Sezona áčka juniorů je u konce. V sobotu se ve Znojmě odehrálo Final Four, což je jiný výraz pro play-off užívaný v 2. lize juniorů, ve kterém mezi sebou válčí první čtyři týmy. Svěřenci trenéra Michala Havelky se umístili po základní části na 2. místě a ve Znojmě tak nastoupili proti Očovu. Na soupeře vlétli ve velkém stylu a v 5. minutě vedli už 2:0. Bohužel toto vedení brzy ztratili a dovolili postupně soupeři odskočit na výrazný gólový rozdíl. Očov se nakonec radoval z výhry 10:4 a z postupu do finále. Židenické čekal boj o bronz s TROOPERS, kteří podlehli vysoko Znojmu.

"Utkání jsme velmi dobře rozehráli a vstoupili do něj solidně, když jsme v první části vedli o dvě branky. Bohužel jsme následnou pasáž utkání příliš nezvládli a dovolili soupeři, aby se do utkání vrátil, srovnal krok i utkání otočil. V závečné hře "vabank" bez brankáře jsme několikrát inkasovali a závěrečný tlak jsme si nebyli schopni vytvořit. V tomto směru jsme utkání nezvládli. Chyběla zejména odpovědnost, která nám bohužel chyběla i v předchozím tréninkovém procesu a je vcelku pochopitelné, že se vše projevilo také v utkáních. Místo finálového souboje jsme tak pokračovali utkáním o bronz. Rozhodujícím aspektem utkání byla připravenost na náročné utkání play-off právě z hlediska odpovědnosti, což soupeř zvládl mnohem lépe a zaslouženě postoupil. Vcelku vhodné nastavení projevila část hráčů (Daniel, Peitl, Nobilis), což bohužel v utkání nestačilo i proto, že jsme nebyli schopni se v klíčové fázi utkání semknout a působit skutečně týmovým pojetím hry. Část lídrů v utkání bohužel nepodala svůj nejlepší výkon a naše forma místo, aby gradovala směrem k posledním utkáním sezony, tak spíše o něco upadla," okomentoval semifinálový duel kouč Michal Havelka.

FOTKY Z FINAL FOUR

V boji o bronz se junioři utkali s TROOPERS. Od úvodního hvizdu ale více chtěl soupeř, který si v průběhu zápasu vypracoval nadějné vedení 2:0. Simon Nobilis sice snížil, ale soupeř půl minuty na to opět odskočil na rozdíl dvou branek. Do konce padl už pouze jediný gól, Kokeš využil přesilovku a korigoval skóre. Víc už žideničtí nestihli a se sezonou se tak rozloučili na 4. místě. Trenér Havelka tvrdí, že play-off bude pro hráče velkým poučením do budoucna. "Do utkání o 3. místo jsme nastoupili proti TROOPERS, kteří hráli bez svých dvou největších opor. I přesto bylo v utkání viditelné, že soupeř mnohem více chtěl, než my, což nakonec rozhodlo o výsledku a našem odjezdu do Brna "s prázdnou". Obecně pro všechny hráče plyne z letošního závěru sezony ohromné poučení, že nám v mnoha okamžicích chybí odpovědnost, což se projevilo v ne zcela dobrém týmovém pojetí, jak tréninků a přístupu, tak samotné hry. Rozhodně to je facka, kterou jsme si zasloužili a i když přišla v play-off, je dobře, že přišla a musíme se z ní umět poučit."

Jak juniorský lodivod hodnotí sezonu jako takovou? "Pro několik hráčů šlo o poslední ligová utkání v kategorii juniorů (Pietropaolo, Kokeš, Peitl, Němčanský, Vidlák, Pacal, Daniel, Nobilis, Brhel, Tuček). Končí tak čtyřleté období jedné silné generace židenických hráčů, kterou čekají v nadcházející sezoně výzvy v dospělých, kde bude právě přijetí odpovědnosti poměrně klíčové. Ač play-off nevyšlo, a je potřeba si to přiznat, chtěl bych tímto hráčům poděkovat, protože mají zejména v posledních dvou letech významný podíl na výrazném zlepšení celé mužské sekce i naší práce s mládeží a juniorskou kategorii posunuli během posledních let ohromným způsobem. Byť nakonec nejvyšší cíl v podobě finále a vítězství v lize zůstal nesplněn, bude pro další generace hráčů nelehký úkol na poslední roky navazovat."

Kluci, děkujeme!

FOTKY Z FINAL FOUR