K1 Florbal Židenice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:10
Branky: 2. Domonkosová, 32. a 53. Králová, 41. a 57. K. Jahodová - 2. Bínová, 5., 18. a 20. Pavlína Bačová, 14. Hurníková, 18., 32. a 55. Malwina Zagórska, 38. Gálová, 54. Rybičková
V
yloučení: 0-0 Využití: 0-0
Z
ásahy brankářů: Anna Kratochvílová - 14 - Jana Prátová - 14

Sobotní večer patřil valentýnskému utkání ve STAREZ ARÉNĚ VODOVA. Tam vyzvaly domácí Židenice hostující celek z Ostravy, FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Tento zápas rozhodoval o tom, zda se Brňanky letos podívají do play-off nebo ne.

Už v první minutě šly Ostravanky do vedení po nedůrazné obraně domácích. Netrvalo dlouho a Židenice vyrovnaly po zásahu Nikoly Domonkosové. Během prvního dějství pak přišlo dalších pět branek z holí hostujících hráček. Po první třetině tak bylo skóre zápasu vysoko 1:6 ve prospěch FBC.

Ve druhé třetině padl první gól až po deseti minutách hry. Padáček vzduchem vyslala na bránu soupeře Veronika Králová a díky dobrému postavení jedné ze sester Jahodových v předbrakovém prostoru si našel míček cestu za záda ostravské Prátové. Radost domácích netrvala dlouho, protože hned za 20 vteřin střílela druhou branku v utkání hostující Zagórska. Druhá třetina vykazovala mnohem vyrovnanější hru mezi oběma týmy. Konec dějství pak ještě završil tým Ostravy, když vstřelil osmou branku utkání.

Do závěrečné části hry vstoupili lépe domácí. Přihrávku od Drápalové dokázala před bránou zvednout Klára Jahodová a vstřelila třetí gól pro Židenice. Následovala bezbranková dvanáctiminutovka a na rozdíl čtyř branek snížila podruhé v zápase Veronika Králová. Během dvou minut opět soupeř odskočil díky trefám Rybičkové a Zagórské, která dokonala v zápase svůj hattrick. V závěrečných minutách pak zkorigovala skóre a zaznamenala druhou branku Klára Jahodová. Židenice tak v předposledním kole nejvyšší soutěže a v posledním domácím utkání v základní části utrpěly porážku 5:10.

Tato prohra poslala Židenice do vyřazovacích bojů o sestup. Už nyní je jasné, že v této fázi se potkají s FBC Třinec a TJ Znojmo LAUFEN CZ. Před tím je však čeká ještě poslední extraligové kolo právě s týmem z Třince.