Drobná pauza v anketě Dříč měsíce přes vánoční čas všem prospěla. Hráči a hráčky díky ní nabyli novou energii, aby mohli opět podávat stoprocentní výkony. V každé kategorii se tak nějaký Dříč znovu našel. Pojďme se na to podívat.

Ve dvou se to lépe táhne. To platí pro sourozence Pustinovy. Nicole i její mladší brácha Matyáš získali lednové ocenění v kategorii elévky a minipřípravka. Důvod této volby vysvětluje trenérka Anna Klvačová: "Dříčem měsíce za leden jsme v kategorii elévek zvolili Nikču Pustinovou. Mimo to, že má Nikča nejen za leden skvělou docházku na trénincích, pomohla například doplnit tým mladších žákyň na lednovém turnaji, když byly některé žákyně ve Švédsku. U Nikči je taky krásně vidět její zápal do hry a chuť se neustále zlepšovat." 

Z jakého důvodu si zaslouží ocenění bratr Matyáš uvedla trenérka Zuzana Žampachová: "Maty je věkem minipřípravka, ale trénuje se svojí sestrou v přípravce. Na trénincích je vždycky hodný a snaží se všechny cvičení dělat co nejlépe. U Matyho jde vidět velký pokrok, zejména bych ho chtěla pochválit za lednový turnaj na Čejkovické."

V přípravce se svými výkony blýskl Adam Pilař, u kterého je trenérka spokojená především s docházkou. "Stoprocentní docházku v období, kdy jsou všichni nemocní má jen málokdo. Kromě toho se Adam na tréninkách navíc hodně snaží. Částečné ocenění bych poslala i rodičům, kteří jsou vždy ochotni pomoci s dopravou na turnaj. Každopádně ocenění Dříč měsíce si zaslouží především Adam za svou píli," komentuje trenérka Šárka Stará.

U elévů si pak titul Dříč měsíce nejvíce zasloužil Michal Hulewicz. Míša se ničeho nebojí, má parádní docházku a jde u něj vidět díky jeho snaze rychlý posun. David Bednář komentuje svoji volbu takto: "Míša chodí na velkou většinu tréninků a je na nich vždy velice aktivní. Navíc se nebojí nových výzev, což mu pomáhá rychle růst."

Aničku Starou byste na hřišti nepřehlédli. Je bojovná a dravá. Navíc zkušenosti sbírá jak v mladších, tak starších žákyních. "Dříčem měsíce za leden byla vybrána Anička Stará, svojí vysokou docházkou a obrovskou snaživostí, ze které může čerpat nabyté dovednosti. Dále se Anička účastní, jak soutěže mladších, tak starších žákyň," vyjádřil se ke své volbě Dan Lošťák, trenér žákyň.

"Sáru jsme na začátku sezóny postupně začaly zařazovat do juniorských zápasů, kde se pozvolna adaptovala na rychlejší a tvrdší hru. Posledních několik zápasů se ve hře se cítí komfortněji, což odráží klidná hra na míčku a přehled na hřišti. Její úsilí a snaha se zlepšovat jsou zjevné a zaslouženě si vybojovala nejen dříče měsíce, ale i své místo v týmu." V kategorii dorostenek a juniorek získala ocenění Sára Skalníková, jejíž výběr okomentovala trenérka Eva Filipová. 

Jedním z posledních Dříčů je Petr Svoboda. Toho nevidíte v této rubrice poprvé. Petr získal ocenění již minulosti. "Petr je celou sezónu velkou oporou týmu a i tento měsíc prokazuje velký přínos pro tým jak na zápasech tak na tréninku," komentuje trenér Dominik Němčanský.

A že nám ještě někdo chybí? Ano. Dva dále ocenění hráči Jakub Hanuš (žáci A) a Daniel Růžička (žáci B) jsou aktuálně nemocní a tak jim diplom nemohl být předán a neproběhla fotodokumentace. Avšak my vám prozradíme z jakého důvodu náleží ocenění právě jim.

"Kuba má v žácích velice silnou docházku, ovšem skvělý je především jeho přístup. Zná své silné stránky a přemýšlí o tom jak je dále vylepšovat, zároveň je velice aktivní i ohledně týmových věcí a řešení týmové hry. Na turnajích vždy hraje až do konce a hledá cesty jak soupeře přehrát a přechytračit. Při hodnocení zápasu nehodnotí jen sebe nebo hru, ovšem dovede také velice konkrétně pochválit nebo podpořit své spoluhráče," popisuje Jakubovy přednosti trenér David Bednář.

U Daniela Růžičky si trenéři nejvíce pochvalují jeho píli. "Dana jsme tento měsíc vybrali kvůli tomu že u něj vidíme neskutečnou snahu se posunout. Jeho motivací je hrát jednou za A-tým. Jsme moc rádi za to, že v tomto věku je Dan takto mentálně vyspělý a doufáme, že se jeho schopnosti budou i nadále rozvíjet," komentuje trenér Tomáš Vidlák.

Přejeme všem nemocným hráčům a hráčkám brzké uzdravení a návrat na hřiště a věříme, že o motivaci makat není nouze. Tak příští měsíc opět na shledanou!