Nejlepší hráčkou února jste v pravidelné anketě na klubovém Instagramu zvolili Annu Klvačovou! V hlasování získala většinu hlasů a porazila tak spoluhráčky Markétu Sedláčkovou a Veroniku Muselíkovou. Mladá odchovankyně židenického klubu patří zejména do kádru juniorek, ale začíná se zabydlovat také v kádru ženského áčka. V něm má v této sezoně téměř bod na zápas!

Anče, gratulujeme k vítězství v anketě o hráčku měsíce! Co na to říkáš?

Děkuju, moc mě to potěšilo. 

Věděla jsi o zařazení do ankety? Sledovala jsi její průběh?

O zařazení do ankety jsem věděla už od začátku, průběh jsem ale moc nesledovala.

Proč si myslíš, že tě trenéři vybrali do tříčlenného výběru?

To je dobrá otázka, ale upřímně netuším.

V anketě jsi získala drtivou většinu hlasů. Tušíš, kdo pro tebe hlasoval a kde se vzala tak velká fanouškovská základna?

Myslím, že většina hlasů byla od mých spoluhráček z juniorek. O anketě se taky nějakým způsobem dozvěděli spolužáci mého bratra, takže od nich byl asi zbytek hlasů.

V uplynulých dvou měsících zvítězily tvé kamarádky Zuzka Žampachová s Viki Fuchsovou. Ty jsi stejně jako holky věkem ještě juniorka. V letošní sezoně tě ale trenéři zapracovávají do žen. Jak se v týmu cítíš?

No, původně to tak být vůbec nemělo. Měla jsem primárně hrát za juniorky a kdyby byl čas, tak i za kluky. Nakonec jsem se ale uchytila u žen. A je to dobře, mezi ženami se cítím líp.

Jak zatím hodnotíš letošní sezonu a zmíněné zapojení do žen?

Nevím, jestli jsem úplně ten správný člověk na hodnocení sezony, protože začátek už si upřímně nepamatuju nebo mi splynul s juniorkami. Ale jsem ráda, že jsem se nakonec zapojila do žen a doufám, že s nimi dohraju celé play-off.

Patříš mezi židenické odchovankyně. Co pro tebe znamená dojít až do dospělých a hrát za židenické ženy?

Je to super! Jako židenická OG si můžu dobírat holky, které k nám přišly až později, nebo přestoupily z jiného klubu.

V áčku se pěkně zabydluješ, daří se ti i individuálně, aktuálně máš téměř bod na zápas, objevuješ se i v přesilovkách. Jsi s dosavadním průběhem sezony spokojená?

Mám pocit, že se zabydlovat ještě nějakou dobu budu. Pořád jsem v některých zápasech nejistá. Zatím si ale myslím, že z pohledu třetí lajny se nám sezona celkem daří.

A s výsledky týmu? Zvítězily jste v základní části a zatím zvládly i osmifinále s Hradcem.

Vyhrát základní část nebyl úplně týmový cíl, ale myslím, že to přece jen každého potěšilo.

Jak hodnotíš dvojutkání s osmifinálovým soupeřem?

Myslím, že osmifinále byl krásný náhled na to, jak bude ještě play-off vypadat. Mimo to nás Hradec hlavně v neděli docela potrápil, naštěstí jsme to ale zvládly a teď se můžeme soustředit na další zápasy.

Ve středu se dozvíme soupeře do čtvrtfinále. Přeješ si některého ze soupeřů?

Je mi to vcelku jedno, v souboji Aligators se Znojmem ale asi víc fandím Aligators. Navíc Křenovice jsou blíž, takže to by byla taky výhoda.

Oba týmy jsou velmi houževnaté a nepříjemné. Co bude potřeba pro postup do semifinále?

Za mě asi nastavení v hlavě. A taky určitě sebevědomí a trpělivost.

U Zuzky i Viki jsme v rozhovorech zjišťovali, jaký mají názor na odlišnosti soutěží. Kde vidíš ty největší rozdíl mezi juniorským a ženským florbalem? 

S přepínáním mezi juniorskou a ženskou soutěží jsem měla v sezoně velký problém. Možná je to tím, že v juniorkách jsem jedna z nejstarších a v ženách naopak úplně nejmladší. Samotná hra je ale taky velmi rozdílná. Ženy jsou zkušenější, je proto daleko těžší se proti nim individuálně prosadit.

Kromě kariéry hráčky tvůj čas vyplňuje i trénování. V Židenicích se podílíš na výchově prcků v přípravce. Co tě na této práci nejvíce baví?

Asi to budou turnaje, na kterých se s dětmi nejvíc sblížím a vidím, jak se zlepšují.

Chtěla bys ještě na konec něco vzkázat čtenářům a fanouškům?

Asi jenom: Dojděte nás podpořit, budeme rády!