TJ Znojmo LAUFEN CZ - K1 Florbal Židenice 1:9
branky: 28. Kovářová - 1. a 7. Klvačová, 3. a 12. Janečková, 12. Marková, 22. a 34. Jahodová, 26. Králová, 53. Zimolová
V
yloučení: 1-1 Využití: 0-0
Zásahy brankářů: Veronika Šplíchalová - 29 - Alena Večeřová - 15

Nadstavbová část ČEZ Extraligy žen je v plném proudu. Uplynulý víkend zaznamenal mnoho zajímavých výsledků, avšak tím nejdůležitějším pro nás je výhra žen ve Znojmě. První utkání v sérii bylo klíčové pro psychickou pohodu týmu po dobu celé play-down fáze a proto je vítězství cenné ve všech směrech.

Konečný výsledek byl zajisté ovlivněn dobrým a koncentrovaným vstupem do zápasu. Židenická Klvačová totiž poslala svůj tým do vedení hned v prvních vteřinách. Anička dokázala zpacifikovat střelu z dálky Zuzany Žampachové a dostat za záda Šplíchalové. Druhá branka přišla brzy poté, když autorka prvního gólu našla přihrávkou Natálii Janečkovou a ta bez zaváhání pálila. Na důkaz toho, že Anně Klvačové zápas skutečně sedl, vstřelila další branku. Nutno však pochválit nahrávající Zuzku Žampachovou, která volnou Aničku zahléda při rozehrávání standardní situace. Tato rychlá akce poslala Židenice v 7. minutě do vedení 3:0. O další gól v prvním dějství se postarala také Marková, která se snažila svojí přihrávkou najít na středu hřiště Zimolovou. Bára sice Moniku nenašla, i tak si ale míček po nešťastném zákroku obránkyně do brány cestu našel. Chyby v rozehrávce hned 15 vteřin poté využila Janečková a svojí druhou trefou v utkání navýšila. Následoval time-out domácího týmu, který jim pravděpodobně prospěl. Židenice už totiž do konce dějství neskórovaly, dokonce ani nevyužily přesilovou hru. V první části si však vytvořily takový náskok, jaký by Znojmo jen těžko dohánělo.

Vstup do druhé části byl stejně vydařený jako do té úvodní. Klára Jahodová se po přihrávce Jitky Drápalové snažila najít nabíhající sestru Moniku do předbrankového prostoru. Míček na cestě však tečovala znojemská obránkyně, od které se odrazil přímo do brány. Sedmé branky hostujícího týmu se ujala Veronika Králová, která přesně zamířila při střele ze standardní situace. Po drobném zaváhání na obranné polovině Židenic se prosadila i hráčka domácích a zajistila tak, že Alena Večeřová neodejde ze zápasu s čistým kontem. Gólový příděl ve druhé třetině ukončila svojí dorážkou znovu Klára Jahodová. Stejně jako Židenice, ani Znojmo nevyužilo přesilové hry, která jim byla nabídnuta před koncem dějství.

Koncentrace židenických mírně uvadala a třetí třetina zaznamenala několik nepřesností. To sice Znojmo nepotrestalo, ale zabránilo hostujícímu celku dále navyšovat. V závěrečné třetině tak padl pouze jediný gól, o který se postarala dvojice Marková - Zimolová. Bára Marková před bránou našla ne úplně volnou Moniku Zimolovou. Ta si ale s obtížnou situací poradila a dokázala míček dopravit do brány.

Výsledkem utkání, ve kterém dominovaly Židenice, je vítězství 9:1 a první tři body do play-down tabulky. Úvodní výhra byla pro tým velmi důležitá, avšak nyní má před sebou ještě velký počet zápasů v sérii, které je potřeba kvalitně odehrát.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří vážili cestu do Znojma, aby podpořili naše holky. Této podpory si velmi vážíme a těšíme se, že skvělou atmosféru vytvoříte i doma! Další utkání a první domácí se odehraje v sobotu 9. března ve 20:00 ve STAREZ ARÉNĚ VODOVA. Vy laďte hlasivky a my se na vás všechny budeme těšit!