K1 Florbal Židenice - TJ Jablonné nad Orlicí 11:0 (2:0, 6:0, 3:0)

Branky: 13. Kasal, 14. a 34. Zimolová, 29. Žampachová, 29. Veselá, 31. a 37. Vokálová, 35. a 57. Straková, 46. Hortová, 60. Klvačová

Kromě týmu žen se ve sváteční den představily na domácím hřišti i juniorky. V dohrávce 6. kola 1. ligy juniorek přivítaly Jablonné nad Orlicí. Židenice byly v zápase papírovým favoritem a tuto roli naplňovaly od úvodního hvizdu. Na první branku se sice čekalo až do 13. minuty, kdy se prosadila Vendula Kasal, ale právě tato branka odstartovala gólové hody. Do konce první části se ještě trefila Monika Zimolová. V druhém dějství se juniorkám dařilo lépe kombinovat, vytvářet si šance a ty také proměňovat. Výsledkem toho je vstřelených šest branek. Po druhé třetině se tak do šaten odešlo za stavu 8:0. Juniorky zápas bavil, a tak se nadále pouštěly do útočných výpadů. Jablonné příliš na svou polovinu nepouštěly a samy si vytvářely jednu šanci za druhou. Ve třetí části skórovaly ještě třikrát a zápas nakonec vyhrály vysoko 11:0. Pět bodů si v utkání připsala Zuzana Žampachová a první čisté konto v židenickém dresu zaznamenala brankářka Ema Čechová!

"Ve sváteční den jsme se utkaly s posledním týmem tabulky, což může být vždy ošemetné. Od začátku zápasu soupeřky pečlivě bránily, nebylo tak pro holky lehké se prosadit. Při ztrátě míčku jsme ho chtěly získat co nejrychleji na naše hokejky, což se nám ve většině případů díky dobrému napadání dařilo. Soupeřky si tak příliš mnoho šancí nevytvořily. Po zlepšení pohybu jsme se začaly i více prosazovat a holky si tak udělaly radost pěknými góly. Za zmínku stojí také vychytaná nula naší gólmanky Emči nebo první gól v juniorské soutěži Kačky Hortové. Hned o víkendu odehrajeme další zápasy. Doufám, že se holky tímto zápasem dobře naladily a budou pokračovat v dobrých výkonech," ohodnotila vysokou prohru trenérka Jitka Drápalová.

Navázat na tuto výhru mohou juniorky o víkendu, v sobotu vyrážejí do Mladé Boleslavi a v neděli do Prahy, kde se utkají se Startem98.