Třinácté kolo Jihomoravské ligy mužů se odehrálo na brněnské hale VUT. Stejně jako ženy i muži v sobotu odehráli zápas s Bulldogs Brno v rámci své ligy. Po šesti minutách hry otevíral skóre domácí Peitl po přihrávce Aleše Dokládala. Do konce třetiny však soupeř dokázal vyrovnat a ještě branku k tomu přidat. Přes úspěšný úvod tak Židenice v závěru třetiny prohrávaly o gól. Druhá část hry byla vyrovnaná. A to takovým způsobem, že nepadla branka ani na jedné straně. Skóre tak zůstávalo stejné 2:1 ve prospěch hostujících Bulldogs. Naopak třetí dějství bylo nejdivočejší a jednalo se o florbalovou přestřelku. Chlapi z Bulldogs si chtěli vytvořit ještě větší náskok a tak hned v úvodu závěrečné části hry vstřelili branku. Brněnští Draci si však nechtěli nechat vzít tak těsný výsledek a zásluhou Nicolase Kokeše vyrovnali. Vzápětí se ale znovu prosazoval jeden ze soupeřů. Neuběhla ani minuta a Kokeš znovu snižoval na rozdíl jediné branky. Zápas se chýlil ke konci a Bulldogs se přece jen dostali na rozdíl dvou branek. Po této brance následoval timeout domácích. Ve 41. minutě bylo Židenicím nabídnuto trestné střílení, jehož se chopil střelec první branky Peitl. Bohužel svoji příležitost neproměnil a tak skóre stále hrálo ve prospěch hostí. Půl minutu před koncem mohli žideničtí využít ještě přesilovou hru, avšak času bylo příliš málo na to, aby s výsledkem zápasu ještě něco provedli. Ze zápasu tak odcházeli s těsnou porážkou 3:5.

Druhý zápas byl odstartován v poobědovém čase a lépe se nasytily a nabraly energii spíše domácí Židenice. Proti svému soupeři Hornets Brno ZŠ Horní B vedly už v 5. minutě zásluhou Kokeše, který si střeleckou náladu přenesl z prvního zápasu. Ani v tomto utkání nebyla o gólovou přestřelku nouze. Na první branku Židenic totiž Hornets ihned reagovali. Nezastavitelný Kokeš však vždy najde odpověď a tak se nebál ihned navýšit. Pět minut do konce první části soupeř znovu vyrovnal. Ve druhé třetině padaly branky pouze za záda domácího Gotschima a brněnští Sršni se tak dostali do dvou gólového vedení. Role se ale obrátily v závěrečné části hry. Kdo jiný než Nicolas Kokeš se mohl postarat o zvrat? Díky němu došlo ke snížení a později vyrovnání stavu utkání. Pak už dodali zápasu závěrečnou tečku Krahula a Lošťák a výhra za 3 body byla doma. Židenice tak ve druhém utkání získaly 3 body za výhru 6:4.