Vánoční svátky nevzaly ženám vítr z plachet a tam, kde skončily, tam v novém roce zase navázaly. I přes pozvolný začátek, kdy prvních téměř 10 minut diváci branku neviděli, předváděly brněnské ženy pohledné kombinace, které musely dříve nebo později skončit gólem. Židenický brankostroj odstartovala Nečasová, kterou postupně napodobily Filipová, Tomová a Pravcová. Po skvělé první třetině přišla trochu ledová sprcha v podobě gólu Jíčína v čase 22:16. I po tomto gólu si Židenice stále udržovaly převahu na míčku, ale obraně Jíčína se dařilo vzdorovat. Co prošlo, to v brance jistila hostující Samková. Pak ale přišla chvíle Kamily Pravcové, která nejdříve prošla celým hřištěm, přihrála spoluhráčce, načež šťastnou dorážkou zvýšila na 5:1. To ale nebylo její poslední slovo, Pravcová se znovu dostala do šance o chvíli později a tentokrát krásnou střelou na bližší tyč dovršila tolik ceněný hattrick. Stav 6:1 po dvou třetinách už dodával ženám jistý klid a podle toho také vypadala hra obou týmů ve třetí třetině. Židenice se snažily i nadále kombinovat, ale další branky už nebyly potřeba, což bylo na hře znát. Zato hráčky Jíčína zvýšily aktivitu, aby ještě zkusily zvrátit stav utkání. Nedělní forma týmů však byla naprosto rozdílná, a Židenice si pomalu šly za vítězstvím. Přesto ale přišlo snížení Kuchařové na 2:6 v čase 49:44. Hostující hráčky z nervozity z blížícího se konce utkání začaly produkovat fauly a tím usnadnily Židenicím poslední minuty. Tři minuty před koncem se ještě zapsala mezi střelce domácí Šárka Staňková, která určila konečný stav na 7:2 pro domácí.

K1 Florbal Židenice se díky další výhře vyhouply na 5. místo v tabulce. Další zápas čeká ženy 18. ledna, kdy pojedou do Prahy vyzvat na odvetné utkání Ivanti Tigers Jižní Město, kterému v prvním měření sil podlehly 3:4 na domácí půdě.