K1 Florbal Židenice - TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:0
branky: 11. Kasal, 26. Janečková, 52. Králová
V
yloučení: 0-1; Využití: 0:0
Zásahy brankářů: Alena Večeřová - 14 - Veronika Šplíchalová - 24

Během třech dní odehrály Židenice dvě utkání v rámci play-down nejvyšší soutěže. Nejdříve v pátek vyzvaly na domácí půdě TJ Znojmo LAUFEN CZ. Vstup do zápasu neproběhl dle představ týmu a začínalo se vlažně. To zapříčinilo, že první branka padla až v polovině úvodní třetiny. Po náhozu téměř přes celé hřiště našla Muselíková zabíhající Kasal, která bekhendovou střelou trefila míček ze vzduchu a poslala svůj tým do vedení.

Domácí jakoby na palubovce hráli poprvé. Míček jim odskakoval, nedařilo se držet klid na florbalkách a mnohdy se tak Znojmo dostalo do šance, nebo jim byla nabídnuta delší pasáž na míčku. Se všemi situacemi, ze kterých mohl soupeř útočit si však poradila chytající Večeřová.

Ve druhé třetině se chopila míčku opět Kasal a po vyjetí zpoza brány se rozhodla střílet. Tuto trefu usměrnila bez úmyslu svojí nohou do brány Janečková a druhá branka byla na světě. Na začátku druhé třetiny si tak domácí vytvořili náskok dvou gólů. V závěru se naskytla pro Židenice skvělá šance na navýšení po vyloučení hráčky soupeře. Tuto přesilovou hru ale Brňanky nevyužily a stav zůstal stejný.

Ani v závěrečném dějství neochudily Dračice své fanoušky o další gól. Branka padla pár minut před koncem zápasu zásluhou Veroniky Králové. Té ve standardní situaci přiklepla míček Sedláčková a Veronika ze svého klasického výběhu na půlce zkušeně poslala míček až za záda Šplíchalové.

Velmi nízkým poměrem tak Židenice dokázaly ovládnout 5. kolo play-down a svým čistým kontem se blýskla Alena Večeřová.

SESTŘIH

POZÁPASOVÉ ROZHOVORY

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ

FBC Intevo Třinec - K1 Florbal Židenice 3:2pn
branky: 35. Macigová, 57. Martynková, N Alina Zelena - 12. Hrazdírová, 50. Jahodová K.
Vyloučení: 0-1; Využití: 0-0
Zásahy brankářů: Simona Pytlíková - 8 - Anna Kratochvílová - 12

Jeden den musel stačit A-týmu na regeneraci a pokračovalo se dál. V neděli nastoupil k 6. kolu ve Třinci, kde se vyhrává dost stěží. A ani tentokrát tomu nebylo jinak. Do utkání se Židenicím podařilo nastoupit s větší vervou a odhodláním než v pátek a i na hokejkách byl znát větší klid.

Od začátku bylo utkání vyrovnané a oba týmy se chtěly chopit vedení. To se podařilo Židenicím, po proměněném nájezdu Viktorie Hrazdírové. Vyrovnat se podařilo soupeři až ve druhé polovině následující třetiny. Odražený míček od břevna skákal na brankové čáře a než se chytající Kratochvílová zorientovala, dorazila jej hráčka domácího Třince.

Navýšit se povedlo Židenicím v polovině třetího dějství. Střelu Veroniky Králové dorazila za záda brankářky Markéta Sedláčková a zajistila stav utkání 2:1 ve prospěch hostí. Podobnou dorážkou znovu vyrovnal i Třinec 3 minuty před koncem zápasu. Remízový stav týmy udržely až do konce základní hrací doby. Poté následovalo pětiminutové prodloužení, ve kterém opět ani jeden z celků neskóroval a tak přišly na řadu samostatné nájezdy.

Za židenický tým se příležitosti chopily Viktorie Hrazdírová, Natálie Janečková a Jitka Drápalová. Bohužel se štěstí přiklonilo na stranu soupeře a po nájezdové loterii zůstaly dva body v Třinci a jeden si odvezly Židenice do Brna.