V neděli pokračovala Jihomoravská liga mužů ve Valticích, kde se muži utkali s týmy Hodonína a Kyjova. Tříbrankové vedení se snažily Židenice stáhnout během utkání proti ŠSK ZŠ Očovská Hodonín. Tým soupeře ve velmi rychlém sledu vstřelil v úvodu zápasu tři branky. Tento výpadek tak možná stál muže body. Brněnští sice reagovali na situaci time outem, po kterém dokázali dvakrát skórovat, avšak Hodonín si nechtěl nechat vedení vzít. Po první třetině byl tak stav utkání 4:2 ve prospěch soupeře. Ve druhé části následovala dohromady tři vyloučení. Dvě na straně Židenic a jedno na straně Hodonína. Jedno ze dvou dokázaly Židenice ubránit, ve druhém už však chyběly síly a soupeř navýšil. Další dvě nabídky na snížení stavu dostaly Židenice během třetí třetiny, kdy byl soupeř znovu potrestán za své prohřešky, avšak Brno odmítlo. Naopak Hodonín navýšil, načež reagoval ještě Lošťák zkorigováním výsledku na konečných 6:3.

Druhé utkání muselo díky vyrovnaným třetinám dojít až do nájezdů. Nejdříve v úvodním dějství získal soupeř dvoubrankové vedení. To ale ve druhé třetině ztratil, když Židenice zásluhou Bžoňka a Kokeše vyrovnaly. O navýšení se ve třetí části postaraly Židenice zásluhou Peitla. Dragons však na tento gól našli odpověď půl minuty před koncem utkání. Konečné skóre tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. O vítězný gól se postaral autor třetí branky Martin Peitl a zajistil tak Židenicím výhru po nájezdech a zisk dvou bodů.

Hodnocení trenéra mužů Michala Havelky:

"S Hodonínem se jednalo o poměrně vypjaté utkání, ze kterého bral více soupeř. Do utkání jsme šli s jasným plánem, který se nám v úvodní fázi nepodařilo plnit. V průběhu první třetiny si soupeř vytvořil třígólový náskok a nám se ve zbývajících částech utkání nepovedlo převzít iniciativu. Ačkoliv jsme byli v utkání vcelku konstruktivní ve hře, v hlavách jsme si zápas poměrně zkomplikovali. Z tohoto pohledu šlo spíše o výkon, který byl pod našimi možnostmi a nevytěžili jsme náš potenciál.

Velmi kvalitní bylo druhé utkání s velmi kvalitním soupeřem, který do zápasu vstoupil velmi dobře, zejména co se týče nebezpečnosti ve finální fázi hry. Z naší strany velmi dobrá reakce a na rozdíl od prvního utkání kvalitní iniciativa, která vedla k vyrovnání a následnému otočení utkání, přičemž jsme téměř dvě třetiny hry s velmi kvalitním soupeřem neinkasovali ani branku. Po překlopení utkání na svoji stranu jsme v samém závěru byli velmi blízko utkání rozhodnout a vytvořili jsme si několik slibných šancí. V závěrečném tlaku však iniciativu převzal opět soupeř a utkání vyrovnal a poslal do nájezdů. Z naší strany 58 minut velmi kvalitní hry i dobré iniciativy, kdy jsme byli dominantnějším týmem i vůči kvalitnímu soupeři.