Ženskému A-týmu začíná třetí měsíc přípravy na novou sezonu. Ta je složena především z kondičních tréninků, které probíhají pod vedením kondičního trenéra Richarda Adamíka. Hráčky tak pravidelně trénují jak na ovále, tak v posilovně. V tréninkové náplni ale nechybí ani příprava v hale. A počet halových tréninků se teď na několik dní ještě zvýší. Ve čtvrtek totiž tým odjíždí na letní soustředění do Lipníku nad Bečvou. V rámci soustředění se ženy zaměří nejen na hru a florbalové dovednosti, ale čeká je také nastavování týmových i individuálních cílů, týmové focení a také vzdělávání na téma strava a regenerace. “Příprava na následující sezónu začala přibližně v polovině května, nyní jsme cca ve dvou třetinách a končit budeme s koncem srpna. Plán máme velmi podobný jako loni, pouze jsme přidali trochu víc halových tréninků a v srpnu budeme v hale také častěji než loni. S dosavadním průběhem jsme převážně spokojeni. Trochu nás mrzí, že v období na konci června a začátku července nám z různých důvodů vypadlo několik hal po sobě, ale s tím se nějak vyrovnáme. Těší nás hlavně přístup holek k letní přípravě. Je nám jasné, že to není zrovna oblíbená část tréninkového procesu, ale evidentně si uvědomují, že kondice je důležitá a jako tým fungují správně. Vždy se najdou nějaké detaily, které mohou být lepší, ale celkově panuje za realizační tým spokojenost. Od soustředění nám začne fáze přípravy, kdy se začneme víc přesouvat i do haly a věnovat se i týmovému hernímu projevu. Soustředění beru jako velmi důležitou akci, celý tým bude několik dní pohromadě navíc doplněný o některé juniorky, absolvujeme řadu tréninků a týmových porad. Chceme se poměrně hodně věnovat hře 5v5 a to jak v obranné fázi, tak v útočné, jako neméně důležité vnímám i týmové porady a aktivity. V rámci soustředění nás čeká i přípravný zápas nebo třeba týmové focení," přibližuje průběh letní přípravy trenér žen Jiří Starý.

Brzy po návratu ze soustředění proběhne první přátelské utkání. To se odehraje v pátek 4. srpna v Kuřimi. Židenice změří své síly s městským rivalem Bulldogs Brno. Následně se tým přesune do Prahy, kde se zúčastní mezinárodního turnaje Czech Open. Tento turnaj se uskuteční v termínu 10. - 13. srpna. Dračice se utkají s atraktivními soupeři. Ve skupině narazí na týmy Kais Mora (SWE), MFBC Leipzig / Grimma (GER) a FBŠ Bohemians. "Celý srpen a to jak tréninkové jednotky, tak i přípravné zápasy, turnaje a pohár, bereme jako přípravu na nadcházející extraligovou sezónu. Každý hráč samozřejmě nastupuje do zápasu s tím, že jej chce vyhrát a to je naprosto správně, ale naším týmovým cílem bude hledání ideální sestavy, testování hráček na různých pozicích a obecně ladění týmového herního projevu. A to bude tedy i naším hlavním cílem na turnaji Czech Open. Očekáváme zápasy s neznámými soupeři a věříme, že jich bude co nejvíc, každý zápas je pro nás důležitý," prozradil plány k nadcházejícím akcím.

Předtím než ženy vstoupí do ostrých utkání v Extralize žen, se zúčastní Poháru Českého florbalu. V jednom ze zápasů je dokonce čeká měření sil s extraligovým soupeřem. Pohár proběhne o víkendu 26. a 27. 8. a hrát se bude na VUT CESA 1 v Brně. Soupeři pro letošní ročník budou v základní skupině FbK TJ Svitavy, FBS Olomouc, IBK Hradec Králové, Wizards DDM SO Praha 10. Zápas proti FBS Olomouc jistě nabídne zajímavou podívanou, neboť se jedná o soupeře z nejvyšší soutěže. Proti FbK TJ Svitavy to bude repríza z loňského poháru a s Hradcem se Židenice také střetly během minulé sezony a to hned dvakrát. Pohárový turnaj představuje skvělou příležitost týmu ukázat své schopnosti a připravit se na náročnou sezonu v Extralize žen.

