny Indrové prostřelila Drbalovou. Do konce druhé třetiny ještě oba týmy nevyužily dvě přesilové hry, skóre se tak nezměnilo. Ve třetím dějství byla pro Židenice osudová 47. minuta, ve které obdržely hned dva slepené góly. Nejprve od Lucie Želízkové a po necelé minutě se v přesilové hře prosadila Kateřina Seemanová. Tatran byl „na koni“ a Židenicím se už nepodařilo dorovnat. Zápas skončil pro hosty nešťastně 2:3.

I přesto, že stav série je 2:0 pro Tatran, Židenice jsou odhodlané v následujícím víkendu na domácí palubovce dorovnat. A to i bez podpory v hledišti. V rozhovoru pro klubový web zmínila Kamila Pravcová: „Je to hodně znát, ti fanoušci nám tam prostě chybí. Je to krásný pocit, když vidíte, jak vás všichni podporují a chtějí tu výhru stejně jako vy. Ale myslím, že lidem u onlinu doma taky pěkně zvedáme tepovku.“ Podaří se Dračicím zdramatizovat sérii nebo jím tímto víkendem skončí sezóna? Zápasy o všechno si nenechte ujít za obrazovkami v sobotu v 17:00 a v neděli ve 14:00 na TVCOM.cz. Těšit se můžete i na komentovaný přenos, o který se postarají Jan Duda a Pavel Sigmund. Buďte s Dračicemi aspoň tímto způsobem a fanděte o sto šest! I tato podpora může ženám pomoct ke dvěma víkendovým výhrám.

Soupisky týmů

K1 Florbal Židenice

Tatran Střešovice

Kde utkání sledovat

Sobotní textový přenos

  Sobotní video přenos

  Nedělní textový přenos

  Nedělní video přenos

  PROGRAM PLAY-OFF EXTRALIGY ŽEN

  Podpořte naše děvčata a fanděte alespoň na dálku! 

  #FlorbalZidenice #KdeFlorbalZnamenaVice #FightLikeaDragon