Crazy girls FBC Liberec - K1 Florbal Židenice 5:4
3. a 48. Klubalová, 6. Nováková, 35. Kvapilová, 43. Rondošová - 12. Hrazdírová, 37. Žampachová, 46. Klvačová, 59. Králová;
Vyloučení: 3-1 Využití: 0-2
Zásahy brankářů:
Aneta Fryčová - 17; Alena Večeřová - 18

Zajímavou podívanou nabídlo 20. kolo ČEZ Extraligy žen, kdy se v sobotu proti sobě postavili Židenice a domácí Liberec. Spolu svedli boj o 8. místo v tabulce nejvyšší soutěže.

Do vyrovnaného zápasu vstoupily lépe seveřanky, které si v prvních pěti minutách utkání vytvořily dvoubrankový náskok. Díky orientaci Hrazdírové v předbrankovém prostoru se Židenice dostaly na kontakt a snížily v přesilové hře na rozdíl jedné branky.

Ve druhé třetině svého soupeře tlačily a dostávaly se do mnoha příležitostí, avšak koncovka po čas zápasu drhla. Ve druhé části skóroval po přečíslení soupeř, ale odpověď našla Žampachová svojí přesnou trefou na bližší tyč. Tím skóre opět pouze snížila na rozdíl jednoho gólu.

Po nedůrazu ve vlastní přesilové hře se znovu prosazovaly hráčky Liberce a skóre tak navýšily. Netrvalo dlouho a z hole Klvačové přišlo další snížení. Ta svoji prudkou střelu vyslala těsně pod horní tyč. Po vlastní chybě v obranném pásmu se míčku chopila liberecká Klubalová, která bez velkých obtíží poslala střelou zpoza těla míček za záda Večeřové. Po ubráněném oslabení, které přišlo několik chvil poté, nezbývalo Židenicím nic, než se pokusit vytvořit si šanci v power play. Pět minut před koncem tak byla odvolána Večeřová z brány a šestice hráček v poli si tvořila gólové příležitosti. V průběhu power play se provinil tým Liberce a Brňanky tak mohly využít přesilu šest na čtyři. To se povedlo, když se střelou od mantinelu prosadila Králová. Židenicím zbývaly pouze dvě minuty na vyrovnávací branku. Ta už bohužel nepřišla a brněnský tým tak těsně padl v Liberci 4:5.

Ačkoliv toto utkání bylo z pohledu vyřazovacích bojů velmi důležité, základní část ještě nekončí. Tato sezona přinesla ve svém průběhu už tolik překvapení a kdyby Židenice podaly překvapivý výkon příští týden doma s FBC Ostrava, měly by stále možnost se na 8. místo v tabulce vyškrábat. Samozřejmě by si ale musely pak v závěrečném kole poradit i s Třincem.

Další zápas se odehraje v Brně ve STAREZ ARÉNĚ 17. února. Bude se jednat o valentýnské utkání. Ať už jste zamilovaní nebo ne, přijďte podpořit holky a užít si sportovní večer a doprovodný program, který pro vás chystáme.