Mladší žáci Black i Pink mají za sebou poslední utkání v této sezoně. Tým Black se na Čejkovické střetl s Hornets, GEPARDY yellow a Hattrickem Blue, zatímco družstvo Pink svedlo na Kounicové souboje s GulliversB, Dubňany a Rosicemi. Z obou turnajů si můžete přečíst hodnocení, které pro vás sepsali trenéři David Bednář a Martin Peitl. 

Tým Pink - hodnocení trenéra Davida Bednáře

"V prvním utkání jsme vyzvali domácí Gullivers. V naší bráně nastoupil jediný elév v týmu Vašek Huťa, který navzdory svému věku ukázal, že s chytáním již zkušenosti má a neméně důležitá odvaha mu také nechybí. Neskutečný výkon, který v bráně předvedl a kterým družstvo silně podržel, tak rozhodně stojí hned na úvod za připomenutí. Dále bych rád za toto utkání pochválil obránce a celkově obrannou činnost družstva. Velice dobře si hráči vedli v roli 3, tedy v roli, kdy hráč brání protihráče s míčkem. Obranný postoj i vhodné načasování výpadu proti soupeřově čepeli nám přineslo mnoho zisků míčku, které hráči rychlým přechodem do útoku dokázali často přetavit v brankové šance. Velice dobře si v tomto ohledu vedl například Kuba Starý, ale také speciálně Tonda Huťa, ten založil v tomto i dalším utkání několik rychlých protiútoků po zisku míčku a prezentoval se také velice dobrým pohybem na hřišti při hře bez něj. Po první polovině utkání si hráči zhodnotili jako nedostatek hry zejména nedostatečnou nabídku pro přihrávku a také s tím související nepřesnost a malý počet přihrávek. Ve druhé polovině už bylo přihrávek k vidění více. I přesto mám dojem, že hráči často na hřišti hledají pouze přihrávku finální – tedy asistenci na gól. A nevyužívají prozatím příliš přihrávek ke zrychlení a posunutí hry dále do útoku. V tomto ohledu musíme pracovat na tom, aby hráči vnímali na hřišti více možností a nezpomalovali svoji hru například propichováním míčku po mantinelu a hledáním finální přihrávky, ke které se ovšem již často nedostanou. Na závěr bych zmínil ještě jedno veliké pozitivum a sice momenty, kdy se hráči tlačili odvážně s míčkem na osu hřiště a dokázali tak střílet z opravdu nebezpečných pozic. V hlavě mi utkvěly čtyři takové situace, jedna od Dávida Do, od Davida Bejčka a další také od Kuby Hanuše a Tobiáše Vojíka. Tobiáše vnímám již nyní jako velice důležitého člena skupiny, Tob vyniká zejména svojí chytrou hrou na míčku, umnými přechody 1 v 1, účinnou střelou, ale i při hře bez míčku dokáže soupeři silně zatopit. Tobiáš se totiž nebojí využít těla ani florbalky k vytvoření tlaku na soupeře a i na tomto turnaji tak donutil několikrát soupeře s míčkem k jeho nedobrovolnému odevzdání na naše čepele. Náš tým v zápase průběžně získal zejména v koncovce převahu a podařilo se mu v něm tak zvítězit.

Ve druhém utkání proti Dubňanům bylo naše družstvo na hřišti o něco dominantnější. Bylo vidět, že stejně jako my, ani Dubňany neměly na turnaji svého stálého brankáře. Mnoho našich střel tak končilo v soupeřově bráně, což zápas výsledkově víceméně rozhodlo. V tomto utkání zvláště bych ocenil především odvahu hráčů. Po celé sezóně je poznat, že posun v individuálních dovednostech, který je zřejmý, vnímají velice silně sami hráči. V utkání se tento fakt projevoval například takovými maličkostmi jako stahovačkami prováděnými vstříc protihráči nebo stejnými kousky předváděnými také v zakončení. Tyto kousky byly k vidění například u Dominika Hejtmánka, Kuby Hanuše nebo Vojty Šoukala. I když tyto speciality nemají na hru jako takovou nějaký větší dopad, jejich exekuování dokazuje zvyšující se sebedůvěru hráčů ve vlastní osvojené dovednosti. Druhým aspektem, který jsem si do uvedl do poznámek a který na hru má, jak jsem si jist, zcela klíčový dopad, je vzájemná podpora i pozitivní komunikace hráčů. I když mají hráči prozatím někdy potíže s komunikací na hřišti mezi sebou, silnou stránkou by se již nyní dala označit komunikace ze střídačky, ze které k hráčům zaznívají nejen přínosné pokyny a informace, které hráči ze svého pohledu mohou poskytnout, nýbrž také slova podpory a pozitivních reakcí k dění na hřišti. V tomto ohledu je důležité, aby hráči i na střídačce byli neustále aktivní součástí hry, společně s těmi, kteří se nacházejí mezi mantinely. Nejen, že hráčům na hřišti tím mohou výrazně pomoct, ale i je samotné tato podpora udrží vždy v dění utkání. Vnímám, že v průběhu roku se role nejsilnějšího podporovatele ujal Kuba Starý, který zanedlouho zamíří do starších žáků. Věřím, že i zde svoji “superschopnost“ neztratí a bude ji nadále rozvíjet.

