JUNIOŘI A

Áčko přivítalo na domácím hřišti silné týmy. Utkalo se totiž s TROOPERS a se Znojmem. S oběma družstvy už junioři v této sezoně zvítězili, se Znojmem ale také prohráli. V prvním zápase se první třetiny lépe zhostili hráči TROOPERS, kteří zvítězili 2:1. Ve druhé sice vyrovnal Kokeš, ale následovala povedená pasáž soupeřů, kteří čtyřem brankám utekli do čtyřbrankového trháku. Martinu Peitlovi se ale ještě do šatny podařilo snížit. Třetí dějství ovládli žideničtí, kteří nasázeli tři branky a zápas dovedli k nájezdům. Zajímavý boj o druhý bod došel až do desáté série, ve které byli šťastnější hráči TROOPERS. 

Pěkný zápas hodnotil trenér Michal Havelka. "První utkání proti TROOPERS přineslo výborný zápas ze strany obou celků. Oba týmy vstoupily do utkání velmi slušně. Zatímco my jsme v koncentraci polevili v druhé části, a soupeř to potrestal, ve třetí části tomu bylo naopak. Utkání tak rozhodovala až desátá série trestných střílení. Výborný duel, kterému nechybělo nic, oba týmy chtěly hrát a výsledkem bylo oboustranně prospěšné a obohacující utkání, které všechny bavilo a bylo velmi přínosné."

Do druhého zápasu vlétl soupeř ze Znojma jako hurikán a brzy si vypracoval velký náskok. Juniorům se podařilo snížit pouze dvakrát, více branek se jim vstřelit nepodařilo. Na rivala tak nestačili a prohráli vysoko 2:9. S druhým zápasem už kouč Havelka spokojený příliš nebyl. "V druhém utkání proti Znojmu si soupeř díky naší špatné obranné činnosti v první části vypracoval slušný náskok a začal hru poměrně kontrolovat, s čímž jsme si nebyli schopni dobře poradit. Ve třetí třetině utkání ztrácelo na intenzitě, útočné hře a atraktivitě a sklouzlo spíše ke hře emocí namísto florbalu. Věřím, že v příštím utkání budeme florbalově mnohem rovnocennější a naopak soupeř mnohem rovnocennější svým sportovním přístupem k utkání."

JUNIOŘI B

Taktéž na hale VUT bojovalo béčko juniorů, konkrétně proti Kroměříži a Pohořelicím. Rezerva se proti svým soupeřům nedokázala příliš prosazovat a na turnaji vstřelila pouze jeden jediný gól. "V obou utkáních proti soupeřům z Kroměříže i Pohořelic jsme nastoupili proti srovnatelným soupeřům. Ve většině obou duelů jsme se nedokázali adekvátně projevit a sebevědomě hrát. Zásadní problém nám dělalo zejména vnímání hry a soustředěnost. Soupeři chtěli více hrát a měli dostatek potřebného sebevědomí a motivace, což nám v obou duelech výrazně scházelo. Obraz hry nebyl odpovídající tomu, jak bychom se chtěli v juniorské kategorii prezentovat," řekl k turnaji Michal Havelka.