Správně, zrak vás nešálí. Gabrielu Hamplovou jste již v dresu Židenic viděli. V roce 2018 totiž nastupovala v juniorkách, kam střídavě hostovala ze svého mateřského oddílu FBK Atlas Blansko, kde zároveň nastupovala v chlapeckých družstvech. V Židenicích se jí zalíbilo a tak rok na to stvrdila přestup. S mladými Dračicemi válčila v 1. lize juniorek. Bohužel v sezoně 2021/2022 se jí nepodařilo probojovat do A-týmu žen a tak se dále rozvíjela v prvoligovém týmu Aligators, odkud se nyní vrací zpět. V dresu Aligators nasbírala dohromady 21 bodů. Z toho nastřílela 12 gólů, což na obránce není vůbec špatná bilance. Nyní ji bude čekat extraligová štace. A jak se na ni těší? “Na nadcházející sezonu se moc těším, i když očekávám, že bude hodně náročná. Mým hlavním cílem je nabrat nové zkušenosti a dál se posouvat. Ale hlavně si to chci užít, protože to je ten důvod, proč se florbalu věnuji. Těší mě, že mě holky na trénincích přijaly mezi sebe, i když jsme minulou sezonu byly protihráčky.” Gabča je nejen odhodlaná skočit do Extraligy, ale také zachraňovat životy. Je totiž studentkou lékařské fakulty na Masarykově univerzitě. “Studuji medicínu na Masarykově univerzitě. Když se zrovna neučím, tak se věnuji právě florbalu, ale taky si občas zahraju na saxofon v jednom blanenském orchestru,” prozradila, čím vyplňuje svůj volný čas.

(Gabriela Hamplová)

Novou hráčkou Židenic se stala Lucie Ponížilová. Devatenáctiletá rodačka ze Zlína přestoupila z týmu Zlín Lions. Do Brna přichází především za studii. Bude navštěvovat Ekonomicko-správní fakultu na Masarykově univerzitě. “Přibližně v polovině minulé sezóny jsem věděla, že se budu stěhovat kvůli vysoké škole do Brna. Začala jsem tedy těsně po maturitě řešit možnosti, ve stejné době se také rozpadl ženský tým ve Zlíně. Proto jsem zkontaktovala vedení Židenic, od kterého jsem následně dostala možnost se k týmu připojit již na začátku letní přípravy,” přiblížila zrod přestupu Lucka. Zlínská Lvice je členkou v Českém florbalu od roku 2017. Do dospělého florbalu poprvé nakoukla v sezoně 2021/2022, kde ve druhé lize žen nasbírala 10 bodů v osmi zápasech. Sezonu na to přidala ještě dalších 7 bodů a udržela si tak bilanci bod na zápas. Letos už dokonce měla možnost bojovat i v dresu Židenic a svoji příležitost chytla za pačesy. Ve čtyřech pohárových zápase dvakrát asistovala na gól. Lucka si pochvaluje vstřícnost trenérů a přijetí týmu: “Zprvu jsem byla nervózní z přechodu do nového prostředí, nicméně jak hráčky, tak trenéři byli velmi vstřícní, což mi hodně pomohlo. Některé hráčky jsem znala už z mládežnických kategorií, stejně tak jako domácí halu.” Lucka se ještě před florbalem věnovala tenisu a tak není divu, kdo je jejím sportovním vzorem. “Mým sportovním vzorem je nejspíš Roger Federer, který mi zůstal ještě z mých tenisových let. Řekla bych, že mám jinak více sportovců z různých odvětví, ke kterým vzhlížím a kteří mě v určitém směru inspirují."

(Lucie Ponížilová)

Ze Zlína k nám přichází také další nováček. Emma Sýkorová, která se florbalu věnuje už 10 let, začala stejně jako Lucka v týmu Zlín Lions. Do Brna přichází také za studii. Od září bude studovat na VUT na podnikatelské fakultě. V Židenicích se jí i za krátkou dobu líbí a pochvaluje si tréninkové nastavení. “V Židenicích se mi opravdu líbí, všichni jsou přátelští a celkově se v tom prostředí cítím dobře. Tréninky jsou zde v rychlejším tempu a jsou více herně zaměřeny.” Do dospělé kategorie nahlédla Emma v sezoně 2021/2022 a zároveň naskakovala také v lize juniorek. Dohromady nasbírala 25 bodů z toho nastřílela 13 gólů. Sezonu poté už nastupovala pouze za zlínské ženy ve 2. lize a v 16 zápasech nasbírala 16 bodů. “Na novou sezonu se těším hodně. Bude to pro mě velká výzva. Těším se, že poznám nové prostředí a nové lidi než doposud. Sezona bude náročná a každá vaše podpora se bude hodit. Dojděte v co nejhojnějším počtu nás povzbudit a pořádně zafandit,” prozrazuje Emma, jak se těší na novou sezonu a zároveň vyzývá fanoušky k podpoře.

(Emma Sýkorová)

Holky jsme vám trochu přiblížili, avšak jejich florbalové dovednosti si budete muset ověřit sami. Tak nezapomeňte, že už 9. 9. začínáme v Brně na VUT proti TJ LAUFEN Znojmo CZ!