V sobotu 23. března odjely starší žákyně na turnaj do Znojma, kde kromě zápasu s domácím celkem podstoupily také souboj s posledním týmem tabulky, Florbalem Hodonín. Nejdříve však zápas s domácími TJ Znojmo LAUFEN CZ. Ten byl od začátku až téměř do samotného konce vyrovnaný a už se zdálo, že gól snad v tomto utkání nepadne. Nakonec ano a to sice až v závěrečné třetině. Brankou ve 13. vteřině třetího dějství otevřela skóre Dorota Šedá a následoval trest hostujících hráček. Početní převahu ale Židenice nevyužily a držely si tak stále náskok jedné branky. Necelé čtyři minuty před koncem soupeř srovnal! To pro brněnské Dračice neznamenalo vůbec nic a postupným tlakem si přece jen další šanci za 5 minut dvanáct nebo snad ještě později vytvořily. Dvě vteřiny před koncem překlopila výsledek ve prospěch svého týmu Sofie Pechurová a díky gólu v posledních vteřinách nedala soupeři šanci na odpověď. Holky ze Židenic tak zvítězily v prvním a vyrovnaném utkání velmi těsně 2:1.

Ve druhém zápase proti soupeři Florbal Hodonín pokračovala Sofie Pechurová tam, kde skončila. V prvních deseti vteřinách už vedla svůj tým k brankovému náskoku nad soupeřem a za zhruba dvě minuty se trefovala znovu. Po první části tak Židenice nad svými soupeřkami vedly 2:0. Ve druhé části se hráčkám Hodonína povedlo o jeden gól snížit, avšak víc brněnské žákyně nedovolily. V poslední části navýšila Nela Horáková, načež Hodonín velmi rychle zareagoval. Finální tečku za celým hracím dnem udělala střelkyně první branky na turnaji Dorka Šedá a Židenice se mohly radovat ze dvou vítězství a šesti bodů, které si připsaly do tabulky.

Poslední turnaj čeká starší žákyně v této sezóně v sobotu 6. dubna v Kyjově, kde hostí své soupeřky Florbal Hodonín. Tam nastoupí žákyně proti brněnským Bulldogs Brno a Gullivers.

Hodnocení turnaje trenéra starších žákyň Mojmíra Prucha:

"Cíl předposledního turnaje starších žákyň byl všem jasný – získat 6 bodů. Ještě před turnajem jsme všichni souhlasili s tím, že třetí místo v tabulce je atraktivnější než čtvrté, a s touto motivací jsme přistoupili k tomuto turnaji.

V prvním zápase jsme se střetli s domácím týmem Znojma, se kterým jsme soupeřili o pozici v tabulce. První dvě třetiny byly co do počtu vstřelených branek vyrovnané, i když Znojmo mělo více šancí v koncovce, což nám nebylo zcela souzeno. Vlivem mladších a méně zkušených hráček, které tvořily většinu našeho útoku, bylo obtížné dostat se proti Znojmu k zakončení, zejména proto, že Znojmo disponuje nejurostlejšími hráčkami  v lize. Naopak v obraně jsme podávali solidní výkon, což potvrzovalo skóre 0:0, které se změnilo až krátce po začátku třetí třetiny, kdy se Dorce Šedé podařilo otevřít skóre pro náš tým. Hra pokračovala vyrovnaně a až téměř tři minuty před koncem základní hrací doby se Znojmu podařilo vyrovnat. Naše hráčky však odmítly akceptovat remízu, protože jsme věděli, jak by nám ztráta jednoho bodu mohla chybět. Během napjatých posledních tří minut jsme soupeři nechali jen málo prostoru na míčku a hrálo se převážně na jejich polovině, s krásnou tečkou na konci, kdy Sofča Pechurová vstřelila rozhodující gól pouhé dvě vteřiny před koncem, čímž jsme vyhráli těsným výsledkem 2:1.

Celkově jsme si tak opět ukázali, že dokážeme hrát a vyhrát i nad zkušenějším soupeřem, pokud přistoupíme ke hře zodpovědně a s jasnými cíli. Také jsme si uvědomili, že umíme hrát zodpovědně a kvalitně v obraně, ale zároveň musíme pracovat na přechodu do útoku a nahrávkách.

Ve druhém zápase proti papírově slabšímu soupeři jsme očekávali, že zápas bude v naší režii, což se částečně potvrdilo, i když ne tak, jak jsme si představovali. Hned v úvodu jsme se dostali do dvoubrankového vedení díky brankám Sofči Pechurové, ale poté jsme se trápili . Sice jsme byli technicky, kombinačně i individuálně lepším týmem na hřišti, ale přizpůsobili jsme se tempu soupeře a zápas se pak utrápeně a zdlouhavě vlekl až do konce. Nakonec se nám ještě díky Nelči Horákové a Dorce Šedé podařilo dvakrát skórovat, stejně jako soupeři a nakonec jsme zvítězili poměrem 4:2. Svoji první výhru ve starších žákyních zaznamenala také golmanka Danča Biznárová.

Tento zápas lze celkově zhodnotit tak, že jsme dosáhli pozitivního výsledku, co se skóre týče, ale hra, kterou jsme předvedli, neodpovídala našim standardům a představám. Alespoň stále víme na čem pracovat.

Děkuji holkám za hru, rodičům za podporu a těším se na poslední turnaj v Kyjově"