Starší žákyně v neděli odehrály další turnaj na brněnském VUT. Tam se střetly se soupeřkami ze Zlína a brněnským Hattrickem. Zápas se Zlínem byl doslova až do poslední vteřiny vyrovnaný. Židenice se se Lvicemi přetahovaly o výsledek celé utkání. Nejdříve brankový účet otevřely soupeřky, ale na gól dokázala rychle reagovat Aneta Štěpánová, která srovnala. Ve druhém dějství si míček do brány našel cestu z hole Sofie Pechurové, která se vrátila na palubovku zpět po zranění. Svoji absenci tak hned vynahradila podílem na výhře. Cestu za vítězstvím ale přece jen Zlín ještě zkomplikoval a ve třetí třetině těsný stav vyrovnal. Už se zdálo, že o vítězi nebude po základní hrací době rozhodnuto, když se ale v poslední vteřině utkání trefila Anna Škorpíková a svůj tým tak za vteřinu 30 odehraných minut dostala do vedení. Židenické Dračice mohly slavit těsné vítězství 3:2. Ve druhém zápase je čekalo brněnské derby. Toto utkání bylo podobně vyrovnané jako zápas se Zlínem. Bohužel se ale holkám nepodařilo vstřelit jediný gól. Hattrick tak díky střelám v úvodu první třetiny a v závěrečných minutách zvítězil poměrem 2:0. I přes to, že druhý zápas nedopadl vítězně, je na holkách znát velký posun a dlouhodobě jejich výkony rostou, což je velmi důležité.

Hodnocení trenéra starších žákyň Mojmíra Prucha:

"Podobný turnaj, jako v úvodu sezóny. Stejná hala, stejní soupeři - Hattrick a Zlín. Určitě bych chtěl připomenout poslední, velice vydařený turnaj ve Zlíně, na který se nám ale úplně nepodařilo navázat a nepředvedli jsme to co bychom mohli. Právě důležitý vstup do prvního zápasu a celého turnaje nebyl tak povedený, jako minule a dlouho nám trvalo, než jsme se dokázali správně nastavit. K tomu nám bohužel nepomáhal ani první soupeř Zlín, který hrál ne moc pěkný florbal, ale za to dost tvrdou hru plnou těžkých soubojů. První kdo se dokázal prosadit byl po naší chybě v obraně soupeř. Ke konci první třetiny a na začátku druhé jsme ale dokázali díky pěkně umístěné střele Anet Štěpánové a krásné individuální akci Sofči Pechurové odpovědět a zápas se začal lépe vyvíjet pro nás. Bohužel chvíli před koncem se po naší podobné chybě v obraně, jako při prvním soupeřově gólu, opět prosadil soupeř a bylo vyrovnáno. Ovšem klíčový moment přišel od Aničky Škorpíkové, která vteřinu před koncem rozhodla o našem tříbodovém vítězství. V tomto zápase a po celý tento turnaj nás trápila hlavně koncovka, což je vidět i na celkovém počtu tří vstřelených gólů za dva zápasy, což je ve florbale málo. Musím ale dodat, že nám možná trochu chybělo štěstí, protože v zápase se Zlínem zvonily tyčky soupeřovy branky, jako kdybychom to trénovali. Někdy to tak je. Druhý zápas nás čekal těžší soupeř Hattrick, proti němuž jsme nastupovali daleko soustředěnější, než do zápasu prvního. Jak už jsem ale zmiňoval, i tentokrát nás trápilo zakončení a v zápase jsme se nedokázali prosadit ani jednou. Dvě obdržené branky opět nejsou moc, ale soupeři to k vítězství stačilo. V tomto zápase byl z mého pohledu znát byť malý, tak přeci jen věkový rozdíl mezi týmy, což na mě působilo soupeřovou větší fyzickou vyspělostí a mohlo to dokázat rozhodnout zápas. To ale nevadí, protože konečný výsledek 0:2, právě proti takovému soupeři, je za mě super.

Celkově jsme si tedy z turnaje odnesli jednu výhru, jednu prohru a spoustu nových zkušeností a poučení. Ukázali jsme si, že vteřina může znamenat v našem sportu spoustu času. Že jedno malé zaváhání může soupeř potrestat. Dokázali jsme si, že se naše obranná hra zlepšila. Ověřili jsme si, že bez vstřelení gólů se soupeř těžko poráží. A nakonec jsme si ověřili, že máme super partu. Děkuji hráčkám i rodičům a budu se těšit na další turnaj."