Juniorky od derby nevyhrály. Sérii čtyř zápasů bez vítězství chtěly utnout na domácím hřišti VUT, kde jim v cestě stály hráčky Českých Budějovic a Panthers Praha. Trenérka Eva Filipová nemohla počítat s několika hráčkami, tým tak do tohoto dvojzápasu nastoupil ve velmi okleštěné sestavě. Sobotní soupeř však přijel ještě v menším počtu, konkrétně pouze s 8 hráčkami do pole. Židenice vstoupily do zápasu dobře a hned ve druhé minutě otevřela skóre Anna Klvačová. Bohužel následovala velice nepovedená dvacetiminutovka, kdy České Budějovice vstřelily čtyři branky a překvapivě se dostaly do tříbrankového trháku. Anna Klvačová sice druhou trefou snížila, ale Meťák dalšími dvěma góly odskočil do vedení 6:2. Juniorky se bohužel nedokázaly dostat do tempa a nedařilo se jim. Na zvrat měly pouhou jednu třetinu. A z té se jim nakonec podařilo vyždímat téměř maximum. Anna Klvačová završila hattrick a k ní se přidala dvěma brankami Viktorie Hrazdírová. Budějovice ještě tři minuty před koncem vedly, ale vedení nakonec neudržely. Anna Klvačová měla střeleckou formu a čtvrtým gólem v zápase srovnala! Zápas tak šel do prodloužení, které trvalo pouhých 25 sekund. Rozhodující trefu a bonusový bod Židenicím vystřelila Bára Zemánková. Po špatném průběhu nakonec juniorky zapnuly na vyšší obrátky a ze zápasu vytěžily dva body. 

"Opět jsme doplatily na nepodchycený začátek zápas. Soupeř dojel ve velmi chudém počtu, což bylo prvním náznakem, že bychom mohly mít více ze hry. Bohužel jsme nedokázaly dostatečně zareagovat a vyždímat ze sebe maximum na převzetí kontroly zápasu. Není možné zachraňovat celý zápas až během třetí třetiny. Naštěstí se holky dokázaly vzpamatovat a dotáhnout ho do vítězného konce. Během záchranné akce v poslední třetině jsme soupeře přestřílely 4:0 a následně v prodloužení nám stačilo 25 vteřin na ukončení. Škoda, že se to nepodařilo o něco dříve," řekla k prvnímu klání trenérka Eva Filipová. 

FOTKY ZE SOBOTNÍHO UTKÁNÍ

Druhé utkání už bylo o něčem jiném. Juniorky do něj vstoupily jako vyměněné a od začátku byly lepším týmem na hřišti. Bohužel to nebylo vidět na světelné tabuli, v první třetině totiž gól nepadl. Co se nepovedlo v první, se povedlo bleskově ve druhé. Ve 23. minutě vstřelila první gól utkání Anna Klvačová. Čtyři minuty před koncem druhé části zvýšila na 2:0 Adéla Poláchová. Dračice měly stále navrch, další gól se ale podařilo vstřelit hostujícím hráčkám, které snížily. Na úvodní trefu Panthers ale Židenice výborně zareagovaly, okamžitě dala na 3:1 Bára Zemánková. Pantherky ve třetí třetině pozvedly svůj herní projev na vyšší úroveň a dostávaly domácí pod tlak. Odměnou jim byla korigující branka na 2:3. V 55. minutě ale využila přesilovou hru Kateřina Jančová a definitivně rozhodla. Židenice vyhrály i druhý zápas, tentokrát získaly všechny tři body za vítězství 4:2. 

Trenérka Eva Filipová měla z výkonu ve druhém zápase velkou radost. "Do nedělního utkání nastoupil tým jako vyměněný. Už od prvního střídání jsme zatlačily soupeře na jejich polovinu a většinu času odehrály na míčku. Soupeře jsme přehrávaly po všech stránkách. Především musím vyzdvihnout střeleckou aktivitu našich holek. Kdybychom proměnily alespoň třetinu střel, tak se můžeme bavit o úplně jiném výsledku. Ale to půjde postupně. Ve třetí třetině začaly soupeřky tlačit a tempo se výrazně zvýšilo. Začalo lehké zmatkovaní, které jsme po chvíli dostaly pod kontrolu. Holky si zaslouží pochvalu za koncentrovaný a naplno odmakaný zápas se spoustou pěkných kombinací."

FOTKY ZE SOBOTNÍHO UTKÁNÍ