K1 Florbal Židenice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:10 (1:3, 1:1, 0:6)

Branky: 18. a 34. Fuchsová - 8. Marková (vl.), 16. a 51. Belicová, 18. a 54. Suchá, 31. Plášková, 43. Štolbová, 51. a 60. Vachovcová, 59. Chudá

Vyloučení: 0-0

Zásahy brankářek: Večeřová 34 - Christianová 13

Leden není k židenickým děvčatům přívětivý. V prvních třech týdnech letošního roku musí postupně změřit síly se všemi třemi týmy z čela tabulky. V neděli odpoledne zavítal do Brna pražský FAT PIPE FLORBAL CHODOV. Papírové předpoklady hrály jasně pro hostující tým. Nicméně v první třetině byl vidět houževnatý výkon židenických děvčat. Chodov sice od začátku obléhal bránu, její hráčky si ale dlouhé minuty lámaly zuby na domácí obraně a skvěle chytající Večeřové. Pak ale bohužel přišel nešťastný moment, kdy se míček odrazil od bránící Markové do vlastní brány. Dračice hrozily jen příležitostně z protiútoků, stav se však neměnil. Naopak Chodov dokázal navýšit skóre zásluhou Belicové a Suché. Na třetí gól hostů dokázaly Židenice rychle reagovat povedeným protiútokem. Večeřová pohotově vybídla Fuchsovou, která potvrdila roli kanonýra a snížila na 1:3 a zakončila tím první třetinu.

Prakticky stejný obraz hry pokračoval i ve druhé třetině. Dračice stále kompaktně bránily a Chodov nevzdával další a další útoky. První gól druhé třetiny padl až po 10 minutách hry, kdy recept na prostřelení Večeřové našla Plášková. Chvíli poté, netypicky v polovině zápasu, využil oddechový čas trenér Chodova. Jeho slova ale asi nepadla na úrodnou půdu, jelikož hned po jeho skončení se podařilo Židenicím skórovat. Mezi střelce se podruhé v zápase zapsala Viktorie Fuchsová. Její gól znamenal, že Židenice uhrály s Chodovem vyrovnanou druhou třetinu. Dračicím se bohužel nepodařilo ve třetí třetině navázat na předvedenou hru z těch předchozích. Závěrečná část tak patřila jen hostům. Šest branek Chodova zmařilo veškeré šance na zisk bodů. Postupně se prosadily Štolbová, Belicová, Vachovcová, Suchá, Chudá a svým druhým gólem stanovila závěrečné skóre Vachovcová.

Příští týden čeká Židenice zápas proti mistrovským Vítkovicím. V něm budou muset Dračice předvést ještě koncentrovanější výkon, pokud nechtějí zapsat další vysokou porážku. Utkání odstartuje v sobotu 15:00.

Autor článku: Ondřej Vývoda