FbŠ Bohemians - K1 Florbal Židenice 9:2 (4:0; 4:0; 1:2)

Branky: 12. Korbelářová R., 12. Jirásková, 13. Faltová, 20. Mrázová, 24. Korbelářová S., 28. Doležálková, 30. Procházková, 38. Bartošová, 51. Štajnerová - 57. Janečková, 58. Králová;
Vyloučení: 0-1; Využití: 0-0
Zásahy brankářů
: Eliška Svrčková - 11 - Alena Večeřová - 10, Anna Kratochvílová - 11

Ženy nastoupily v neděli v rámci utkání ČEZ Extraligy k zápasu proti FbŠ Bohemians na půdě soupeře. Do zápasu se jim podařilo vstoupit dobře. Na obou stranách byly k vidění pohledné šance, avšak už od začátku vázla na straně Židenic efektivita zakončení. I přes to, že šancí bylo spoustu, jen málo střel bylo nebezpečných. To soupeř se se svými šancemi nemazal, zjednodušil je a svojí kvalitní střelou jich dopravil do brány víc, než by hráčky z Brna chtěly. Dalo by se říci, že po první třetině byl zápas takřka rozhodnutý. Během 50 vteřin v prvním dějství totiž hráčky Bohemians vstřelily v rychlém sledu 3 góly a nadělily tak každé lajně Židenic jeden. Ačkoliv se z tohoto tlaku chtěly Brňanky ještě dostat, jejich výkon to přesto srazilo. Poté dokázala Bohemka ještě těsně před první přestávkou navýšit a vzala si tak do šatny čtyřbrankové vedení. Čtyřicet minut zápasu měly oba týmy ještě před sebou a Židenice tak spoustu času na zvrat. Ten však nepřišel. Místo toho rozjetý soupeř hned v úvodu druhého dějství pokračoval ve své kanonádě a odskočil až na rozdíl sedmi branek, načež Židenice reagovaly střídáním brankářů. Do konce utkání tak do zápasu zasáhla i Anna Kratochvílová. Ani tu zelenobílá družina neušetřila. Ve třetí části se pražská Bohemka se svým výsledkem trochu uspokojila a již nebyla tolik nebezpečná. Čisté konto soupeřící brankářce nechtěly Dračice dovolit a i přes nepříznivý stav stále tlačily. To se jim vyplatilo koncem třetiny, když z předbrankového prostoru po přihrávce Domonkosové skórovala a vstřelila první branku Židenic v tomto zápase Natálie Janečková. Vzápětí přišla i další branka a to z hole Veroniky Králové po úspěšně rozehrané standardní situaci. Z pohledu skóre tak byla třetí třetina pro Židenice nejúspěšnější. V zápase si také zlepšily procentuální úspěšnost oslabení, díky ubráněné přesilové hře soupeře ve třetí části.

Celkově se utkání Židenicím příliš nepovedlo ve srovnání s prvním vzájemným zápasem doma. Bohužel se však Pražankám podařilo vstřelit tři rychlé góly, které brněnským znepříjemnily cestu zápasem a nedokázaly si s takovou ztrátou poradit. Nyní je však třeba dívat se dopředu a připravit se na brněnské derby, které odstartuje už příští víkend 20. ledna od 14:00 ve STAREZ ARÉNĚ VODOVA. Přijďte holky povzbudit a pomoct jim přetrhnout tuhle šňůru neúspěchů.