ŽENY | finále play-off 1. ligy žen

pondělí 10. 4. 2023 ve 14:00 vs. FBC Intevo Třinec; STAREZ ARÉNA VODOVA (Malá hala)

Finále 1. ligy žen je po úvodních dvou zápasech vyrovnané. Střetly se dva nejlepší týmy ligy a je to na hřišti znát. Jak v pátek, tak sobotu, se hrál vyrovnaný florbal. Oba týmy střídaly lepší a horší pasáže, nedá se vyloženě říct, kdo měl více ze hry. Páteční duel lépe zvládly Židenice. Ty do prvního finále vlétly jako uragán a ve 3. minutě vedly už 2:0. Nejprve se po tradiční souhře sester Jahodových prosadila Klára, která zužitkovala nahrávku Moniky zpoza branky a z předbrankového prostoru míček procedila za záda brankářky. O chvíli později uzmula Petra Bílá míček hostující obránkyni a přesnou trefou pod břevno přidala druhou trefu. Židenice byly v laufu, stejně tak domácí publikum. Velkou radost ale utlumila kapitánka Třince Třinecká, která se zmocnila míčku na vlastní polovině, utekla až před branku, kde nekompromisně propálila Večeřovou. A o čtyři minuty později dokonce vyrovnala z nacvičené standardky Zoubková. Třinec se tak znovu vrátil do zápasu a začal ještě více kousat. Dokonce mohl otočit vývoj, ale nabídnutou přesilovku nevyužil. Ve druhé třetině branka nepadla, a tak o osudu prvního klání musela rozhodnout až třetí část. A ta naštěstí náramně vyšla židenickým hráčkám. Ve 45. minutě začala akci za vlastní brankou Králová, propasírovala míček na Sedláčkovou, která jej vytáhla na polovinu hřiště, kde jej přenechala Drápalové. Domácí kapitánka jej bekhendem posunula na Moniku Jahodovou, která se zavřenýma očima věděla, kde se nachází její sestra Klára. Monika jí tak míček posunula taktéž bekhendem a Klára už měla lehkou práci - 3:2. Tlak i tempo hry se stupňovaly. Bylo znát, že se blíží konec základní části. Židenice chtěly navýšit skóre, Třinec naopak srovnat. V 56. minutě si hosté vzali oddechový čas a po něm šli do šesti. O dvě minuty později pak přišel přísný moment. Po lehkém doteku na Jahodovou, která mířila sama na branku, byl nařízen nájezd. A kapitánka Jitka Drápalová suverénně proměnila. Židenice tak vedly 4:2 a vítězství už si nenechaly vzít!

FOTKY Z PÁTEČNÍHO DOMÁCÍHO DUELU

V druhém utkání byl průběh velmi podobný. Oba týmy hrály ve velkém tempu a vypracovávaly si šance. Dračice jich měly více, ale do vedení se dostaly domácí hráčky. Hned se startem druhého dějství ale parádní trefou vyrovnala Petra Bílá. Třinec si ale vedení vzal zpět po krásném sólu Kociánové. Ve třetí třetině padl jediný gól. Po přesném pasu Žampachové jej vstřelila střelou z první Monika Zimolová a bylo to 2:2. Základní hrací doba vítěze neurčila, stejně tak prodloužení. Rozhodnout musely nájezdy. Na začátku proměnila Drápalová a z perfektní otočky Kuchejda, následovalo 7 neproměněných pokusů. Markéta Sedláčková bohužel trefila tyčku. Další nájezd už ale rozhodl. Třinecká překonala Večeřovou a Třinec tak srovnal sérii na 1:1.

O vítězi a přímém postupujícím týmu do Extraligy rozhodne pondělní zápas. Ve 14:00 se finále rozhodne na staré hale Vodova. Buďte u toho. Budeme vás všechny potřebovat!