K1 Florbal Židenice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:5 (0:0, 3:2, 0:3)

Branky: 28. Oujezdská, 37. Sabolová, 39. Žampachová - 32. Poláchová, 35. Martiníková, 49. Matýsková, 57. Prusková, 57. Gajdošová

Vyloučení: 1-2; Využití: 0-0

Zásahy brankářek: Čechová 22 - Ondruchová 11

Druhý tým tabulky a favorita zápasu z Vítkovic přivítaly juniorky v sobotu na hale VUT. Rytířky v sezoně prohrály pouze třikrát a zvítězit chtěly i v tomto utkání. Neměly to ale vůbec jednoduché. Židenice vstoupily do zápasu koncentrovaně s motivací vyšlápnout si na favorita soutěže. Od začátku se hrál vyrovnaný florbal, bohužel první třetina nenabídla příliš mnoho šancí a ani branku. Bezbrankový stav vydržel do 28. minuty, skóre možná překvapivě otevřely Dračice. První branku v brněnském dresu zaznamenala Lucie Oujezdská. Vítkovice ale ukázaly svou sílu a mezi 32. a 34. minutou skóre otočily. Zejména trefa na 2:1 opravdu stála za to. Dračice se ale nenechaly zahanbit a ukázaly, že silnému soupeři umí také dát dva rychlé góly. V 37. minutě vyrovnala Michaela Sabolová a minutu a půl na to dostala židenické juniorky podruhé v zápase do vedení Zuzana Žampachová. I ve třetím dějství se hrál vyrovnaný zápas. Vítkovice sice měly více šancí, ale lámaly si zuby na výborně chytající Emě Čechové. Přesto se jim jedenáct minut před koncem podařilo srovnat. Juniorky hrály s Vítkovicemi vyrovnanou partii a měly velkou chuť nejen uhrát bod, ale zvítězit. Tento sen se však v 57. minutě rozplynul. Soupeřky totiž vstřelily dva slepené góly a ze sobotního klání vybojovaly všechny tři body.

"Sobotní zápas proti Vítkovicím byl vyrovnaný až do konce. Holky zodpovědně bránily a po zisku míčku se dostávaly do slibných šancí. Výborný výkon předvedla i Ema v bráně. Soupeřky si nějaké šance vytvořily, ale zápas dokázaly na svoji stranu překlopit až v posledních minutách zápasu. U našich holek bylo vidět obrovské zklamání, že se nepodařilo zápas dovést do vítězného konce, nebo aspoň do prodloužení. Takový je ale sport a my musíme makat dál, abychom se dotáhly a byly opakovaně schopny hrát vyrovnané zápasy s těmito týmy, které jsou na čele tabulky," zhodnotila sobotní zápas trenérka Jitka Drápalová.

K1 Florbal Židenice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 2:8 (2:1, 0:3, 0:4)

Branky: 14. Klvačová, 16. Žampachová - 1., 26. 45. a 50. Niemczyková, 33. Červenková, 35. a 41. Sigmundová, 54. Jančová (vl.)

Vyloučení: 0-0

Zásahy brankářek: Nováková 17, Čechová 3 - Hrišková 16

I v neděli se juniorky utkaly s ostravským týmem, tentokrát s FBC. Soupeři vyšel úvod utkání nadmíru dobře, hned v první minutě totiž otevřela skóre Niemczyková. Židenice ale neházely flintu do žita a v druhé polovině první části předvedly parádní obrat. V rozmezí tří minut se totiž prosadily Anna Klvačová a Zuzana Žampachová a Dračice tak ovládly první třetinu. Na tu však juniorky nedokázaly navázat a vedení bohužel neudržely. Ostrava jednoznačně vyhrála druhé i třetí dějství a nakonec vyhrála vysoko 8:2. O výhru hostí se zasloužila zejména dvojice Sigmundová - Niemczyková, které si připsaly 5, respektive 4 kanadské body.

Úbytek sil byl jedním z důvodů, proč juniorky nedokázaly hrát s Ostravou vyrovnanou partii až do konce, což potvrzuje i trenérka Jitka Drápalová. "Do zápasu s Ostravou jsme opět vstoupily velice dobře. Na vlastní půlce jsme se snažily hrát aktivně a znepříjemňovaly jsme tak soupeřkám jejich kombinaci. Ve druhé třetině jako by nám trochu docházely síly a naše hra začala být více pasivní. Toho soupeřky využily a dokázaly skórovat. Ve třetí třetině jsme se snažily soupeřky napadat, hrát více aktivně po celém hřišti. Z toho pramenilo, že jsme si vytvořily slibné šance. Za záda brankářky už se nám ale žádný míček bohužel nepodařilo dostat."

Juniorky sice nezískaly ani bod, na hřišti však nechaly všechno a ukázaly, že dokážou potrápit i silnější soupeře. Mají tak na čem stavět. Na tyto výkony budou chtít navázat 26. února proti Olomouci a 27. února s Jablonným nad Orlicí.