Velmi těžký úvod do nové sezony zažili starší žáci. V úvodním zápase tvrdě narazili na organizovaný tým z Hodonína.

Po prvním klání na sebe vinu vzal hlavní trenér David Bednář. "Soupeř, který byl fyzicky vybavenější a jehož hra se projevovala naučenými systémovými prvky, nás od počátku zápasu výrazně přehrával a nedával našemu družstvu přílišný prostor se na hřišti prosadit. Velké množství chyb méně i více fatálních vedlo k častým ztrátám míčku na vlastní polovině a tyto chyby byly následně potrestány soupeřem. Naši hráči působili na hřišti spíše zmateným dojmem a z této “herní křeče“ se během zápasu dostali jen výjimečně. Dle mého názoru jsme v tomto ohledu mohli hráče negativně ovlivnit i my trenéři. Před prvním turnajem sezóny jsme totiž chtěli primárně kvůli novým a nezkušeným hráčům zopakovat na místě některé hlavní herní principy, kterými chceme, aby se naše hra vyznačovala. Zpětně mám pocit, že jsme hráče těmito v předpokladu dobře míněnými slovy mohli v době těsně před zápasem příliš zahltit, takže se v následné hře soustředili více na to, aby se na hřišti dělo to, o čem jsme si povídali a zapomínali pak jednat dle svých naučených a zakořeněných automatismů. Bylo vidět, že hráči na hřišti hodně přemýšlí a skutečně mnoho věcí, o kterých jsme mluvili se na hřišti objevilo (například důsledná osobní obrana nebo pohyb hráčů v útoku). Nesmíme ovšem zapomínat, že na hřišti již není na přemýšlení čas a hráči na něm předváděné činnosti již musejí skutečně mít zažité a je třeba, aby je prováděli na základě rozhodnutí citových, nikoliv racionálních (tedy nemusím o tom, jak to udělám přemýšlet, protože v dané situaci už to dělám sám od sebe – rozhoduji se víceméně instinktivně). V tomto ohledu jsme tedy měli nejspíš na hráče příliš velká očekávání, což naší hře v konečném důsledku silně ublížilo, o čemž vypovídá také vysoký počet inkasovaných branek. Pozitivní v tomto utkání byly především individuální výkony jednotlivých hráčů, kteří se ani za nevratného stavu zápasu nevzdali a mohli tak alespoň porovnat své individuální dovednosti s těmi soupeřovými. Konkrétně mohu pochválit například výkony Vojty Šoukala při přechodech jeden proti jednomu nebo Jakuba Starého za obětavé, náročné a velmi pracné působení v obraně v tomto zápase."


Druhé utkání proti Hornets už Draci zvládli lépe, přesto se z vítězství radoval soupeř. Trenér David Bednář si chválil zlepšenou hru svých svěřenců. "Do druhého utkání proti Hornets Brno jsme se rozhodli s trenéry hráčům do samotné hry zasahovat co nejméně a nevázat je jakýmikoliv očekáváními. Pasovali jsme se tak čistě do role podporovatelů nebo poradců a hru nechali na hráčích samotných. Bylo okamžitě vidět, že hra našeho družstva působí mnohem uvolněněji a hráči na hřišti ukazují to nejlepší, co umějí. Skvěle bych v tomto utkání hodnotil především množství námi vytvořených šancí, kdy jsme se vcelku pravidelně dostávali do slibných střeleckých příležitostí. Bohužel se nám z těchto šancí podařilo proměnit jen jedinou. Zakončení je tak další z dovedností, ve které se do budoucna budeme muset zlepšit. Za výkon v tomto utkání bych chtěl jmenovitě pochválit především mladšího žáka Dávida Do, pro kterého byl tento turnaj premiérou ve starších žácích a i přesto jeho projevy na hřišti nevykazovaly známky nejistoty nebo absence odvahy, navzdory faktu, že hrál proti často o mnoho starším i vyšším hráčům. Chyby v obraně a schopnost protivníka tyto chyby potrestat vedla i v tomto utkání k jeho výhře a naše družstvo tak nebylo na turnaji výsledkově úspěšné."

"Z pohledu našeho dlouhodobého nastavení zaměřeného na proces a nikoliv pouze na jeho výsledek, šlo ovšem o důležitý turnaj, který nám hned na počátku sezóny podal klíčové informace o týmu i jeho jednotlivých hráčích. Umožní nám tak uzpůsobit náš tréninkový plán co nejdokonaleji současnému stavu," dodal Bednář k úvodnímu turnaji této sezony.