K1 Florbal Židenice vs. IBK Hradec Králové - sobota 9. září, 15:00 na VUT CESA Brno
K1 Florbal Židenice vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ - sobota 9. září, v 18:00 na VUT CESA Brno

Porsche Brno Games. Takto zní víkendové a zároveň první zápasy v nové sezoně. Na VUT totiž budou k vidění hned dva, které zaštítí židenický partner Porsche Brno. V 15:00 se utkají juniorky s Hradcem Králové a v 18:00 se ženy vrátí mezi extraligovou smetánku. Nový ročník začnou proti dalšímu nováčkovi - Znojmu. 

Židenice i Znojmo mají před sebou nelehký úkol a to popasovat se se startem extraligové sezony. Do teď Židenice i Znojmo válčily v první lize, kde se jim dařilo a víceméně s lehkostí si přišli ve většině zápasů pro vítězství. Nyní je čeká výzva v podobě nejvyšší soutěže. Aby jejich start nebyl příliš ostrý, úvodní bitvu zahájí mezi sebou. 

TJ Znojmo LAUFEN CZ v loňské sezoně skončil ve čtvrtfinále play-off první ligy, odkud jej vyřadily právě Židenice jednoznačně 2:0 v sérii. Po základní části byl mezi Znojmem a Židenicemi pouze devítibodový rozdíl. Znojmo šlo do play-off ze 4. místa a Židenice z prvního s 45 body. Vzájemný zápas v Extralize je otevřený a můžeme jen těžko hádat, kdo si připíše první body do tabulky. Víme ale, že Znojmo nebude jednoduchý soupeř. Největší hrozbou pro Židenice může být duo Procházková a Smutná. Obě znojemské hráčky jsou lídry kanadského bodování svého týmu z loňské sezony. Bára Procházková nasbírala 38 bodů a Eva Smutná jen o dva body méně. 

Jak Znojmo tak Židenice se také ukázaly na turnaji Czech Open a oba týmy vypadly hned ze začátku vyřazovacích bojů. Na turnaji se Znojmo dvakrát radovalo z vítězství ve skupině, avšak v šestnácti finále narazilo na FBŠ SLAVIA Plzeň a ta jim pouť turnajem ukončila. Židenice na tom nebyly o nic lépe. I přes to, že celou skupinu ovládly a ani jednou neutržily prohru, ve vyřazovací fázi jim brány do dalšího kola zavřely hráčky Black Angels.

Výhodou prvního kola v Extralize bude pro Židenice to, že soupeře moc dobře znají. Není tak dávno, kdy proti sobě nastoupily v již zmíněném čtvrtfinále první ligy. Také jim rozhodně může pomoci, že se budou prát před domácím publikem v Brně, avšak není pochyb o tom, že si Znojmo přiveze svoji početnou fanouškovskou základnu. Obrovskou výhodou nejen do vzájemného zápasu, ale i po zbytek sezony je, že Židenice s nejvyšší soutěží už zkušenost mají a tak adaptace na tempo soupeřů i na formát zápasů může být pro ně rychlejší.

Kromě doprovodného programu s Porsche Brno se můžete těšit ještě na dvě novinky! Které to jsou? Před víkendem vás na našich sociálních sítích zastihne soutěž o sluchátka ve spolupráci s obchodem Počítárna.cz a třešničkou na dortu je dárek pro 30 nejrychlejších příchozích na utkání žen - tito návštěvníci totiž dostanou občerstvení od Starobrna a to úplně zdarma!

Tak sledujte naše kanály a hlavně v sobotu dorazte na VUT podpořit nejen ženy, ale také juniorky!

ZASOUTĚŽTE SI!

Poslední tři vzájemné zápasy

2022/2023; 2. utkání čtvrtfinále 1. ligy žen: TJ Znojmo LAUFEN CZ vs. K1 Florbal Židenice 2:4 (8. a 47. Bartušková - 15. Fuchsová, 28. Bílá, 60. Králová, 60. Drápalová)

2022/2023; 1. utkání čtvrtfinále 1. ligy žen: K1 Florbal Židenice vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:2 (4. a 59. Janečková, 22. Muselíková, 35. Sedláčková, 36. Žampachová, 51. Marková - 5. Houšťová, 56. Bartušková)

   2022/2023; 24. kolo 1. ligy žen: TJ Znojmo LAUFEN CZ vs. K1 Florbal Židenice 3:8 (7. Nečasová, 52. Nesnídalová, 58. Cihlářová - 2. Sabolová, 33. Bílá, 34. Jahodová K., 40. Jahodová M., 42. Fuchsová, 48. Janečková, 48. Klvačová, 53. Králová)

   Kde zápas sledovat

   Na hale VUT! 

   Online na placené platformě Českého florbalu

   Textový přenos

   Soupisky týmů

   K1 Florbal Židenice

   TJ Znojmo LAUFEN CZ

   Program 1. kola Extraligy žen