Ani velká marodka, karantény a výpomoc některých hráček v play-down Extraligy žen, nezastavily juniorky v cestě za dalším programem 1. ligy juniorek. Ty se v rámci posledních kol základní části vydaly nejprve do Olomouce a v neděli do Červené Vody, kde sehrály utkání s posledním Jablonným nad Orlicí. Na lavičku se tentokrát postavila Šárka Stará, která zastoupila obvyklé trenérské duo Frank - Drápalová.

FBS Olomouc - K1 Florbal Židenice 13:4 (6:0, 2:3, 5:1)

Branky: 1.,10. a 56. Horčičková, 3. a 41. Mrázková, 8. Majerová, 11. Sabolová (vl.), 20. Folková, 28. Endlicherová, 33. Vaculová, 45. Dvořáková, 57. Zerzánová, 59. Čočková - 27. Klvačová, 29. Polenská, 30. Žampachová, 48. Oujezdská

Olomouc zaslouženě okupuje 3. místo tabulky a v zápase byla jasným favoritem. I přesto se juniorky chtěly prezentovat aktivní a útočnou hrou. První třetina se jim však hrubě nepovedla, domácí tým si i s velkým štěstím vypracoval výrazný náskok 6:0, který se už doháněl velmi těžko. Židenice se z nepovedené třetiny nesesypaly a nadále pokračovaly v aktivním presingu a nátlakové hře, která domácím dělala velké problémy. Tento způsob hry přinesl ovoce v druhé části, kterou Dračice vyhrály 3:2. V rozmezí tří minut se prosadily Anna Klvačová, Apolena Polenská a Zuzana Žampachová. Olomouc se dostala ve třetím dějství znovu na koně a dostala se do sedmibrankového vedení. Dračice ale nadále makaly a vytvářely si i spoustu šancí, ty však neproměňovaly. Všichni svatí také stáli za domácí brankářkou, za kterou nejméně pětkrát zazvonila branková konstrukce. Výsledek je sice jednoznačný, ale krutý. Juniorky nehrály vůbec špatně, bohužel Olomouc byla efektivnější a své šance proměňovala.

TJ Jablonné nad Orlicí - K1 Florbal Židenice 1:8 (1:4, 0:1, 0:3)

Branky: 2. Macháčková - 3., 7. a 46. Polenská, 16. a 32. Klvačová, 18. Perutková, 52. a 58. Žampachová

V neděli juniorky nemohly počítat s dorostenkami, které hrály v Křenovicích své zápasy, do Červené Vody tak vyrazilo pouhých deset hráček do pole. Velmi netradiční sestava se na předváděné hře však příliš nepropsala. Juniorky sice od druhé minuty prohrávaly, ale ve zbytku zápasu dominovaly. Vypracovaly si téměř 40 střel na branku, ve které nakonec skončilo osm z nich. I v tomto zápase se Dračice potýkaly se špatnou efektivitou, ale tentokrát je to nemuselo mrzet. Ještě v první třetině skóre otočily Klvačová, Perutková a dvěma brankami Polenská, ve druhé zvýšila na 5:1 Klvačová a i třetí dějství bylo v režii Židenic. První hattrick v kariéře zkompletovala Apolena Polenská a dva zásahy si připsala i výborně hrající Zuzana Žampachová. Poslední zápas v základní části juniorky zvládly, poslední tým tabulky porazily pohodlně 8:1.

"I proti třetímu týmu tabulky jsme chtěly hrát aktivně, což se nám dařilo, bohužel se nám ale vůbec nepovedla první třetina, ve které jsme si daly několik vlastňáků a domácí jsme pustily do trháku. O přestávce jsme si řekly, co je potřeba změnit a holkám se to dařilo aplikovat, proto jsme třetinu vyhrály 3:2. Ve třetí nám bohužel začaly docházet síly a nezvládly jsme proměňovat šance. Sice jsme dle výsledkové tabule prohrály na plné čáře, ale holky musím pochválit, že makaly do poslední minuty bez ohledu na stav. Do druhého utkání jsme sice nevstoupily dobře, ale většinu času jsme poté byly na míčku a dobývaly branku soupeře. Škoda, že jsme asi ze 40 střel proměnily jen 8. Na efektivitě tak musí holky nadále pracovat. Chtěla bych holky pochválit za komunikaci na hřišti i domluvu na střídačce a poděkovat Hance Havířové a Kačce Jančové, že s námi na zápas vyrazily. Oba zápasy jsem si na lavičce užila a doufám, že holky potrápí v play-off Bulldogs. Tak jim přijďte zafandit, a stejně tak ženám, které budou dohánět náskok Boleslavi v play-down Extraligy!", prohlásila v hodnocení víkendu trenérka Šárka Stará, která na lavičce juniorek o víkendu zaskakovala.

Jak je již vidno výše, juniorky už tento víkend odehrají první kolo play-off. A utkají se s kým jiným než s brněnskými Buldočkami. Zápasy můžete navštívit v sobotu na hale SportPoint, kde se začíná ve 20 hodin a v neděli na VUT od 10:30.