Židenice přitom nevstoupily do zápasu špatně a rozhodně nebyly horším družstvem, i přes nižší držení míčku nepouštěly domácí hráčky do výraznějších šancí. Oba týmy zodpovědně bránily, což korespondovalo s důležitostí utkání. Týmy předváděly aktivní hru a k vidění byly souboje, které byly mnohdy až na hranici pravidel. V sedmé minutě tuto hranici překročila Hubáčková, která i trochu nešťastně poslala soupeřku k zemi, a darovala tak Tigers první přesilovou hru. V té se Tigers, ale neprosadily a navíc po asi minutě samy inkasovaly úvodní branku utkání z hole Filipové, která odstartovala gólové hody. Židenice se ale z vedení neradovaly dlouho, protože chvíli poté vyrovnala Hyršlová. Vedení hostům druhým gólem Filipová sice vrátila, ale nakonec stejně do šaten odcházela veselejší pražská děvčata, která otočila skóre po gólech Vejvodové a Hermannové.

Na začátku druhé třetiny sice srovnala letos nejlepší střelkyně Židenic Urbášková, ale pak začala osudná desetiminutovka Tigers, která rozhodla celé utkání. V těchto deseti minutách zaznamenal domácí celek postupně pět branek z hokejek Steinbachové, Řezáčové, Vejvodové, Balejové a Šnajberkové. Když se po delší době Židenice nadechly k útoku, zastavila je domácí obrana faulem a bylo odpískáno trestné střílení. Gólovou smršť tak přerušila po povedeném nájezdu kapitánka Drápalová, která snížila na 4:8. K velkému návratu do hry však nezavelela, jelikož ani ne za minutu Židenice znova inkasovaly a před poslední třetinou prohrávaly znovu o pět branek.

I na začátku třetiny se obraz hry nezměnil a Tigers byly v držení míčku jistější, ale Židenice ještě přímou bitvu o čtvrté místo nevzdávaly. Ve čtyřicáté deváté minutě vykřesala naději šťastným gólem Švehlová, čas ale ubíhal strašně rychle. Židenice se tlačily dopředu, ale obrana Tigers vypadala nedobytně. Po faulu Řezáčové na začátku 54. minuty se ještě objevila šance, když se tuto přesilovou hru podařilo využít Indrové. Tigers už nedovolily Židenicím další drama a navíc po krásné teči těsně před Remešovou přidala 10. branku Kovaříková. Romančáková už pak jen za Židenice korigovala na konečných 7:10.

Ženy už tak boj o čtvrtou příčku nemají ve svých rukou a krom soustředění na další zápasy musí také doufat v pomoc dalších celků. Příští zápas ženy čeká už tuto sobotu proti dalšímu pražskému týmu Panthers. Domácí utkání proběhne na nezvyklém místě v Hodoníně od 18:00.