FBC ČPP Bystroň Group Ostrava vs. K1 Florbal Židenice 8:3 (5:3; 2:0; 1:0)
Branky: 4. a 16. Kotzurová, 5. Hurníková, 15. a 44. Zagórska, 15. Vrlíková, 24. Pudišová, 35. Chalupová - 9. Klvačová, 11. Hřebíčková, 19. Domonkosová;
V
yloučení: 0-1; Využití: 1-0
Z
ásahy brankářek: Prátová - 11; Večeřová - 13

Utkání proti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava se nevyvíjelo zrovna nejlíp, když hráčky Židenic prohrávaly 2:0 v úvodních minutách. Po dvou zaváháních při rozehrávce byly Brňanky tvrdě potrestány. Ovšem vítr z plachet se Ostravankám pokusila vzít Klvačová po dobře umístěné střele z dálky a Hřebíčková, která propasírovala dorážku mezi nohy soupeřovy brankářky. Díky těmto trefám byl stav v polovině první třetiny vyrovnaný. Židenice dokázaly chvíli na svého soupeře dokonce pořádně tlačit, avšak ze svých šancí nevykřesaly jediný gól, což je později dost mrzelo. Nastala totiž pasáž, ve které se Ostrava probudila a převzala otěže zápasu do svých rukou. Během minuty a půl navýšila o tři branky. Koncem třetiny pak dokázaly potrestat chybu i Židenice. Po nepřesné přihrávce ostravských hráček sebrala míček v prostoru před bránou Domonkosová a vystřelila. Míček se odrazil od ramene brankářky a pomalým padáčkem doputoval až do brány. Tím byla uzavřena první třetina, ve které Brňanky prohrávaly 5:3 a Ostravu tak měly ještě stále na dostřel. V úvodu druhého dějství však ale přišlo na straně Židenic k vyloučení. V přesilové hře se Ostrava nemýlila a dokázala Židenice dostat do úzkých. Zvýšila tak na 6:3. Židenice v druhé třetině hrozily už spíše z brejků a spoléhaly se na zabezpečenou obranu. Což se na jednu stranu vyplatilo. Ostrava se totiž v této třetině, vyjma gólu v přesilové hře, prosadila pouze jednou. Avšak brejky, které Židenice měly k dispozici, nedokázaly proměnit a tak se počet vstřelených gólů na jejich straně nezvýšil. To se nezměnilo ani v závěrečné části hry. Tentokrát už Ostrava ani nedovolila tolik úniků svým soupeřkám. Hra byla stále na obou stranách aktivní, avšak produktivita příliš vysoká nebyla. Jen v začátku třetiny se podařilo vstřelit gól Zagorské poté, co obkroužila dokola bránu Večeřové. Více se z tlaku obou týmů vytěžit nepovedlo. Židenice tak padly v ČPP Aréně Ostrava 8:3.

SESTŘIH

POZÁPASOVÉ ROZHOVORY

TJ Znojmo LAUFEN CZ vs. K1 Florbal Židenice 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky:
31. Smutná, 36. Pelánová - 5. Králová, 12. Hrazdírová, 26. Fuchsová, 38. Jahodová, 59. Domonkosová
Vyloučení: 0-0; Využití: 0-0
Zásahy brankářek:
 Šplíchalová - 28; Večeřová - 32

V neděli v rámci 12. kola nejvyšší soutěže žen proběhlo jihomoravské derby. V něm nastoupily Židenice jako hostí proti domácímu TJ Znojmo LAUFEN CZ. V tomto zápase si byly Židenice vědomy nutnosti získat body. V prvním vzájemném zápase výsledek jednoznačný nebyl a zápas se nevyvíjel pro Židenice úplně dle představ. Tentokrát brněnské hráčky nedovolily žádný zvrat a v podstatě celý zápas hrály kontrolovaně na míčku a jen na pár chvil jej půjčily Znojmu, které z několika brejků pohrozilo. O úvodní branku, která přinesla klid na hole Židenic, se postarala Králová. Ta svým vyjetím od mantinelu na půlce dokázala prostřelit znojemskou Šplíchalovou. Krásnou trefu do šibenice zaznamenala v též třetině také juniorka Hrazdírová. Po první třetině tak Židenice vlastnily náskok dvou branek. Druhá část byla již gólově bohatší. Oba týmy si připsaly po dvou brankách. Nejdříve Židenice navýšily zásluhou Fuchsové. Poté první branku v utkání zaznamenalo Znojmo, které přerušilo útočnou akci židenických a Smutná se vrhla do překonání Večeřové, což se jí povedlo. Následovala další branka Znojma. Nához vzduchem šikovně umístila do šibenice Pelánová. Znojmo se tak Židenicím dorovnalo na rozdíl jediné branky. Dračice však měly hru pevně ve svých rukou a Znojmu už žádné další kroky k vyrovnání nedovolily. Naopak se v závěru druhé části trefila Monika Jahodová, kterou po standardní situaci v rohu našla Králová. Třetí třetina byla už jen spíše udržovací. Další gól přišel až v závěru utkání. Odražený míček od brankářky dokázala zpátky na místo dostat Domonkosová a uzavřela tak výsledek na konečných 5:2 pro Židenice.

Z náročného dvojkola tak Židenice berou po šesti kolech jednu výhru a utvrzují své 8. místo v tabulce. Nyní čeká ČEZ Extraligu žen několikatýdenní pauza, kterou vyplní mistrovství světa žen v Singapuru. Po reprezentační pauze naběhnou ženy k dalšímu dvojkolu. V pátek 15. 12. vyjedou na Dubinu, kde se utkají s 1. SC TEMPISH Vítkovice a v neděli 17. 12. vyzvou doma k odvetě FBS Olomouc. Tohle budou poslední dvě kola v tomto kalendářním roce. Pokračovat se bude 16. kolem 14. ledna 2024.