Třetí zápas proti Rosicím už bohužel kladl příliš vysoké nároky na naše přeci jen oslabené družstvo, čemuž odpovídalo tempo naší hry. I přes to hráči bojovali do poslední sekundy utkání ve snaze probít se přes obranu soupeře. Tento výkon, i když nevedl k úspěchu, ukázal sílu a vnitřní motivaci hráčů, která je jediným předpokladem jak si s podobnými i náročnějšími zkouškami v budoucnu poradit. Za celý turnaj na závěr musím speciálně pochválit Toma Pokorného, který dle mého názoru odehrál naprosto výborný turnaj. Jeho práce v obraně i podpora útoku si nesla jednoznačně známky sebedůvěry, jistoty, zodpovědnosti, umu i přehledu. Bylo poznat, že když si Tom ve hře opravdu věří, dokáže předvést skvělou hru a stane se nezpochybnitelnou oporou týmu.

Tento turnaj byl dle mého soudu velice příjemnou tečkou za celou ligovou sezónou, ať už z pohledu vyhraných utkání, či především předvedené hry. Silný celoroční progres vnímám u všech hráčů, kteří se turnaje účastnili a velice pozitivně vnímám také zapojení elévů, kteří obě družstva mladších žáků doplňovali stabilně v průběhu roku a tato jejich participace byla vždy kromě přínosu v podobě vlastní neocenitelné zkušenosti, také přínosem pro hru celého družstva. Nyní již nastupuje období po ligové sezóně, které ovšem pro nás nic speciálního neznamená. Vzhledem k našemu nastavení směrem k rozvoji, který probíhá po celý rok, budeme nyní dále pokračovat v tréninkovém plánu směrem k dalšímu prohlubování našich dovedností a využívání získaných zkušeností. Děkuji za všechny trenéry skupiny všem hráčům i rodičům za veškerou pomoc a podporu při organizaci turnajů i tréninků v ligové sezóně a těším se společně s vámi na dobrodružství nadcházející."

Tým Black - hodnocení trenéra Martina Peitla

"V prvním utkání jsme se utkali s Hornets Brno. Tohle utkání se nám nevydařilo, jak z pohledu obrany, tak útoku. V obraně nás nejvíce potrápil soupeř uvolňováním hráčů bez míčku. My jsme na to nebyli schopni moc reagovat, a proto vítězství bral soupeř. Druhé utkání proti Gepardům mělo dost podobný herní vzhled jako to první. Ačkoliv jsme zvládli vstup do utkání lépe jak soupeř, a to dvěma vstřelenými góly, bohužel jsme soupeře nechali, aby dorovnal a vzápětí i navýšil skóre na finální výsledek 4:2. V tomto utkání bylo naše rozebírání a bránění hráčů už lepší. A v posledním utkání turnaje jsme se utkali s Hattrickem. Snažili jsme se zlepšit naši hru v obraně a především dostat klid na florbalku. Což se nám z mého pohledu povedlo. Soupeř měl pár individuálních šancí, které dokázal proměnit, a díky tomu zvítězil.

Celý turnaj hodnotím pozitivně. Jediný náš problém bylo rozebírání hráčů před brankou, ale postupem času se to zlepšilo. Určitě bych chtěl vyzdvihnout naší rozehrávku a odvahu, kterou jsme předváděli celý turnaj. Závěrem chci pochválit všechny hráče i hráčky za předvedené výkony a za celou sezonu."