Starší žákyně čekal v neděli domácí turnaj. Nejdříve nastoupily proti hráčkám Florbalu Hodonín. Během prvních deseti minut dokázaly nastřílet 4 branky a vytvořily si tak čtyřbrankové vedení. O náskok se dvěma trefami postarala Sofie Pechurová, další dvě branky přidaly Aneta Štěpánová a Nina Černá. I nadále si holky držely střeleckou náladu a ve druhé třetině navýšily o dva góly zásluhou již zmíněné Štěpánové a také Martiny Bartošové. V posledním dějství pak skóre svými úspěšnými pokusy upravily Ema Sokolová a Dorota Šedá. Holky tak nedaly svému soupeři šanci a zvítězily v utkání 9:0.

Ve druhém zápase je čekal těžší soupeř TJ Znojmo LAUFEN CZ. Výsledné skóre musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Po základní hrací době byl výsledek utkání totiž nerozhodný a to netradičně 0:0. Nájezdů se chopily zkušené hráčky Anna Škorpíková a Nela Horáková. Obě svůj pokus proměnily a svému týmu tak zajistily vítězství za 2 body!

Hodnocení trenéra starších žákyň Dana Lošťáka:

“Rok 2023 jsme zakončili domácím turnajem na Čejkovické. Sehráli jsme 2 utkání s týmem z Hodonína a ze Znojma. Do prvního utkání jsme vstoupili proti technicky i fyzicky slabšímu týmu. V první třetině se nám povedlo vstřelit hned 4 branky. Z toho pohledu, co trénujeme na trénincích bych řekl, že velmi pozitivní utkání, bohužel se nám ale nepodařilo v zápase podat plný výkon. Většinou jsme spíše upadali ve výkonu, místo toho abychom byli proaktivní a tempo utkání vedli my. V zápase holky vstřelily celkem 9 branek a dokázaly pomoct Nikol s udržením čistého konta.

V druhém utkání na nás čekalo Znojmo, tým fyzicky i technicky o trochu silnější jak my. Avšak v tomto zápase to nešlo vůbec poznat. Byl velmi vyrovnaný, přitom byla spousta gólových šancí na obou stranách. Holky byly velmi aktivní, jak při hře do útoku, tak i do obrany. Pozitivně hodnotím pauzu mezi 1. a 2. třetinou, kde holky si samy dokázaly říct, co je potřeba ve hře zlepšit a v návaznosti na to co si holky řekly, se hra posunula o několik levelů nahoru. I přes nespočet brankových akcí na obou stranách, skončilo utkání remízou bez vstřelené branky. Následovaly nájezdy v podání Nelči Horákové a Aničky Škorpíkové které byly oba úspěšné, na druhé straně Nikča Cenková vychytala oba nájezdy.

Chtěl bych pochválit všechny holky za druhé utkání kde do toho daly všechno. Řekl bych, že za mě nejlepší odehrané utkání v této sezóně. Také bych rád poděkoval všem rodičům, kteří vytvořili parádní atmosféru na domácím turnaji!”