První utkání proti 1. SC TEMPISH Vítkovice bylo od začátku velice opatrné a nikdo nechtěl udělat chybu. Vše se ale změnilo úvodním gólem Báry Zemánkové, která poslala Židenice do vedení. Následně se začaly více prosazovat ve hře i hráčky Vítkovic a netrvalo dlouho, aby začaly diktovat tempo hry. Během sedmi minut stihly soupeřky skóre otočit z 1:0 na 1:4 a s tímhle skóre celá první třetina skončila. Druhé dějství začalo opět velkou převahou hostujících hráček, které už od začátku zasypaly brankářku několika střelami. Po prvních třech minutách bylo skóre už 1:6. Hra se ale od té doby vyrovnala a židenické juniorky začaly zase více hrozit. Vyrovnaná hra bez gólu vydržela deset minut. Na 2:6 snížila Zdeňka Vlachová a do konce třetiny ještě dokázala korigovat stav Anna Klvačová. Poslední třetina byla zase od začátku vyrovnaná, ale díky gólu Lucie Oujezdské už byl zase rozdíl tenčí. Další góly už bohužel do soupeřovy sítě nepadly, navíc Vítkovice svoje vedení navýšily na konečných 4:8.

"Během první třetiny jsme se snažily co nejvíce ohrozit bránu soupeře a být více vytažené na jejich polovině. Bohužel to nepřineslo své ovoce. Vítkovice nás utahaly svojí fyzickou aktivitou. Odehrát celý zápas, dokonce i víkend v deseti hračkách do pole proti tak silným týmům není žádná sranda. Avšak do druhé třetiny jsme vstoupily velmi odhodlaně. Přešly jsme na systém 2-1-2 a dokázaly si více pohlídat hráčky v předbrankovém prostoru, kterého jsme do té doby nedokázaly dostupovat. Po pěkných individuálních akcích a následné nahrávce na dobře uvolněnou spoluhráčku jsme přidaly další dva góly. Třetí třetina už byla velmi dlouhá a únava byla znát." řekla o zápase trenérka Eva Filipová.

O den později čekal juniorky další těžký zápas. Tentokrát proti FBC Ostrava. Únavu z předchozího zápasu na sobě židenické nenechaly znát a ve 2. minutě se dostaly do vedení z hole Zuzany Žampachové. Blažková sice o minutu později srovnala, ale Viktorie Fuchsová vrátila Židenicím v 9. minutě vedení. Otěže zápasu ale převzaly hostující hráčky, které mezi 12. a 25. minutou nasázely hned pět branek. Zdeňka Vlachová sice snížila na 3:6, ale Ostrava dalšími třemi brankami neponechala nic náhodě a v poklidu dotáhla utkání do vítězného konce.

"Zápas se vyvíjel velmi slibně. Během první třetiny se nám s Ostravou dařilo držet krok po gólové i kondiční stránce. Poté nastal fyzický výpadek a přešly jsme na velmi úsporný režim. Poslední třetina už byla velmi utrápená. Ale i tak se s tím holky popraly a dokázaly ze sebe vyždímat poslední kapky energie a předvést překvapující individuální akce. Děkuji holkám za odhodlanost a příště už v plném počtu," dodala k druhému utkání Eva Filipová.

Další zápasy jsou na programu 3. a 4. 12., kdy juniorky vyjedou do Olomouce a Světlé nad Sázavou.