Dovolte nám představit vám Dříče měsíce. Ocenění za listopad získalo opět devět Draků a Dračic.

Marek Moravec z přípravky byl trenéry oceněn jako listopadový Dříč měsíce. "Marek patří k nejmladším v přípravce a za poslední měsíc udělal největší pokrok. Je vidět, že ho tréninky a florbal baví a na zápase nevypustí žádný souboj," pochvaluje si Marka trenérka Šárka Stará.

V minipřípravce trenéři za Dříče měsíce zvolili Marka Husáka. Výběr okomentovala trenérka Zuzana Žampachová: "Mareček by si tohle ocenění zasloužil každý měsíc. Ani si nevzpomínám, kdy jsem ho naposled napomínala. Vždycky dělá co má a ještě mu to většinou i jde. Navíc má 100% docházku. Doufám, že mu to co nejdéle vydrží a že se k němu přidají i další děti."

Ze skupiny žákyň zvolil realizační tým Dříčem měsíce Sabinu Kulkovou. Sabča sbírá zkušenosti hned ve dvou družstev a to jak v mladších, tak starších žákyních. Dan Lošťák okomentoval jeho volbu: "Sabča byla vybrána za Dříče měsíce díky své velké píli kterou ukazuje nejen na trénincích, na kterých má skvělou docházku. Další pozitivní věc je, že se Sabča aktivně se zapojuje i na turnajích jak mladších, tak starších žákyň."

Eliška Šobová získává od trenérů ocenění Dříč měsíce v kategorii elévky. Eliška hraje teprve prvním rokem, avšak na tréninku je velmi pilná, což se líbí trenérce Anně Klvačové: "Za listopad jsme Dříčem měsíce ocenili Elišku Šobovou. Eliška má za listopad skvělou docházku a na trénincích maká na 100 %. Navíc se krásně začleňuje do kolektivu, který je pro ni ještě pořád poměrně nový. Za listopad si tedy zaslouží velkou pochvalu."

V kategorii dorostenek a juniorek získala ocenění dorostenky Vendula Žáková především díky její píli: "Vendy se plynule začlenila do kolektivu juniorek a v poslední době zaujala svými precizními střelami a obratnými kličkami. Je pracovitá a pečlivá, což přináší týmu dodatečnou sílu a vyváženost. Na hřišti vyniká díky své výjimečné schopnosti být nenápadnou a vždy si najde ideální pozici pro ohrožení soupeřovy brány. Tato schopnost jí poskytuje výraznou výhodu, protože dokáže působit efektivně a překvapivě, což z ní činí nebezpečného hráče," komentuje výkony Vendy trenérka Eva Filipová.

"Filip si ocenění zaslouží jednak svojí velmi vysokou docházkou, jednak pak svým přístupem. Mezi kluky umí působit velice pozitivně svojí nesobeckou osobností, je iniciativní ve spolupráci s ostatními a zvládá ostatní i vést správným směrem když je potřeba. Pokud kluky vede, zvládá to s vysokou mírou empatie a dovede jim předat spoustu dobrých zkušeností. Filip zná svoje slabé i silné stránky a na obou na trénincích pracuje. Tato sebeznalost se u něj přirozeně projevuje ve formě zdravého sebevědomí." Takto pozitivní slova našel trenér David Bednář na svého svěřence Filipa Škorpíka, který byl oceněn v kategorii elévové.

Trenér David Bednář ocenil dříče také ve skupině mladších a starších žáků. Tam svými výkony zaujal Daniel Cypris. "Daniel si zaslouží ocenění za svoji docházku v posledním období a také za svoji snahu a aktivitu na trénincích. Tato aktivita se propisuje velice pregnantně také do Danova progresu. Dan se neustále zlepšuje a je poznat, že neustále přemýšlí o svých silných a slabých stránkách," komentuje svůj výběr Bednář.

V kategorii žáků a dorostenců B trenéři zvolili za hráče měsíce Gabriela Janouška. Ten má pravidelnou docházku a nyní se také učí nové dovednosti. To okomentoval trenér Tomáš Vidlák: "Gabriela jsme vybrali pro jeho odhodlání trénovat, chodí na všechny tréninky poctivě a nově se učí i chytat, je moc šikovný kluk a věříme že má ještě velkou budoucnost."

I mezi dorostenci a juniory byl nalezen hráč, který si označení Dříč měsíce zaslouží. Je jím Petr Svoboda. Výběr odůvodnil trenér dorostenců a juniorů Dominik Němčanský. "Peťa po celou sezonu prokazuje roli lídra jak na tréninku, tak v zápasech. Poslední dobou se mu daří navíc dobře pracovat se zrychlením hry a tím týmu hodně pomáhá."

Tak tohle byli největší dříčové za měsíc listopad. Nyní už se těšíme na to, kdo ocenění získá následující měsíc. Bude to někdo, kdo zamaká i přes vánoční svátky? To se nechme překvapit!