Hráčkou měsíce října se stala díky vítězství v instagramové anketě Anna Klvačová. Ta porazila své služebně zkušenější spoluhráčky Petru Bílou a Jitku Drápalovou. Anička však podává stabilně dobré výkony a to jak v A-týmu žen, tak v týmu juniorek a není tak divu, že se fanouškům její výkony zalíbily! 

Aničko, gratuluji ti k ocenění. Čekala jsi to?

Děkuju, upřímně, ani trochu. Za minulý měsíc si to určitě víc zasloužilo spousta jiných holek.

Nejdříve začneme klasickými otázkami. Jak hodnotíš probíhající sezónu a jak se ti zatím hraje?

Myslím, že samotné zápasy špatné většinou nejsou, jen by to chtělo získat nějaké ty body do tabulky. Mně se hraje dobře, jsem teď poměrně nově v jiné lajně, takže si ještě zvykám, ale myslím, že si to sedne.

Letos nastupuješ ve dvou nejvyšších soutěžích. V ženské a juniorské. Je to pro tebe náročné?

Je to hodně náročné, jednak časově, tak samozřejmě taky fyzicky.

Jaký je rozdíl ve tvé roli v ženském a juniorském týmu?

V juniorkách se určitě víc projevuju, hlavně teda hlasově (smích). 

Florbal je už dlouho součástí tvého života. Dokážeš popsat nejlepší a nejhorší zážitek za tu dobu, co hraješ?

Tak z těch nejnovějších zážitků bude ten nejlepší určitě postup a vůbec celá finálová série s Třincem. Nejhorší, na který si ještě teď dobře vzpomínám, je z letošního zápasu s Bohemkou, který Bohemka vyhrála díky mému vlastňáku.

Nesmíme opomenout dětičky, které v Židenicích trénuješ. Co tě na této práci baví a máš nějakou perlu, kterou stojí za to zmínit?

U těch starších je super pozorovat, jak se zlepšují, s těma mladšíma se zase docela pobavím. Teď na posledním turnaji přípravek za mnou během zápasu přiběhl gólman Mareček, že potřebuje nutně na záchod, tak to byla docela sranda řešit.

Aby tě fanoušci lépe poznali, máme tady na tebe pár neflorbalových otázek. Víme o tobě, že jsi docela jedlík. Ono to s takovým výdejem není ani divu. Co teda patří mezi tvá nejoblíbenější jídla? 

Nedávno si ze mě dělala srandu moje kamarádka, že mi chutnají všechna červená jídla a když jsem se nad tím pak zamyslela, tak je to vážně pravda (smích).

A co tvoje budoucnost? Studuješ gymnázium. A co po něm? Bude z tebe právnička nebo doktorka?

Mám určitě v plánu dál studovat, nejsem ještě ale úplně přesně rozhodnutá, co. Z výběru právnička/doktorka bych ale dala přednost asi právničce.

Kdyby jsi se ve svém volném čase nevěnovala florbalu, co jiného by to bylo?

To si asi ani nedovedu představit, ale určitě bych trávila víc času v kině.

Kromě sportu, co tě ještě naplňuje?

Nevím, povolání starší sestry?

Naše fanoušky pak zajímá, kdybys měla možnost zúčastnit se oblíbené taneční soutěže StarDance, volila bys post porotce nebo soutěžícího a proč?

Vzhledem k tomu jakým expertem jsem se za tu dobu sledování StarDance stala, bylo by to vůči ostatním soutěžícím velmi nespravedlivé. Takže bych asi musela do poroty.

Do zpráv nám přišel ještě jeden zajímavý dotaz. Kdybys měla ať už jako hráč nebo trenér možnost zvolit si jakéhokoliv hráče do týmu, jaké by měl mít charakterové vlastnosti?

Charakterové? Hm, myslím si, že by se nám teď do týmu hodil někdo sebevědomý.

Ještě nám popiš, jak by měla vypadat tvoje vysněná lajna? Nebo ve vysněné už hraješ? 

Vysněnou lajnu asi úplně nemám, ale když jsem byla malá, tak jsem vždycky chtěla hrát se svýma trenérkama. A to se mi teď, co hraju s Jíťou, vlastně splnilo.

Aničko, díky za rozhovor, ať se ti daří a florbal tě dále baví!