V prvním utkání se dostal do rychlého vedení soupeř, který už v úvodu skóroval. Další góly padly až v závěru prvního dějství. Nejdříve Gepardi navýšili na 2:0 z trestného střílení, později se prosadil Kokeš, který stav utkání snížil. Druhá třetina však patřila spíše Gepardům. Na třetí gól soupeře reagovaly Židenice střídáním brankáře, avšak ani to nepřineslo nutný impulz do zbytku zápasu. Gepardi dále pokračovali v postupném navyšování, až se skóre zastavilo na konečných 6:1 v jejich prospěch. První utkání se tak mužům příliš nevyvedlo, avšak šanci na nápravu dostali ve druhém zápase. V něm se postavili Dolním Bojanovicím. Utkání se vyvíjelo jednoznačně pro Židenice. V první třetině si dokázaly vypracovat dvoubrankový náskok, o který se postarali Brhel a Daniel. I přes to, že ve druhé třetině dokázal soupeř reagovat a gólem se vrátil zpátky do hry, Židenice nepřestaly navyšovat a Bojanovicím tak úplně utekly. Díky brankám Dokládala, Daniela a Sukupa se dostali do pohodového vedení 5:1. V posledním dějství však soupeř posbíral poslední zbytky sil a chopil se příležitosti v posledních minutách stav utkání zkorigovat. Postupně Bojanovice snižovaly, až se dostaly na dostřel jediné branky. To už však zbývalo do konce utkání 20 vteřin, ve kterých ještě dokonce stihly Židenice výsledek pojistit a díky střelám Sukupa a Kokeše tak udržely vedení a výsledný stav 8:5. Ve druhém utkání tak muži získali 3 body.

Komentář trenéra mužů Michala Havelky:

"S Gepardy se jednalo o utkání s velmi kvalitním soupeřem, který byl na dobré technické úrovni a hrál sebevědomě. Přibližně polovinu utkání byl zápas vyrovnaný a šanci vyhrát měly oba týmy. My jsme se snažili plnit plán, ale scházelo nám více sebedůvěry. Nižší míra sebedůvěry se projevila po inkasování rychlých gólů, kdy jsme v plnění plánu polevili a soupeř utkání překlopil na svoji stranu. Nepodařilo se nám plně využít potenciál, který v nás je – máme nejlepší první lajnu v lize a velmi dobře kondičně i technicky vybavený perspektivní mladý tým. Příště budeme zase zkušenější a na soupeře velmi dobře připraveni a vyhrajeme.

Proti Dolním Bojanovicím z naší strany velmi dobře odehraná první i druhá třetina, kdy se nám dařilo postupně navyšovat branky. Klíčová pasáž byla při stažení hry na dvě formace, kdy jsme výrazně zvýšili tempo a odskočili, což se ukázalo jako zásadní. Ve třetí třetině soupeř začal výrazněji tlačit a utkání zdramatizoval. Zejména díky již nasbíraným zkušenostem jsme utkání zvládli dovést do vítězného konce. V tomto utkání podali výborný výkon obránci druhé formace Dokládal a Drobek, celá první formace i nejmladší hráči ve třetí lajně (Hnaníček, Krahula), jejichž hra byla sebevědomá a podpořená efektivním využitím dříve nasbíraných zkušeností."