Trenér Starý si také pochvaluje los poháru. "Naše cíle a očekávání směrem k poháru budou stejné jako pro Czech Open a celé přípravné období. Los poháru pro nás dopadl zajímavě, Hradec a Svitavy známe z loňské sezóny (z ligy a poháru), Olomouc je tradiční extraligový tým a jsem rád, že se s nimi v poháru potkáme a posledním týmem ve skupině jsou Wizards. Ty neznáme, to bude překvapení. Celkově si myslím, že všechny zápasy nám můžou něco dát, soupeři to budou rozdílní a vždy můžeme využít zápas k trochu jiným cílům."

Ženy po roční pauze naskočí zpět do nejvyšší ženské soutěže. První dvě kola sehrají s nováčky Extraligy. V prvním kole budou mít ženy výhodu domácího prostředí. Na VUT nastoupí proti svému rivalovi z 1. ligy TJ Znojmo LAUFEN CZ. Zápas startuje v 18 hodin a my věříme, že si tuto událost nenecháte ujít. "Určitě se těším jak já, tak celý tým. Extraliga se hodně obměnila a uvidíme, jak bude sezóna vypadat. Každopádně si myslím, že nás čeká plno zajímavých a těžkých zápasů," komentuje trenér Starý. Hned ve třetím kole pak Dračice vyzvou na domácím hřišti mistryně z Vítkovic. První tři duely nové sezóny můžete Dračice podpořit na domácí půdě.

Co se týče složení A-týmu žen, žádnými změnami neprošel. Skladba realizačního týmu zůstává stejná. Tedy na postu hlavního trenéra nadále pokračuje Jiří Starý, v pozici asistenta trenéra jej doplní Jana Bauerová. O tým se budou nadále starat fyzioterapeut Radoslav Petrišin a kondiční trenér Richard Adamík. Na postu trenéra brankářek bude dále pokračovat Pavel Streit. Do nové sezony nastoupí všechny hráčky, které zasáhly do zápasů v minulé sezoně. Nové posily tým zatím neohlásil. Židenice mají plnou důvěru v současný tým, který si Extraligu vybojoval svým odhodláním a tvrdou prací. Udržení všech hráček bylo klíčové. Kromě toho se také vedení klubu podařilo podepsat smlouvu s drtivou většinou kádru, aktuálně také se třemi mladými hráčkami. Již brzy se dozvíte, o koho se jedná! Každá hráčka přinese do nové sezóny své jedinečné dovednosti a zkušenosti, a my se těšíme na to, čeho společně můžeme dosáhnout. “Tým zůstal v podstatě ve stejném složení jako loni s pár drobnými změnami, to vnímám jako velkou výhodu a můžeme pokračovat v práci z loňské sezóny. Na druhou stranu soupeři budou na zcela jiné úrovni než v první lize. Vzhledem k tomu, že tým zůstal ve stejném složení, a tedy logicky nijak zásadně neposílil, tak extraligové zápasy nebudou jednoduché. Jako extrémně důležité ale beru nastavení hráček, to že na sobě chtějí pracovat, že jsou srozuměny s tím, že za každým úspěchem je tvrdá práce, která není na první pohled vidět, ale je potřeba. Zásadní bude v tomto vytrvat i po neúspěšných zápasech, které určitě přijdou a makat dál. Osobně věřím, že to jako tým zvládneme, že sezóna bude úspěšná a že to bude začátek nové cesty Židenic Extraligou," přibližuje také složení kádru pro novou sezonu.

Židenice se po roční odmlce vrací do Extraligy. V ní dlouhodobě patřily mezi nejlepší celky co do návštěvnosti. Což potvrdily i ve finálové sérii 1. ligy s Třincem, kdy na domácí utkání přišly téměř 3 stovky fanoušků. A na to chce klub navázat i v novém ročníku. Věříme, že si v něm častěji příznivci a podporovatelé najdou více času, aby ženy v tažení Extraligou podpořili. Aby domácí utkání byly více atraktivní, připravujeme pro vás několik novinek. "Aktuálně pracujeme na organizaci projektových utkáních, kdy s našimi partnery vymýšlíme pestrý doprovodný program. Do utkání chceme kromě partnerů zapojit také naše partnerské kluby, a to nejen florbalové! Zároveň chystáme zajímavé soutěže a ještě jedno překvapení, které bude čekat na nejrychlejší fanoušky u vstupu. Chceme fanouškům nabídnout zábavu i mimo samotné utkání, dostat na halu co nejvíce lidi a ukázat, že Židenice patří mezi elitu ženského florbalu," poodkryl plány do nové sezóny manažer klubu Lukáš Konvičný.

Jak vidíte, je se na co těšit. 

Brzy vás budeme informovat o permanentkách a o tom, proč se vyplatí je pořídit. Tak buďte ve střehu!