K1 Florbal Židenice - Tatran Střešovice 4:5pn (3:1, 0:0, 1:3, 0:0)

Branky: 8. Nečasová, 9. Sedláčková, 15. Urbášková, 42. Smutná - 11. a 60. Seemannová, 54. a rozh. nájezd Kopecká, 59. Mechlová

Vyloučení: 1-1

Využití: 0-0

Zásahy brankářek: Remešová 28 - Antalová 21

Rozhodčí: P. a R. Števčekovi

Čtvrtfinálová série mezi týmy K1 Florbal Židenice a Tatran Střešovice byla nejvyrovnanější a je jediná, která nebyla dohrána v nejkratším možném čase. Tatranky se sice rychle ujaly vedení 3:0 na zápasy, ale Židenice odvrátily dva střešovické mečboly a vrátily sérii zpět do Brna. Psychická výhoda byla jednoznačně na straně brněnských děvčat, což bylo vidět od první minuty, kdy se hnaly za vyrovnáním. Židenice udávaly tempo hry a za toto úsilí byly rychle odměněny gólem Evy Nečasové. Ta se nejprve výstavně uvolnila otočkou kolem bránící hráčky a následně nedala Antalové šanci střelou pod víko. Židenice přidaly druhou branku ani ne minutu poté. První lajna využila standardní situace a na konci secvičeného signálu byla Barbora Sedláčková, která v posledních zápasech nabrala neskutečnou střeleckou formu. Jednostranný tlak bohužel přerušila Kateřina Seemannová, která připomněla proč patří mezi nejnebezpečnější hráčky celé soutěže. Židenice se ale rychle vrátily na koně. S přispěním trochy štěstí se po tečované střele prosadila Eva Urbášková. První třetina přinesla čtyři branky a vyzněla jednoznačně pro Židenice, které zdárně nakročily k vyrovnání série. Po gólově produktivní třetině přišla druhá část, která se proměnila v taktickou bitvu. S trochou nadsázky druhá třetina popisovala vyrovnanost celé série. Branka v ní nakonec nepadla. Dračice nastoupily do třetí periody s odhodláním dotáhnout zápas do vítězného konce. Ve druhé minutě závěrečné části vystihla rozehrávku Tatranu Eva Smutná, která si míček přehodila na bekhendovou stranu a parádní ranou navýšila vedení Židenic už na rozdíl tří branek. Bohužel  v 54. minutě se Tatranu podařilo snížit zásluhou Veroniky Kopecké, která překonala Lenku Remešovou. Tato branka vlila pražským hráčkám novou krev do žil. Následný tlak vedl k brance Michaely Mechlové a nakonec i k vyrovnávací brance Kateřiny Seemannové. Ta se prosadila 34 vteřin před koncem utkání. Dračice se i po tomto nešťastném momentu utkání nevzdaly a v následném prodloužení byly blízko rozhodující branky. Ta bohužel nepřišla a v následných nájezdech byl úspěšnější Tatran. Rozhodující nájezd proměnila Veronika Kopecká, která odstartovala nefalšovanou střešovickou radost s příchutí semifinále. Ani jeden z nejlepších výkonů brněnských děvčat tak na výhru nestačil. Dračice tak musí zkousnout hořkou porážku, která znamená konec této sezóny.