K1 Florbal Židenice - TJ Jablonné nad Orlicí 4:3 na nájezdy (0:1, 2:1, 1:1, 0:0)
Branky:
26., 33. a rozhodující nájezd Straková, 50. Kolajová - 11. Gabrisová, 40. Pešavová, 41. Marková

Úvodní třetina vyšla lépe hostům. Do utkání vstoupili lépe a v 11. minutě se dostali do vedení z hole Gabrisové. I v druhém dějství se hrál vyrovnaný souboj, oba týmy si nedávaly nic zadarmo a bojovalo se o každý kousek palubovky. Ve 26. minutě přišlo vyrovnání, když se střelou těsně nad nohu brankářky prosadila Kristýna Straková. O sedm minut později se Židenicím podařilo otočit skóre. Brankářka Alena Večeřová ukázala jeden ze svých povedených výhozů, našla nabíhající Kristýnu Strakovou, která brejk výborně zužitkovala a poslala domácí poprvé v zápase do vedení. To bohužel do konce třetiny nevydrželo, když se 23 sekund před sirénou trefila Pešavová. Jablonnému se povedl konec druhého dějství, ale také začátek třetího. Uběhlo pouhých šest sekund a Marková překonala Večeřovou. Hosté měli mírně navrch, Židenicím se na hokejky lepilo spoustu nepřesností. Domácí tým se však nevzdával a zaslouženě vyrovnal, v 50. minutě z dálky propálila Nikola Kolajová vše, co jí stálo v cestě. Téměř 60 diváků už v základní hrací době další gól nevidělo, a tak následovalo pětiminutové prodloužení. Ani v tom branka nepadla, rozhodnutí tak musely přinést samostatné nájezdy. Trestné střílení se podařilo proměnit pouze Kristýně Straková ve třetí sérii, domácí talent s číslem 42 tak završil hattrick a vybojoval pro Židenice druhý bod v utkání.

"Dnešní zápas byl spíš bojem o každou píď palubovky. Bohužel jsme opět nekoncentrovaností a hloupými chybami dovolili soupeřkám zápas zbytečně zdramatizovat. Štěstí nakonec stálo při nás", okomentoval duel s Jablonným kouč Zdeněk Frank.

K1 Florbal Židenice - FBŠ Jihlava 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)
Branky:
35. Veselá, 41. Nečasová, 44: Havířová, 59. Rybníčková - 12. Boudná, 48. Rousková, 54. Šulová

V neděli hostily Židenice Jihlavu. První měření sil vyšlo lépe týmu z Vysočiny, a tak měly Dračice svým soupeřkám co vracet. Od úvodního hvizdu se hrál vyrovnaný zápas, avšak se spoustou nepřesností. Na první gól si museli účastníci utkání počkat do 12. minuty, střelou z levého křídla otevřela skóre Boudná. Židenice měly mírnou převahu, ale nedostávaly se do vyložených šancí. I druhé dějství bylo vyrovnané, oba týmy bojovaly, ale příliš zajímavých šancí k vidění nebylo. Židenicím se podařilo vyrovnat v 35. minutě, odražený míček si před brankou našla Adéla Veselá, která míček doklepla za záda hostující gólmanky. Co se Dračicím povedlo, byl vstup do třetího dějství. Nejprve střelou z do šibenice otočila skóre Eva Nečasová a o tři minuty později se poněkud šťastně podařilo Haně Havířové procedit míček pod nohou gólmanky, a zvýšit tak na 3:1. Jihlava se ale nevzdala, zapnula na vyšší obrátky a využila nekoncentrovanosti Židenic dvěma góly. Nejprve snížila Rousková a šest minut před koncem třetí třetiny vyrovnala Klára Šulová. Jihlava si vytvořila tlak před brankou a chtěla vsítit rozhodující trefu. To se jí nepovedlo, ba naopak inkasovala. Kapitánka domácích Kateřina Rybníčková střelou z první pod břevno rozjásala domácí tým i fanoušky a minutu před koncem tak pro Židenice vybojovala tři body.

"Naše hra byla dnes pomalejší, nervózní a rozjížděli jsme se pomaleji. Opět jsme se nevyvarovali zbytečných chyb a nedůrazu, čímž jsme soupeřky vrátili do zápasu. Větší vůle po vítězství se vyplatila. Děkuji holkám za bojovnost a soupeřům za férový mač. Vítězství je vydřené, ale zasloužené", prohlásil trenér Zdeněk Frank.

Juniorky tak vybojovaly pět bodů a poskočily na 11. příčku v tabulce 1. ligy právě nad své soupeřky.