K1 Florbal Židenice - Panthers Praha 10:3 (4:1, 1:1, 5:1)

Branky: 5. Procházková (vl.), 9. K. Jahodová, 20. Nečasová, 20., 47. a 48. Romančáková, 27. a 55. Urbášková, 41. Staňková, 52. Smutná - 14. Tůmová, 27. Zittová, 49. Slaná

Vyloučení: 1-1

Využití: 1-1

Zásahy brankářek: Remešová 21 - Horňáková 14, Götzová 7

V sobotu do Brna dorazily pražské Panterky. V předchozím měření sil zvítězily Židenice 12:5 a podobný výsledek chtěly zopakovat a získat tak první tříbodové vítězství po restartu soutěže. Plán se začal dařit v 5. minutě, kdy zpětnou přihrávku Procházkové brankářka Horňáková nedokázala zachytit a byl z toho vlastní gól. O pouhé 4 minuty později vedli domácí už 2:0, výborný presing ukázala Klára Jahodová, která po sklepnutí Janečkové zvýšila na rozdíl dvou branek. Velkou příležitost na snížení v podobě přesilové hry dostal hostující tým ve 14. minutě a naložil s ní náramně. Po diagonální přihrávce Zittové prostřelila vše co jí stálo v cestě Tůmová. Židenice byly lepším celkem, aktivně napadaly a odměnou jim byly dvě trefy v poslední minutě. Nejprve se po samostatné akci prosadila Eva Nečasová a 15 vteřin na to propasírovala míček za záda brankářky první trefou v zápase Lucie Romančáková. Dračice po obnovení Extraligy bojovaly se zakončením, proti Panthers ale byly při chuti, do šaten se tak odešlo za stavu 4:1. Gólové hody v druhé třetině utichly, oba týmy si připsaly jednu branku. Nejprve krásnou jedovkou do šibenice snížila Zittová, ale tříbrankový náskok vrátila domácím Eva Urbášková. Dračice i ve třetí třetině byly lepším týmem, hrály aktivně, tlačily se do zakončení a zaslouženě svým protivnicím odskakovaly ve skóre. Půl minuty po startu třetího dějství zvýšila na 6:2 Šárka Staňková a o pět minut později pěknou střelou z voleje využila přesilovou hru Romančáková. Minutu na to ta samá hráčka dovršila hattrick, když vymetla všechny pavučiny v hostující svatyni. Jiskřičku naděje pro Panthers vykřesala Slaná, ale ve skvělé pohodě hrající hráčky v růžových dresech ještě stihly přidat dva další góly z hole Smutné a Urbáškové. Snaha Židenic o aktivní hru s neustálým napadáním konečně přinesla ovoce, Panthers Praha porazily vysoko 10:3.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - K1 Florbal Židenice 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Branky: 3. Chudá, 34. Polívková, 53. Keprtová, 56. Hanzlíková - 15. Nečasová, 21. Sedláčková, 36. K. Jahodová

Vyloučení: 2-2

Využití: 0-0

Zásahy brankářek: Ranochová 16 - Remešová 50

Na vynikající sobotní výkon chtěly Židenice navázat i v neděli. V cestě jim stály hráčky Chodova, které byly pasovány do role papírového favorita. Domácí vstoupili do zápasu výborně a už ve 3. minutě otevřely skóre, po krásném pasu Suché zakončovala Chudá. Chodov si vytvářel tlak a dostával se do střeleckých příležitostí, ale často ztroskotal na výborných blocích obranných řad nebo na gólmance Remešové. Židenice pozorně bránily, vyrážely do protiútoků a často hrály jak se říká na krev. V 15. minutě se zaslouženě dočkaly vyrovnání, Klára Jahodová rozehrála standardní situaci na střed brankoviště, kde si naběhla Eva Nečasová, která backhandem srovnala. Do druhé třetiny naopak vstoupily výborně hostující hráčky, po velké chybě Ranochové totiž Urbášková našla osamocenou Barboru Sedláčkovou a ta prázdnou bránou nepohrdla. Oba celky pokračovaly v aktivní hře, souboji a šancemi se to doslova hemžilo. Chodov měl nadále mírný tlak, ze kterého nakonec rezultovala vyrovnávací branka díky dalekonosné ráně Polívkové. O pouhé dvě minuty později ale Dračice vrátily vedení na svou stranu, backhandový krosový pas Smutné totiž poslala Klára Jahodová krásnou ranou do šibenice. Domácí tým sice měl tlak, ale nedokázal se prosadit. Ve třetí třetině už hosté nehráli tak aktivně a Chodov začínal tlačit více a více, dlouho to ovšem vypadalo pro židenické hráčky nadějně. Sedm minut před koncem ale Ranochová založila výhozem rychlou akci, na jejímž konci byla Keprtová, která srovnala. Otřesené Dračice chybovaly v obraně i o tři minuty později, čehož využila Hanzlíková. Její branka nakonec byla rozhodující. Židenice si nevytvořily závěrečný tlak a z Prahy se vrátily bez bodu.

Extraligový program pokračuje i o víkendu. Ženy absolvují dlouhý výlet do Jičína a v neděli jejich síly prověří Start98.