V sobotu se v Otrokovicích odehrával turnaj starších žáků. Na tomto turnaji se Židenice utkaly se dvěma soupeři. Jedním z nich byli technicky šikovní Panthers Otrokovice. Ve druhém klání nastoupili kluci proti FBC SLOVÁCKO, jež dominovalo fyzickou zdatností hráčů. I tak se ale našlo během utkání mnoho světlých stránek. Ve druhém utkání se klukům podařilo několikrát gólově prosadit.

Hodnocení trenéra Davida Bednáře

"Starší žáci nastoupili v Otrokovicích k prvnímu utkání právě proti domácímu celku. Soupeř náš tým v tomto zápase převyšoval svojí technickou zdatností a také svým pohybem na hřišti. Obě tyto věci se ukázaly být klíčovými pro průběh utkání. Ten byl po celou jeho dobu víceméně v rukou Otrokovic. Jednou z našich nejsvětlejších pasáži bylo rozhodně ubráněné oslabení, kdy se soupeři nepodařilo prosadit se přes naše hráče. Dle mého názoru obecně nebylo rozhodně pro soupeře jednoduché dát branku proti naší zformované obraně. Nejvíce branek jsme inkasovali spíše ze vzniklých přečíslení, jejichž příčinu vidím v prozatím nepříliš zvládnuté osobní obraně, tedy v neúčinném obsazování hráčů bez míčku. Tyto chybky v obsazování byly vyvolány a umocněny právě již zmíněným kvalitním pohybem hráčů Otrokovic. Věřím, že až hráči zvládnou lépe vnímat hřiště jako celek a dokážou si neustále udržovat přehled na hřišti, bude se jim dařit bránit soupeři ve vytváření šancí z přečíslení, ze kterých jsme v tomto utkání dostali většinu gólů. Za individuální výkon bych chtěl pochválit určitě Edvarda Nováka, který měl v utkání mnoho skvělých zákroků a neustále tak krotil nám vystavený brankový účet. Dále bych pochválil Dávida Do, který v tomto utkání nechal opravdu vše a neváhal ze své křídelní pozice také podporovat obranu. Na závěr bych určitě ocenil Toma Cahu, jehož hra, podpora hry ostatních nebo i trefená tyčka po skvělé střele od mantinelu držely tým neustále v herní náladě. U Toma je vidět, že se neustále posunuje a své technické dovednosti stále účinněji využívá díky zlepšující se rychlosti jejich provádění. Celkově věřím, že utkání jako takové bylo skvělou platformou pro zisk dalších zkušeností a bylo poznat, že ji hráči neváhali využít.

Ve druhém zápase proti Slovácku rozhodovala především fyzická zdatnost soupeřů. Jejich výška i váha jim umožňovala proklestit si cestu naší obranou, na což náš tým nenašel adekvátní recept. Za utkání musím velice pochválit Kubu Hanuše, který se i proti starším a fyzicky zdatnějším soupeřům dokázal dvakrát gólově prosadit! Další uznání patří Kubovi Starému, jehož práce v obraně i proti nejvyšším hráčům soupeře dle mého názoru zachránila několik jasných branek a zabránila mnoha dalším šancím. Dále bych vyzdvihl Tobiáše Vojíka, který během celého utkání udržel chladnou hlavu a tým neustále podporoval. Zápas jako takový kladl na všechny hráče velice vysoké nároky, díky tvrdé, až hrubé hře, kterou se prezentoval náš soupeř a také velmi intenzivnímu tempu hry. Věřím, že i když taková utkání nemusí být vždy příjemná, zejména pro starší kluky v družstvu je určitě důležité, aby se i proti takovýmto soupeřům naučili hrát a vytvářeli si fyzickou i psychickou odolnost."