Týmy mladších žáků o víkendu válčily na domácí Čejkovické. V sobotu se na hřišti představil tým Black, který změřil síly s Hattrickem, Rosicemi a Slavkovem. O den později přivítal tým Pink na domácí půdě brněnské Gepardy a Boskovice. 

Družstvo Black v sobotu odehrálo tři pěkné a vyrovnané zápasy. Turnaj hodnotil trenér David Bednář. "Naše družstvo bylo v prvním utkání jasně silnějším družstvem a nemělo problém svojí individuální kvalitou přehrát svého protivníka. Pochvalu za individuální výkon v tomto utkání si zaslouží určitě elév Adam Grund, který byl aktivní především v naší útočné činnosti. Druhé utkání tým odehrál proti Rosicím. Zde se role oproti prvnímu utkání do větší míry otočily a naše družstvo tahalo za příliš krátký konec. I za takovéto zápasy jsem ovšem velmi rád, jelikož právě srovnávání s těžšími soupeři, kteří nás nyní mohou takto porazit, jsou pro nás z dlouhodobého hlediska nejdůležitější, jelikož právě tato utkání prověřují naplno naše schopnosti, nutí náš jít přes naše limity a slouží tak nejlépe v zájmu našeho dlouhodobého rozvoje. Je však samozřejmě klíčové si z těchto zápasů odnést právě pozitivní zkušenost do budoucna a nikoliv pouze negativní pocity z nepříjemné porážky.

Třetí utkání proti Slavkovu nabídlo vcelku vyrovnanou partii, ve které byl Slavkov nakonec úspěšnější. Ocenil bych zejména dvougólový příspěvek benjamínka týmu Jonáše Topinky pro náš tým nebo skvělou práci Patrika Richtera v obraně, který svoji roli na hřišti vykonával s nejvyšší mírou odpovědnosti. Celkově jsem měl z tohoto týmu složeného z mladších žáků a elévů v přibližně stejném poměru velmi dobrý pocit. Zejména protože jsem u většiny hráčů viděl od minulých utkání silný posun v individuálních činnostech, kterým se nyní na trénincích primárně věnujeme, především v přechodech 1 v 1 nebo v práci s míčkem pod tlakem."

Tentokrát pouze ke dvěma utkáním naskočili v neděli mladší žáci Pink. V prvním z nich dostali velkou lekci z produktivity, na systémově hrajícího soupeře nestačili a zaznamenali vysokou prohru. Ze zápasu ale odešli se vztyčenou hlavou a chuť si spravili v druhém klání, ve kterém svého soupeře přehráli. 

"První soupeř držíce se striktně svého obranného systému neumožňoval našemu týmu prosadit se během tohoto zápasu v útoku. Naše družstvo, které systémové prvky ve své hře nevyužívá, jelikož nutí hráče k šablonovitému chování, které neodpovídá našemu nastavení dlouhodobého rozvoje hráče, si s takto bránícím soupeřem nedokázalo poradit. Naráželi jsme na neustále betonujícího soupeře, který následně těžil z našich chyb, jež nekompromisně trestal. Je pravdou, že individuální kvalita soupeře byla mírně nad tou naší, věřím ovšem, že pokud by se oba týmy potkaly v otevřenější partii, výsledné skóre by vypadalo mnohem vyrovnaněji. Z pohledu výchovného procesu se hráči musejí naučit hrát i s těmito soupeři a přijít na správný recept, jak je porazit. Hráčům jsem tedy po zápase řekl, že pokud budeme trpěliví a dokážeme si z těchto utkání brát maximum pro nás užitečných zkušeností, budeme jednou podobné soupeře přehrávat díky naší individuální kvalitě, herní tvořivosti a pochopení hry ze strany hráčů, tedy díky prvkům, které v konečném důsledku ve hře vždy překonají jakoukoliv naučenou herní šablonu. Mrzelo mě tedy na jednu stranu, že si hráči museli projít takto náročným zápasem, který jim nedal mnoho nadějí, přesto jsem je do poslední chvíle naplno podporoval, aby vydrželi až do konce hrát nejlépe jak umějí a ze zápasu si tak odnesli co nejvíce poznatků. Dobré bylo, že ve třetí třetině jsme již dokázali protihráče mnohem více potrápit, když hráči začali o hře více přemýšlet a přestali dělat stále dokola ty stejné chyby, které by soupeř využíval pro svůj prospěch. Za tento zápas tedy musím hráče pochválit, jelikož svým přístupem při i po utkání potvrdili, že jsou nastaveni především na svůj rozvoj a nikoliv primárně na výsledek utkání. Tvrdě oddřené tři třetiny, neutuchající vzájemná podpora, odchod z utkání se zvednutými hlavami i schopnost positivní sebereflexe při pozápasovém povídání v mých očích dekorovalo čest a odvahu tohoto židenického týmu, což si dle mého úsudku zaslouží silný respekt.

Ve druhém utkání proti Boskovicím se již jednalo o skutečně otevřenou partii, kdy oba týmy chtěly opravdu hrát a zápas si užít. Vyšší individuální kvalita našich hráčů a nepříliš aktivní přístup našeho soupeře byly skutečnosti, které nám v tomto utkání uvolnily ruce a tým si tak dokázal zápas uhájit ve svůj prospěch. Je škoda, že jsme proti tomuto soupeři nedokázali z naší hry dostat ještě něco navíc a potrápit ještě intenzivněji soupeřovu bránu našimi střeleckými pokusy. I přesto musím hráče za toto utkání opět pochválit a pogratulovat jim k zaslouženému vítězství. Individuální pochvaly si dle mého zaslouží brankář Max Kolbert, který díky svým zákrokům výrazně pomohl ke konečnému výsledku utkání. Dále pak elév Tobiáš Petr, kterému se podařilo v zápase smolně trefit snad pětkrát brankovou konstrukci, takže kýženého vstřeleného gólu se při své premiéře za mladší žáky Pink i přes svůj výborný výkon nedočkal. Mezi dalšími bych rád ocenil skvělou spolupráci s Antonínem Huťou, který se velmi zodpovědně zhostil v rámci celého turnaje role kapitána týmu a dokázal jej celým dnem skvěle provést. Na závěr musím zmínit Toma Pokorného, jehož výkon se vyznačoval chytrými, jistými a technicky kvalitně řešenými akcemi v obraně i při podpoře útoku. Děkuji oběma družstvům za skvělý florbalový víkend v domácím prostředí a za skvělé zážitky se silným nádechem týmovosti," ohodnotil nedělní turnaj týmu Pink kouč David Bednář. 

Galerii z nedělního turnaje si můžete prohlédnout na našem Flickru.