K1 Florbal Židenice - TJ Znojmo LAUFEN CZ 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky: 1. Žampachová, 10. Gabrhelová, 32. a 34. Klíčová - 2. Klaudingerová, 18. Vlachová

K1 Florbal Židenice - FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Branky: 2. a 25. Hrazdírová, 5., 12. a 29. Žáková, 16. Gabrhelová - 3. Šmerdová, 16. Souralová

Dorostenky první turnaj v sezoně zavedl do Křenovic, kde změřily síly se Znojmem a Hattrickem. Vstup to sezony to byl velmi zdařilý. Hned po 14 sekundách otevřela skóre Adéla Žampachová. Znojmu se sice záhy podařilo srovnat, ale ještě do konce první třetiny vrátila vedení na stranu Dračic Karolína Gabrhelová. V druhém dějství padla jediná branka, z hole Zdeňky Vlachové. Do třetího dějství oba týmy vběhly na hřiště za stavu 2:2. Rozuzlení přišlo až mezi 32. a 34. minutou, kdy se dvakrát prosadila Soňa Klíčová, která tak dovedla Židenice k první výhře v sezoně!

V druhém utkání dne dorostenky narazily na kamarádky z Hattricku, které se na turnaj dostavily pouze v šesti hráčkách do pole. První třetina vyzněla lépe pro židenické, když se trefily Hrazdírová a dvakrát Žáková. Soupeřky sice snížily na 2:3, ale další branky už přidávaly jen Dračice. Do statistik se zapsala Gabrhelová, Viktorie Hrazdírová přidala druhý zásah a hattrick završila Vendula Žáková. Dorostenky tak začaly skvěle a domů se vrátily s plným bodovým ziskem!

"Z úzkého výběru jsme nakonec sestavily tým o devíti hráčkách do pole a dvěma gólmankami. V prvním zápase nás čekal tým Znojma, který nastupoval s podobně omlazeným kádrem, jako je právě ten náš. Mohly jsme tedy porovnat síly s podobným soupeřem. Do začátku jsme chtěly vidět po hráčkách obranné rozestavení, které jsme pilovaly zároveň s přihrávkami v trénincích. Vůbec jsem nečekala, že by se trénování přihrávek promítlo hned v prvním zápase a tak jsem byla mile překvapena. Holky velmi aktivně využívaly kombinaci "přihraj a běž" a díky tomu jsme mohly vstřelit několik povedených branek. Rovněž jsme si dobře poradily se zabíhající soupeřovou útočnicí, která nám zprvu dělala problém v případě, že jsme na míčku do obrany propadly. Ale na vše jsme zareagovaly a pokyny dokázaly přenést do hry. Na čem musíme máknout je udržení kondice a holky v hlavě pak na nastavení k zápasům. Abychom se vyvarovaly toho, že vynecháme souboj, nebo se lenivě vracíme do obrany. Výbornou premiéru si odbyla starší žákyně Nela Horáková, která odvedla v zápasech dobrou práci, zároveň však pochvalu zaslouží celý tým. Doufám, že nám takový herní projev vydrží, budeme k němu přidávat další prvky a zároveň si přeji, abychom se vyhnuly marodce, která by pro náš mladý a úzký kádr nebyla nejpříjemnější," prohlásila po turnaji trenérka Natálie Janečková.

K1 Florbal Židenice - FBS Olomouc 5:7 (2:3, 3:1, 0:3)

Branky: 7. Vlachová, 13. (PH), 28. a 29. Žampachová, 31. Klvačová - 7. Mrázková, 12. Zhébalová, 12. Zerzánová, 33. Hlaviznová, 51. Vaculová, 53. Horčičková, 59. Krupičková

Juniorky v neděli měly velmi těžký úkol. Popasovat se s jedním z aspirantů na prvenství, kterým Olomouc bezpochyby je. Hostující hráčky byly od úvodu aktivnější a doslova nutily židenické k poctivému bránění. Hanačky se také dostaly do vedení z hole Mrázkové. Bleskově ale zareagovala Zdeňka Vlachová, která srovnala. Dvěma slepenými góly v rozmezí 10 sekund však hosté utekli do dvoubrankového trháku. Důležité snížení ze strany domácích obstarala Zuzana Žampachová. Co se bude dít v druhé části, asi čekal málokdo. Židenice bránily, jak nejlépe uměly, a k tomu začaly přidávat branky. Dvakrát během dvou minut překonala hostující gólmanku Žampachová, která tak zkompletovala druhý hattrick víkendu a další dvě minuty na to dala na 5:3 Klvačová. Opařená Olomouc potřebovala impuls, a tak odvolala brankářku a vzala si time-out. Oddechový čas zabral a Hlaviznová snížila na rozdíl jediné branky. Židenice doufaly, že urputnou obranou uspějí a udrží nečekaný výsledek. Hostující tým však tři z mnoha svých šancí proměnil a nakonec zápas otočil ve svůj prospěch. Olomouc v napínavém duelu zvítězila 7:5.

Trenérka Eva Filipová měla do zápasu jasný cíl, vyzrát na Olomouc poctivou obranou. "V posledních dnech se začínáme soustředit na nový herní systém, který jsme si vyzkoušely hned na ostro v zápase proti Olomouci. To mělo za následek velmi opatrný vstup do zápasu. Hlavním bodem, na který jsme se soustředily, byla nedobytná obrana, od které se i přes malé nedostatky můžeme odrazit i v příštích zápasech. Do poslední třetiny jsme vstoupily s jednogólovým náskokem, který jsme bohužel nedokázaly udržet. Po větším tlaku soupeře vznikaly chyby v postavení, kterých soupeř hned využil a vstřelil dvě rychlé branky. Velmi pozitivní zpětnou vazbou je rychlá reakce holek na připomínky a schopnost přenášet je do hry. Holky se s těžkým zápasem s kvalitním soupeřem velmi dobře popraly a zaslouží si velkou pochvalu."

O víkendu juniorky vyjedou na sever Čech, kde zabojují proti Liberci a České Lípě.