1. SC TEMPISH Vítkovice - K1 Florbal Židenice 8:1
Branky: 4., 43. a 60. Husková, 20. Planková, 32. a 42. Částečková, 41. Seevaldová, 50. Nela Sikorová - 23. Janečková
V
yloučení: 1-3; Využití: 1-1;
Z
ásahy brankářů: Karasová - 4 - Kratochvílová - 25

ČEZ Extraliga žen se vrátila zpátky po reprezentační pauze. Nejdříve v pátek vyrazily ženy ke 13. kolu ČEZ Extraligy do Ostravy. Tam na ně čekaly domácí Rytířky. Poslední vzájemné utkání se odehrálo na začátku října a lépe vyšlo hostujícím Ostravačkám, když Židenice porazily doma 8:1. Téměř podobný obraz mělo i toto utkání, které se odehrálo na Dubině 15. prosince. Židenice nevstoupily do zápasu ideálně a už ve 4. minutě se prosazovala Husková. Dlouho však dokázaly bránit vítkovické příležitosti a dobré obraně velmi pomohla parádně chytající Kratochvílová, která se později stala zaslouženě hráčkou utkání. Brňanky také zvládly hru v oslabení, jenž přišla v půli třetiny. Už se zdálo, že do šatny půjdou Židenice pouze s jedno gólovým mankem, ale vteřinu před koncem vstřelila gól do šatny Planková. Rozjezd třetiny byl ze strany hostujícího týmu pomalejší a do druhé třetiny dokázaly vstoupit o něco důrazněji. Hned v úvodu druhé části jim byla nabídnuta přesilovka. V přesilové hře se prosadila Janečková, která po výměně několika přihrávek s Žampachovou, umístila střelu nad nohu domácí Karasové. Dračice se tak dostaly na dostřel svým soupeřkám. Ve 29. minutě musely čelit dalšímu vyloučení a i druhou hru ve čtyřech zvládly bez zaváhání odbránit. Nedlouho na to však Vítkovice zásluhou Částečkové opět navýšily. Do konce třetiny si Židenice hru pohlídaly a už nedovolily Vítkovicím žádné velké šance. Po dvou třetinách se tak jednalo o příznivý výsledek pro brněnské hráčky. Ve třetím dějství však přišel zvrat. Vítkovice dokázaly v prvních dvou minutách třetí třetiny přidat dvě branky a odskočit na výraznější rozdíl. Poté nechaly Židenice chvíli vydechnout a znovu se trefovala Husková. Do konce zápasu pak ostravské hráčky navýšily a také využily přesilovku, která byla nařízena dvě minuty před koncem utkání. Gól v přesilové hře vstřelila Barbora Husková, která tímto uzavřela svůj hattrick. Židenice tak padly i přes dvě povedené třetiny stejným poměrem jako v Brně 1:8. V tomto utkání si svoji premiéru v nejvyšší ženské soutěži odbyla také židenická odchovankyně Kateřina Jančová. Tímto gratulujeme k prvnímu startu, přejeme spoustu dalších a také hodně štěstí!

SESTŘIH

POZÁPASOVÉ ROZHOVORY

K1 Florbal Židenice - FBS Olomouc 0:6
Branky:
3. Cholinská, 13. a 48. Hegingerová, 38. Kuchařová, 45. Poláčková, 49. Reimerová
Vyloučení:
1-1; Využití: 0-0;
Zásahy brankářů:
Alena Večeřová - 14 - Hana Kuchařová - 13

O třetí adventní neděli pak odehrály Židenice domácí utkání, ve kterém vyzvaly FBS Olomouc. Jejich poslední vzájemný zápas na začátku sezóny vyšel lépe Židenicím, když rozdílem jedné branky zvítězily na domácí půdě Olomouce. Tentokrát ale vyšlo utkání lépe soupeři. Po první části brala Olomouc dvoubrankové vedení. Židenice tak musely dotahovat a ačkoliv několik šancí na vyrovnání měly, nepovedlo se jim žádnou z nich proměnit. Tato smůla se s nimi táhla celý zápas a bohužel se jim nepodařila prolomit. Za to soupeřky pomalu ale jistě navyšovaly a byly k vítězství blíže. Během druhé třetiny dovolily Židenice Hanačkám skórovat pouze jednou, ale samy své šance neproměnily. Čím více času ubývalo, tím více byl zápas pro domácí těžší a těžší. Ve třetí třetině v rozmezí tří minut vstřelily soupeřky tři branky a bylo takřka rozhodnuto. I přes to ale Židenice nepřestávaly hrát a snažily se rozdíl alespoň snížit. Štěstí však nepřálo a do konce utkání se nepovedlo gól vstřelit. Čisté konto si tak ze zápasu odnesla hostující Kuchařová po jednoznačném vítězství Olomouce 6:0.